Voorzitter UEFA biedt excuses aan voor chaos bij finale CL
NYON (ANP) - UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin heeft zijn excuses aangeboden voor de chaos bij de finale van de Champions League in Parijs vorig jaar, tussen Real Madrid en Liverpool. Veel fans konden niet tijdig het stadion binnenkomen, waarschijnlijk omdat er valse kaarten in omloop waren. Het duel begon later, na afloop kregen supporters rond het stadion te maken met zakkenrollers en ander vandalisme.
"Als organisatie hebben wij ons al verontschuldigd en als persoon wil ik dat nog wel een keer doen", zei Ceferin bij de Duitse omroep ZDF. "Er is niemand bij de UEFA die niet betreurt wat er allemaal is misgegaan. Het probleem is dat wij als UEFA bij zo'n wedstrijd niet de dienst uitmaken in het stadion, dat doet de plaatselijke organisatie. Maar ook wij hebben fouten gemaakt en we zullen ervoor zorgen dat zoiets niet weer gebeurt."
Een onafhankelijke onderzoekscommissie wees eerder de UEFA als schuldige aan voor de misstanden. Real Madrid won het duel met 1-0.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.
1 uur geledenNAPELS (ANP) - Internazionale is weer een stap dichter bij de titel in de Serie A. Concurrent en titelverdediger Napoli ging in het eigen Stadio Diego Armando Maradona met 2-0 onderuit tegen Lazio.
2 uur geledenSINSHEIM (ANP) - Bayern München is zonder te spelen officieus kampioen van Duitsland geworden. De koploper zag nummer 2 Borussia Dortmund met 2-1 verliezen bij Hoffenheim. Bayern kan zondag thuis tegen VfB Stuttgart de titel vastleggen.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een 3-0-overwinning op het laaggeklasseerde Cagliari. De ploeg van coach Cristian Chivu kwam door de zege een stap dichter bij de titel. De voorsprong op eerste achtervolger Napoli bedraagt 12 punten.
1 dag geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Twee Iraanse voetbalsters die asiel kregen in Australië hebben in een gezamenlijke verklaring hun dankbaarheid uitgesproken voor de hulp van het land. Ze noemen Australië een "veilige haven" en spreken de wens uit een nieuw leven op te bouwen. "We zijn topsporters en het blijft onze droom om onze sportcarrière hier in Australië voort te zetten", schreven Fatemeh Pasandideh en Atefeh Ramezanisadeh.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."
1 dag geleden