Vopak en Gasunie samen eigenaar nieuwe terminal vloeibaar gas
ROTTERDAM (ANP) - Het Rotterdamse tankopslagbedrijf Vopak en de Gasunie worden allebei voor de helft eigenaar van een drijvende terminal voor vloeibaar aardgas (lng) in de Eemshaven. De terminal kan voorzien in een kwart van de Nederlandse vraag naar gas.
De Gasunie heeft de drijvende terminal in het Eemshavengebied ontwikkeld om de afhankelijkheid van Russisch gas te verminderen. De terminal maakt een extra import van 8 miljard kubieke meter gas per jaar mogelijk. Gasunie en Vopak willen de capaciteit uitbreiden tot ongeveer 10 miljard kubieke meter per jaar. De bedrijven werken ook samen bij de import van groene waterstof op het Eemshaventerrein.
Vopak en Gasunie zijn al oprichter en mede-eigenaar van de LNG Gate terminal in Rotterdam, die sinds 2011 in gebruik is. Als alle voorgenomen projecten zijn voltooid, bedraagt de gecombineerde totale capaciteit 28 miljard kubieke meter gas per jaar.
Koninklijke Vopak is het grootste onafhankelijke tankopslagbedrijf ter wereld. De Gasunie is een overheidsbedrijf dat de zorg draagt voor het transport van het Nederlandse aardgas.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Whirlpool ging donderdag hard omlaag op de beurzen in New York. De in Michigan gevestigde fabrikant van koelkasten en wasmachines verlaagde de winstverwachting voor het hele jaar met ongeveer de helft. Ook schort het concern het dividend op om schulden af te betalen. Het historisch lage consumentenvertrouwen door de oorlog in het Midden-Oosten weerhoudt veel mensen ervan de duurdere huishoudelijke apparaten van het bedrijf te kopen.
20 minuten geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - McDonald's heeft in het eerste kwartaal een hogere omzet behaald door stijgende wereldwijde verkopen. Volgens de Amerikaanse fastfoodketen werd ook geprofiteerd van grotere bestellingen van klanten op de thuismarkt.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - Nederlanders zijn afgelopen weken meer met de auto gaan rijden, ondanks de flink gestegen brandstofprijzen. Wel hebben automobilisten hun tankgedrag aangepast, want er wordt meer over de grens getankt. Dat meldt mobiliteitsadviesbureau Goudappel op basis van data van het Nederlands Verplaatsingspanel.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie verwacht nog deze maand een akkoord over een deel van de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het dagelijks bestuur van de EU, het Europees Parlement en de lidstaten kwamen afgelopen nacht niet tot een voorlopig akkoord over de deal. De zogenoemde triloog wordt dinsdag 19 mei voortgezet.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het faillissement van papierfabriek Coldenhove in Eerbeek is een nieuwe klap voor het Gelderse dorp. Door het woensdag uitgesproken faillissement van Coldenhove verliezen 110 werknemers hun baan. Het is de tweede papierfabriek in Eerbeek die de deuren sluit, want drie jaar geleden ging ook al de fabriek van Stora Enso dicht.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Verzekeraar Achmea schrapt 350 banen bij bekende merken als Zilveren Kruis, Centraal Beheer en Interpolis. Het concern brengt de distributieorganisaties van zijn verschillende merken begin volgend jaar samen in een nieuwe divisie. Overlap tussen de teams moet worden verminderd en er zullen taken verder worden geautomatiseerd.
4 uur geledenOSLO (ANP/AFP/RTR) - De Noorse centrale bank heeft donderdag de rente met een kwart procentpunt verhoogd naar 4,25 procent. De Norges Bank is daarmee de eerste centrale bank in Europa die de leenkosten verhoogt sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten. Economen hadden verwacht dat Noorwegen de rente deze maand nog onveranderd zou laten. Wel rekenden ze op een renteverhoging in juni.
4 uur geleden