Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorzitter zuivelcoöperatie FrieslandCampina vertrekt om onrust

Voorzitter zuivelcoöperatie FrieslandCampina vertrekt om onrust

AMERSFOORT (ANP) - Zuivelcoöperatie FrieslandCampina moet op zoek naar een nieuwe voorzitter. Erwin Wunnekink maakte een paar maanden na zijn aantreden bekend alweer af te treden vanwege de onrust binnen de samenwerking. Het vertrek van de voorzitter moet onder meer bijdragen aan het verbeteren van het draagvlak en het herstel van het vertrouwen in het bestuur, zo valt te lezen.

In een summiere verklaring meldt Wunnekink terug te treden in het belang van de coöperatie. "Er is veel onrust in onze coöperatie en in de sector. Juist in deze tijd hebben we eenheid en daadkracht nodig." Wat die onrust precies is, werd niet benoemd. Naar verluidt is met de aanstelling van Wunnekink onvoldoende gebroken met het verleden en was hij niet de "frisse blik en nieuw leiderschap" die nodig was volgens zijn voorganger Frans Keurentjes, die in juni zijn functie neerlegde. Wunnekink was sinds december 2009 lid van het coöperatiebestuur en de raad van commissarissen.

De zuivelcoöperatie bestaat uit ruim 11.000 aangesloten melkveebedrijven en bijna 17.000 leden-melkveehouders. De samenwerking is weer 100 procent eigenaar van het gelijknamige zuivelbedrijf FrieslandCampina.

Reorganisatie

Bekend is dat binnen FrieslandCampina er ook veel beroering is over onder andere de eerder ingezette reorganisatie waarbij duizend banen bij de coöperatie werden geschrapt. Het vertrek van Wunnekink heeft volgens een woordvoerder niets met deze onrust te maken, omdat de leden eerder al instemden met de plannen.

Voormalig bestuurder van FrieslandCampina Frans van den Hurk gaf bij zijn vertrek eerder deze maand aan zich te weinig te herkennen in het gevoerde beleid. Ook zou hij in de acht maanden dat hij bestuurder was onvoldoende invloed hebben kunnen uitoefenen om het beleid te veranderen.

Vertrekpremie

Eerder was er ook al gedoe over de vertrekpremie van financieel directeur Jaska de Bakker. Over de vergoeding van 1,1 miljoen euro ontstond ophef omdat FrieslandCampina kort daarvoor had bekendgemaakt dat er voor de leden-melkveehouders geen winstdeling in zit. Door de coronacrisis kon het zuivelconcern niet zoals gebruikelijk een jaarlijkse nabetaling uitkeren aan de aangesloten melkveehouders. De boeren die lid zijn van de coöperatie liepen daardoor tussen de 10.000 en 20.000 euro mis.

Vicevoorzitter Sandra Addink-Berendsen zal tijdelijk de taken van de voorzitter waarnemen.

Meer uit Financieel

Lufthansa zet extra langeafstandsvluchten in door Iran-oorlog

FRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa speelt in op de schaarste die door de Iran-oorlog is ontstaan door extra langeafstandsvluchten in te zetten naar Azië en Afrika. Reizigers zoeken momenteel naar alternatieven voor luchtvaartmaatschappijen uit het Midden-Oosten zoals Emirates en Qatar Airways, die worden gehinderd door luchtruimsluitingen in hun thuisregio.

10 minuten geleden
Topvrouw X-alternatief Bluesky doet stap terug

SEATTLE (ANP) - Topvrouw Jay Graber van socialmediaplatform Bluesky doet een stap terug. Ze blijft wel bij het in opkomst zijnde Amerikaanse bedrijf, en gaat aan de slag als innovatiedirecteur.

11 minuten geleden
Oprichters coronavaccinmaker BioNTech beginnen nieuw bedrijf

FRANKFURT (ANP/DPA/RTR) - De oprichters van de Duitse producent van coronavaccins BioNTech gaan een nieuw biotechbedrijf beginnen en leggen daarom hun bestuursfuncties neer bij de biotechnoloog. Topman Ugur Sahin en medisch directeur Özlem Türeci gaan eind dit jaar het bedrijf verlaten wanneer hun contracten aflopen.

46 minuten geleden
Agractie slaat alarm om dure diesel en gevolgen voor voedsel

DEN HAAG (ANP) - Landbouworganisatie Agractie maakt zich "grote zorgen" over de explosief stijgende dieselprijzen en de gevolgen daarvan voor de Nederlandse voedselproductie. "De overheid profiteert momenteel fors van de hogere btw-inkomsten, terwijl boeren en transporteurs worden geconfronteerd met torenhoge kosten", zegt een woordvoerster.

1 uur geleden
Kenner Randstad: geen massaontslagen om stijgende energieprijzen

DIEMEN (ANP) - Als de oorlog in het Midden-Oosten en de daardoor stijgende energie- en brandstofprijzen lang blijven aanhouden, leidt dat niet tot massale ontslagen in Nederland. Dit verwacht de topman van de Nederlandse tak van uitzendconcern Randstad. "Met de huidige arbeidsmarktkrapte denk ik dat het misschien wat minder krap wordt", zei topman Jeroen Tiel van Randstad Nederland dinsdag tijdens een persbijeenkomst over de ontwikkelingen op de arbeidsmarkt.

2 uur geleden
ANVR: aantal gestrande reizigers via Midden-Oosten onbekend

DEN HAAG (ANP) - Het is onbekend hoeveel Nederlanders gestrand zijn die via het Midden-Oosten naar Nederland zouden reizen. Volgens een woordvoerder van de ANVR gaat het zeker om "duizenden" reizigers die door de oorlog in Iran vastzitten op hun vakantiebestemming. Exacte cijfers zijn er niet en bovendien fluctueren die per dag. "Hoe langer de oorlog duurt, hoe groter de groep wordt."

2 uur geleden
Topman Aramco waarschuwt voor 'catastrofale gevolgen' door oorlog

RIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Een langdurige oorlog in het Midden-Oosten kan "catastrofale gevolgen" hebben voor de wereldwijde oliemarkt en het is van "cruciaal belang" dat de Straat van Hormuz wordt heropend voor de scheepvaart. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco bij de bekendmaking van jaarcijfers. Door de oorlog heeft Saudi-Arabië zijn olieproductie moeten beperken.

2 uur geleden