Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorzitter zuivelcoöperatie FrieslandCampina vertrekt om onrust

Voorzitter zuivelcoöperatie FrieslandCampina vertrekt om onrust

AMERSFOORT (ANP) - Zuivelcoöperatie FrieslandCampina moet op zoek naar een nieuwe voorzitter. Erwin Wunnekink maakte een paar maanden na zijn aantreden bekend alweer af te treden vanwege de onrust binnen de samenwerking. Het vertrek van de voorzitter moet onder meer bijdragen aan het verbeteren van het draagvlak en het herstel van het vertrouwen in het bestuur, zo valt te lezen.

In een summiere verklaring meldt Wunnekink terug te treden in het belang van de coöperatie. "Er is veel onrust in onze coöperatie en in de sector. Juist in deze tijd hebben we eenheid en daadkracht nodig." Wat die onrust precies is, werd niet benoemd. Naar verluidt is met de aanstelling van Wunnekink onvoldoende gebroken met het verleden en was hij niet de "frisse blik en nieuw leiderschap" die nodig was volgens zijn voorganger Frans Keurentjes, die in juni zijn functie neerlegde. Wunnekink was sinds december 2009 lid van het coöperatiebestuur en de raad van commissarissen.

De zuivelcoöperatie bestaat uit ruim 11.000 aangesloten melkveebedrijven en bijna 17.000 leden-melkveehouders. De samenwerking is weer 100 procent eigenaar van het gelijknamige zuivelbedrijf FrieslandCampina.

Reorganisatie

Bekend is dat binnen FrieslandCampina er ook veel beroering is over onder andere de eerder ingezette reorganisatie waarbij duizend banen bij de coöperatie werden geschrapt. Het vertrek van Wunnekink heeft volgens een woordvoerder niets met deze onrust te maken, omdat de leden eerder al instemden met de plannen.

Voormalig bestuurder van FrieslandCampina Frans van den Hurk gaf bij zijn vertrek eerder deze maand aan zich te weinig te herkennen in het gevoerde beleid. Ook zou hij in de acht maanden dat hij bestuurder was onvoldoende invloed hebben kunnen uitoefenen om het beleid te veranderen.

Vertrekpremie

Eerder was er ook al gedoe over de vertrekpremie van financieel directeur Jaska de Bakker. Over de vergoeding van 1,1 miljoen euro ontstond ophef omdat FrieslandCampina kort daarvoor had bekendgemaakt dat er voor de leden-melkveehouders geen winstdeling in zit. Door de coronacrisis kon het zuivelconcern niet zoals gebruikelijk een jaarlijkse nabetaling uitkeren aan de aangesloten melkveehouders. De boeren die lid zijn van de coöperatie liepen daardoor tussen de 10.000 en 20.000 euro mis.

Vicevoorzitter Sandra Addink-Berendsen zal tijdelijk de taken van de voorzitter waarnemen.

Meer uit Financieel

Open Huizen Dag trekt 52.000 bezoekers, meer dan vorige keer

UTRECHT (ANP) - Ongeveer 52.000 mensen hebben zaterdag een koopwoning bezichtigd tijdens de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in oktober. Toen bekeken 45.000 mensen een huis.

5 uur geleden
WTO-leden dichter bij overeenkomst digitale handel

YAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.

7 uur geleden
Haven in Oman ligt twee dagen stil, verwacht Maersk

KOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.

8 uur geleden
Eurocommissaris meldt goed gesprek met handelsgezant VS

YAOUNDÉ (ANP/RTR) - De Eurocommissaris voor Handel zegt een "zeer positief" gesprek met de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer te hebben gehad. Ze spraken onder andere over toegang tot kritieke mineralen en importheffingen, zei Maroš Šefčovič bij een top van de Wereldhandelsorganisatie (WTO) in Kameroen. De ontmoeting volgt enkele dagen op de goedkeuring van het Europees Parlement voor de handelsdeal die de VS en de Europese Commissie de afgelopen zomer sloten.

9 uur geleden
Hele kottervloot aan de kant door dure diesel, vreest Vissersbond

URK (ANP) - Als de brandstofprijzen voor kottervissers hoog blijven, vaart binnenkort bijna niemand van de Nederlandse kottervloot nog uit. De hoge dieselkosten maken het vrijwel onmogelijk om geld te verdienen aan de gevangen vis, waarschuwt de Nederlandse Vissersbond.

9 uur geleden
Opnieuw flinke verliezen op Wall Street, olieprijzen fors hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag opnieuw fors omlaag. Het sentiment onder beleggers op Wall Street bleef negatief door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten, ondanks de verlenging van de pauze van de Amerikaanse aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten tot 6 april. Tegelijkertijd bleven de olieprijzen sterk stijgen.

1 dag geleden
Merz: Duitse kolencentrales mogelijk langer in bedrijf om oorlog

FRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland kan steenkolencentrales langer in bedrijf houden als de energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nog langer hoog blijven. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz vrijdag gezegd. Duitsland heeft een doelstelling om uiterlijk in 2038 helemaal te stoppen met kolencentrales. Maar door de oorlog zijn de gasprijzen sterk gestegen en kolencentrales kunnen helpen om het gasverbruik te drukken.

1 dag geleden