Voorzitter Veiligheidsberaad krijgt haast dagelijks scheldmails
NIJMEGEN (ANP) - De voorzitter van het landelijke Veiligheidsberaad, burgemeester Hubert Bruls van Nijmegen, krijgt sinds het begin van de coronacrisis haast dagelijks scheldmails. Ook ontvangt hij bedreigingen via de mail. Hij wordt vergeleken met nazileider Joseph Goebbels en met nazi's in het algemeen. Een schrijver liet hem weten dat "we met je gaan afrekenen".
Dat schrijft Bruls zaterdag in zijn wekelijkse coronacolumn in de Gelderlander. Volgens hem bevatten de vrijwel dagelijkse mails "zware beledigingen". De burgemeester neemt "zo'n bericht van een of andere anonieme Pietje Puk" echter niet serieus, stelt hij.
Het Veiligheidsberaad is het samenwerkingsorgaan van de 25 veiligheidsregio's in het land. Voorzitter Bruls is regelmatig in het nieuws om coronamaatregelen die op regionaal en lokaal niveau worden genomen toe te lichten. "Deze crisis is het meest ingrijpende wat ik als bestuurder heb meegemaakt en vermoedelijk ook zal meemaken."
Meer uit Binnenland
NOARDBURGUM (ANP) - Drie van de acht verdachten die afgelopen weekend zijn aangehouden na een steekpartij in het Friese dorp Noardburgum zijn vrijgelaten. Het gaat om een 18-jarige vrouw uit de gemeente Westerwolde en twee meisjes uit Franeker en Leeuwarden, meldt de politie. Ze blijven net als de vijf die nog vastzitten verdachten in het onderzoek.
35 minuten geledenVENLO (ANP) - De burgemeester van Venlo, Antoin Scholten, is "geschokt" door het nieuws dat een meisje is doodgestoken in Blerick, dat in de gemeente Venlo ligt. De burgemeester zal "zich vanzelfsprekend blijvend laten informeren door de politie", zo staat in een schriftelijke reactie. "Inhoudelijk zal de burgemeester niet op de zaak ingaan zolang het onderzoek door politie nog loopt."
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) waarschuwt voor vijf libidoverhogende middelen. Het gaat om LibiForMe, Mr Stiff (in vloeibare vorm en als capsules), Night Longer Mixed Herbal Blend en Ayibogan Natural.
3 uur geledenDOKKUM (ANP) - Bij de gemeente Noardeast-Fryslân zijn tot nu toe drie demonstraties aangemeld rond Koningsdag. Dat meldt een woordvoerder van de Friese gemeente waar Dokkum onder valt, de stad waar koning Willem-Alexander en zijn familie maandag Koningsdag vieren. Demonstraties die vooraf zijn aangemeld, krijgen een vak toegewezen aan de route, "binnen hoor- en zichtafstand van de koninklijke familie", laat de woordvoerder weten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven zijn positief over de energiemaatregelen die het kabinet heeft aangekondigd. "Het kabinet houdt hiermee regie. Het is goed dat veel maatregelen in het teken staan van verduurzaming, en daarmee ook onze strategische autonomie", zegt branchekoepel Energie-Nederland.
3 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De transportsector vindt het steunpakket vanuit de overheid vanwege de hoge brandstofprijzen "ernstig tekortschieten". Als reactie op de dure diesel gaat per 1 juli voor een periode van zes maanden de wegenbelasting voor vrachtwagens omlaag. "De geboden verlichting staat in geen verhouding tot de dagelijkse kostenexplosie waarmee transportbedrijven worden geconfronteerd", reageert branchevereniging Transport en Logistiek Nederland (TLN).
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De energiemaatregelen van het kabinet doen nauwelijks iets aan het verminderen van de afhankelijkheid van olie en gas, vindt Milieudefensie. "Als dit het is, dan blijft het kabinet water naar de zee dragen", zegt directeur Donald Pols. Volgens Natuur & Milieu biedt het pakket voor de langere termijn "nog weinig houvast voor echte verduurzaming en afbouw van fossiele brandstoffen".
7 uur geleden