Voorzitter UEFA biedt excuses aan voor chaos bij finale CL
NYON (ANP) - UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin heeft zijn excuses aangeboden voor de chaos bij de finale van de Champions League in Parijs vorig jaar, tussen Real Madrid en Liverpool. Veel fans konden niet tijdig het stadion binnenkomen, waarschijnlijk omdat er valse kaarten in omloop waren. Het duel begon later, na afloop kregen supporters rond het stadion te maken met zakkenrollers en ander vandalisme.
"Als organisatie hebben wij ons al verontschuldigd en als persoon wil ik dat nog wel een keer doen", zei Ceferin bij de Duitse omroep ZDF. "Er is niemand bij de UEFA die niet betreurt wat er allemaal is misgegaan. Het probleem is dat wij als UEFA bij zo'n wedstrijd niet de dienst uitmaken in het stadion, dat doet de plaatselijke organisatie. Maar ook wij hebben fouten gemaakt en we zullen ervoor zorgen dat zoiets niet weer gebeurt."
Een onafhankelijke onderzoekscommissie wees eerder de UEFA als schuldige aan voor de misstanden. Real Madrid won het duel met 1-0.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen na de zege op Manchester City in de Champions League (3-0) ook in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Elche eindigde in 4-1.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García is met een ruime zege op Sparta Rotterdam (4-0) aan zijn nieuwe functie bij Ajax begonnen. Met de Spaanse opvolger van Fred Grim op de bank speelde de thuisploeg met veel meer passie dan in de meeste duels na de winterstop. Zo won Ajax wat vertrouwen in de aanloop naar de komende wedstrijden tegen Feyenoord en FC Twente.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen zet de opmars in de Eredivisie voort. De ploeg van trainer Robin Veldman won in het Abe Lenstra Stadion met 3-0 van Telstar door treffers van Lasse Nordas, Maxence Rivera en Jacob Trenskow.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een moeizame zege geboekt op Everton. In het Emirates Stadium in Londen werd het 2-0 dankzij twee doelpunten in de slotfase.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer deze maand van NEC verloren. Na de nederlaag van 3-2 in Nijmegen in de halve finale van de KNVB-beker, ging het voor de koploper ook mis in de competitie. NEC won in het Philips Stadion in Eindhoven opnieuw met 3-2.
9 uur geleden