Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorzitter vereniging ic's snapt frustratie maar 'ga in gesprek'

Voorzitter vereniging ic's snapt frustratie maar 'ga in gesprek'

DEN HAAG (ANP) - De voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Intensive Care, Diederik Gommers, snapt dat mensen gefrustreerd raken over coronamaatregelen, maar roept op met elkaar in gesprek te blijven daarover. Hij zei dat in de uitzending van de Coen & Sander-show op Radio 538, naar aanleiding va de actie #Ikdoenietmeermee. Onder anderen vlogger/zangeres Famke Louise zet zich onder die hashtag met andere BN'ers in tégen die maatregelen.

Gommers zegt tegen de dj's: "Dit is een signaal snap je, we raken gefrustreerd en het duurt allemaal lang en we krijgen het virus niet onder controle." Hij noemt het evenwel "onverantwoord als je hiertoe oproept", maar ziet het wel "positief. We zijn geen China, we zijn van het polderen: wij maken elkaar duidelijk waarom we iets vinden en waarom we ergens voor kiezen."

De ic-arts denkt dat het Outbreak Management Team (OMT) transparanter zou moeten zijn over de besluitvorming en de gedachten daarachter. "Achter die besluiten zitten veel discussies. Het is niet zwart of wit. We hebben veel discussies gehad over de mondkapjes, ouderen en aerosolen. Daar werd heel stellig over gedaan en twee maanden later was er dan weer een ander beleid. Het OMT was verdeeld, maar naar buiten toe kwam het kabinet met één conclusie."

Hij zou graag in gesprek gaan met de artiesten. "We kunnen niet zeggen: een groep Nederlanders stopt er mee. Dat kan niet met een virus. De timing is vervelend, omdat het aantal ziekenhuisopnames weer stijgt."

Meer uit Binnenland

Weeronline: nieuw junirecord voor warmste nacht vastgesteld

HOUTEN (ANP) - Voor de derde dag op rij is het landelijke junirecord voor de hoogste minimumtemperatuur verbroken, meldt Weeronline zaterdag. In Maastricht daalde de temperatuur gedurende het etmaal van vrijdag niet onder de 22,9 graden.

45 minuten geleden
Ruim 1,6 miljoen mensen bleven wakker voor Oranje

AMSTERDAM (ANP) - De laatste groepswedstrijd van het Nederlands elftal op het WK voetbal is in de nacht van donderdag op vrijdag door zo'n 1,6 miljoen mensen bekeken. Dat blijkt uit voorlopige cijfers van het Nationaal Media Onderzoek (NMO).

46 minuten geleden
Veel hulpdiensten bij grote brand in parkeergarage in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Er zijn zaterdagochtend veel hulpdiensten in touw bij een grote brand in een parkeergarage aan de Bas Paauwestraat in Rotterdam-Zuid waarbij vijf auto's zijn uitgebrand. Een deel van het complex met 159 woningen boven de parkeergarage is ontruimd. Ongeveer 150 mensen zijn even elders opgevangen.

2 uur geleden
Grote brand in parkeergarage in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In een parkeergarage aan de Bas Paauwestraat in Rotterdam-Zuid is een autobrand uitgebroken. De brand is uitslaand en er komt daarbij veel rook vrij, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.

4 uur geleden
Fietser zwaargewond aanrijding Groningen, automobilist rijdt door

GRONINGEN (ANP) - Bij een aanrijding tussen een fietser en een auto op de Hereweg in Groningen is een fietser zwaargewond geraakt. De automobilist is na het ongeval doorgereden, meldt de politie.

8 uur geleden
Evenementen in Rotterdam afgelast om hitte

ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam mogen zaterdag meerdere evenementen niet doorgaan vanwege de hitte. Het gaat om Nous'klaer Festival in Delfshaven, Buiten Gewoon Festival in Kralingen en I Love Urban in Nesselande. Ook de Kuip Run, die zondag plaats zou vinden, gaat niet door, meldt Feyenoord op de website.

8 uur geleden
Kabinet komt met statiegeld op melk- en sapflessen

DEN HAAG (ANP) - Ook op melk- en sapflessen moet volgens het kabinet statiegeld komen. Minister Stientje van Veldhoven (Klimaat en Groene Groei, D66) werkt aan een voorstel om de statiegeldplicht uit te breiden naar alle plastic flessen tot en met 3 liter, schrijft ze aan de Tweede Kamer. Een voorwaarde is dat er maatregelen komen om problemen met hygiëne te voorkomen, vooral bij de zuivelflessen.

14 uur geleden