Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorzitter: uitlatingen leden over Omtzigt CDA onwaardig

Voorzitter: uitlatingen leden over Omtzigt CDA onwaardig

DEN HAAG (ANP) - Interim-voorzitter Marnix van Rij van het CDA neemt "met kracht" afstand van scheldpartijen aan het adres van Kamerlid Pieter Omtzigt in appberichten die onderling verstuurd zouden zijn door leden van zijn partij. Hij noemt die passages in een serie tweets "CDA onwaardig". Omtzigt zou naar eigen zeggen zijn uitgemaakt voor "psychopaat, zieke man, teringhond, eikel, gestoord, labiel".

De kwalificaties staan te lezen in een document dat Omtzigt zelf heeft opgesteld over de gang van zaken binnen het CDA, en dat is uitgelekt via De Limburger en GeenStijl. Omtzigt tekent op hoe hij zich soms zelfs onveilig voelt in de partij en hoe hij werd gepasseerd voor het lijsttrekkerschap toen Hugo de Jonge deze rol neerlegde.

Van Rij benadrukt dat de parlementariër, die momenteel ziek thuis zit, dat stuk "op persoonlijke titel" heeft gemaakt. "Niemand van de CDA-top heeft dit document eerder ontvangen dan na de publicatie van deze middag", meldt hij. Op de inhoud gaat hij verder niet in.

Rapport

Een commissie onder leiding van Liesbeth Spies is nog bezig met een onderzoek naar de mislukte verkiezingscampagne van de christendemocraten. Het rapport wordt voor het zomerreces verwacht. "Daarna zal dit in het landelijk bestuur van het CDA worden besproken en daarna gepresenteerd." Voormalig partijvoorzitter Rutger Ploum stapte op na de teleurstellende verkiezingsuitslag. Van Rij volgt Ploum slechts tijdelijk op.

Jongerenclub CDJA zegt te schrikken van de "berichtgeving en de bevindingen omtrent Pieter Omtzigt". De jonge christendemocraten benadrukken dat de eenheid moet terugkeren in het CDA, ook om weer een brede volkspartij te worden. "Iedereen die daar een bijdrage aan wil leveren is wat ons betreft nodig en welkom", aldus het CDJA op Twitter.

Meer uit Politiek

Kabinet kan nog niet zeggen wanneer het energiemaatregelen treft

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet kan nog niet zeggen wanneer het maatregelen treft om de economische gevolgen van de oorlog in Iran, vooral op het gebied van energie, te verlichten. Dat zei minister Heleen Herbert (Economische Zaken, CDA) aan het begin van de beantwoording van het kabinet tijdens een debat daarover.

3 uur geleden
Partijen vallen FVD aan op vriendelijke houding Iran en Rusland

DEN HAAG (ANP) - Partijen van coalitie en oppositie vallen Kamerlid Ralf Dekker (Forum voor Democratie) aan op zijn houding naar Rusland en Iran. De uiterst rechtse partij stelde in een debat over hoge energieprijzen dat Nederland weer moet beginnen met gas afnemen van Rusland, ondanks de oorlog in Oekraïne.

5 uur geleden
Minister Sjoerdsma gaat op handelsmissie naar China

DEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) gaat binnenkort op handelsmissie naar China. Dat laat hij weten na een gesprek met de Chinese minister Wang Wentao van Handel. Sjoerdsma staat in China op een sanctielijst, waardoor het onduidelijk was of hij welkom was in het land.

5 uur geleden
Defensie geeft excuses en compensatie na aanval op Mosul

DEN HAAG (ANP) - Minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) heeft de nabestaanden van een Nederlands bombardement op de Noord-Iraakse stad Mosul in 2016 excuses aangeboden. "Daarnaast heb ik, gelet op de uitzonderlijke omstandigheden van dit specifieke geval, besloten de nabestaanden een vrijwillige financiële tegemoetkoming aan te bieden", schrijft ze aan de Tweede Kamer.

7 uur geleden
Linkse partijen willen dat olieconcerns betalen voor energiesteun

DEN HAAG (ANP) - De linkse oppositiepartijen SP en Partij voor de Dieren willen net als GroenLinks-PvdA dat oliebedrijven iets inleveren van de overwinsten die zij behalen door de hoge prijzen van olie en gas. Dat geld moet worden gebruikt om huishoudens te compenseren voor de sterk gestegen prijzen aan de pomp.

8 uur geleden
Interesse D66 en CDA voor maximumprijs, VVD wil lagere accijnzen

DEN HAAG (ANP) - Tijdens het debat over de economische gevolgen van de oorlog in Iran toonden D66 en het CDA interesse in een plafond voor de prijzen aan de pomp. Partijleider Jesse Klaver (GroenLinks-PvdA) kwam met dat idee en wil grote olie- en gasbedrijven ervoor laten betalen.

9 uur geleden
Leeftijdsgrens afsteken vuurwerk moet naar 18 jaar, vindt kabinet

DEN HAAG (ANP) - De minimale leeftijd waarop mensen vuurwerk mogen afsteken, moet naar 18 jaar, vindt het kabinet. Staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur en Waterstaat, CDA) sprak in een debat steun uit voor een voorstel van CDA en de Partij voor de Dieren om dat te regelen. "Ik denk dat het verstandig is om dat te doen."

10 uur geleden