Voorzitter voetbalbond Italië schrijft Serie A nog niet af
ROME (ANP) - De Italiaanse bondsvoorzitter Gabriele Gravina gaat er alles aan doen dat de Serie A toch nog wordt uitgespeeld. Hij denkt dat de hoogste klasse van het Italiaanse profvoetbal ook in juli of augustus kan worden afgewerkt , ondanks dat er op 30 juni veel contracten van voetballers aflopen.
"Ik geef niet makkelijk op", zegt hij. "Zolang er een kans is dat we de Serie A uitspelen, zal ik die levend houden. Het is heel voorbarig om over data te spreken. De gezondheid van alle Italianen is nu het belangrijkste. Maar de resterende 12 speelronden zijn in 45 tot 60 dagen af te werken. In het uiterste geval kunnen we de competitie ook met play-offs beëindigen."
Italië is zwaar getroffen door het coronavirus, met meer dan 7500 doden. Het epicentrum van de pandemie ligt in het noorden van het land. Het aantal infecties lijkt daar wel af te nemen. In het zuiden van Italië raken juist steeds meer mensen besmet.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in de Champions League-wedstrijd tegen Sporting Portugal hersteld van de nederlaag in het voorgaande duel met Arsenal (3-1). De koploper van Duitsland was in München met dezelfde cijfers te sterk voor de ploeg uit Lissabon: 3-1.
36 minuten geledenYAMOUSSOUKRO (ANP) - FC Utrecht-spits Sébastien Haller is opgenomen in de selectie van Ivoorkust voor de Afrika Cup. De voetbalbond van het West-Afrikaanse land heeft de selectie bekendgemaakt, met Haller als enige speler uit de Eredivisie.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Mensenrechtenorganisatie FairSquare heeft bij de ethische commissie van de FIFA een klacht ingediend tegen voorzitter Gianni Infantino van de wereldvoetbalbond. Hij wordt ervan beschuldigd zijn neutraliteitsplicht te hebben geschonden ten gunste van de Amerikaanse president Donald Trump.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Lionel Messi is net als vorig jaar verkozen tot waardevolste speler van het seizoen in de Amerikaanse competitie MLS. De 38-jarige Argentijn leidde Inter Miami naar het eerste kampioenschap. Hij is de eerste speler die de prijs voor de tweede keer op rij heeft gewonnen.
4 uur geledenBAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim ziet het duel van Ajax bij Qarabag FK woensdag als volgende kans om van de "heel vervelende nul" af te komen in de Champions League. "Daar willen we heel graag vanaf. Daarom gaan we morgen voor de winst spelen, maar we weten ook dat we tegen een ploeg spelen die al 7 punten heeft", zei Grim tijdens een persconferentie in het Azerbeidzjaanse Bakoe.
7 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Zonder ten minste zeven basisspelers wacht Real Madrid-trainer Xabi Alonso woensdag een zware opdracht in de Champions League. Zijn ploeg neemt het in het eigen Bernabéu op tegen Manchester City, terwijl de druk op de coach toeneemt door de matige resultaten van de laatste weken in de competitie.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA heeft vrijdagavond aangifte gedaan na het grootschalige afsteken van vuurwerk in het thuisduel met FC Groningen. Ajax had die stap vrijdag al aangekondigd, maar laat dinsdag pas weten dat het ook daadwerkelijk is gebeurd. De aangifte gaat om onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting.
9 uur geleden