Voorzitter UEFA prijst voetballers die afstand nemen van racisme
NYON (ANP) - Voorzitter Aleksander Ceferin van de UEFA is blij met de manier waarop veel bekende voetballers de afgelopen weken afstand hebben genomen van racisme. De preses van de Europese voetbalbond concludeerde eveneens dat de pogingen van zijn federatie om ongelijkheid aan te pakken nog tekort schieten.
Ceferin roemde Raheem Sterling (Manchester City), Marcelo (Real Madrid) en Jérôme Boateng (Bayern München) over hoe die voetballers zich recent uitspraken tegen racisme. De Sloveen prees ook Marcus Rashford, de speler van Manchester United die in een open brief een oproep deed aan de politici in zijn land. De 22-jarige aanvaller uit Engeland wil dat ook tijdens de zomervakantie etensbonnen worden geschonken aan kinderen van families met lage inkomens. Premier Boris Johnson gaf snel gehoor aan die oproep.
"We weten dat de kracht van voetbal enorm is, dus we moeten die gebruiken voor goede berichten", zei Ceferin die ook heeft nagedacht over de pogingen van de UEFA om racisme aan te pakken. 'Waarschijnlijk waren de campagnes die we hebben gevoerd onvoldoende", concludeerde hij. "We hebben ons best gedaan, maar ik denk dat we naar het volgende niveau moeten gaan. We weten dat de situatie ernstig is en dat het elke dag serieuzer wordt."
In Nederland namen de internationals Memphis Depay en Denzel Dumfries deel aan demonstraties tegen racisme.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
1 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona blijft in La Liga op titelkoers. De Catalaanse voetbalgrootmacht won zondag in het gerenoveerde Camp Nou met 1-0 van het Madrileense Rayo Vallecano. FC Barcelona heeft 73 punten uit 29 wedstrijden. Real Madrid volgt op 7 punten, maar speelt op zondagavond nog thuis tegen Atlético Madrid.
4 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Brian Brobbey heeft zijn ploeg Sunderland de winst bezorgd op Newcastle United. De international, die door bondscoach Ronald Koeman is opgeroepen voor de komende wedstrijden van Oranje, maakte in de 90e minuut de winnende treffer: 1-2.
5 uur geledenVELSEN (ANP) - Guus Til keert zondag in de uitwedstrijd tegen Telstar terug in het basiselftal van PSV. De aanvallende middenvelder liep een maand geleden een blessure op en kwam sindsdien niet meer in actie.
5 uur geleden