Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorzitter supportersvereniging: verkoop Vitesse geen verrassing

Voorzitter supportersvereniging: verkoop Vitesse geen verrassing

ARNHEM (ANP) - De verkoop van de aandelen van Vitesse door de Russische eigenaar Valeri Oyf komt bij voorzitter Roderik van Veelen van de Supportersvereniging Vitesse niet als een verrassing. "Zoiets zat er al aan te komen met alles wat er gebeurt rondom Roman Abramovitsj", verwijst Van Veelen naar de Russische Chelsea-eigenaar die eveneens zijn club wil verkopen.

Oyf volgt met de verkoop het voorbeeld van Abramovitsj, een goede bekende van hem die vanwege de oorlog in Oekraïne van Chelsea af wil. Abramovitsj wordt aan de Russische president Vladimir Poetin gelinkt. In tegenstelling tot Abramovitsj staat Oyf echter niet op de sanctielijst van de Europese Unie. "Ik vind wel dat we in Nederland wel heel snel klaar staan met ons oordeel over alles wat Russisch is", geeft Van Veelen zijn persoonlijke mening. "Onder die druk hield het denk ik geen stand meer, al geloof ik echt niet dat alle Russen voor de oorlog zijn."

Van Veelen wil de toekomst van Vitesse positief blijven inzien. "Ik weet dat wij al supporters waren van Vitesse voordat deze eigenaren er kwamen. Wij zijn het tijdens hun jaren geweest en zullen het daarna ook nog zijn. Misschien is het ook een kans en komt er iemand die iets neer wil zetten dat nog beter werkt. We hebben succesvolle jaren gehad met de winst van de KNVB-beker in 2017. Misschien moeten we een stap terugdoen. Ga ik dan niet meer? Natuurlijk wel!"

De verkoop van de club zal volgens de voorzitter van de supportersvereniging geen makkelijk proces zijn. Maar aan de andere kant kan het ook snel gaan. "Als je ziet hoe snel ADO Den Haag is gewijzigd van een Chinese eigenaar naar Amerikaanse handen", zegt hij. "Als iemand zijn zinnen op de club heeft gezet, kan het snel gaan. Ik hoop dat we er beter uitkomen."

Meer uit Voetbal

RKC verslaat Roda JC na strafschoppen en treft Willem II

WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft de tweede ronde van de play-offs voor promotie/degradatie bereikt. De club uit Waalwijk won in eigen huis na strafschoppen van Roda JC nadat de wedstrijd in de reguliere speeltijd, net als eerder in de week in Kerkrade, in 1-1 was geëindigd.

5 uur geleden
Iraanse bond haalt uit naar FIFA, wil voorwaarden aan WK-deelname

TEHERAN (ANP/DPA/RTR) - De Iraanse voetbalbond heeft de FIFA scherp bekritiseerd en is van plan voorwaarden te stellen voor deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.

8 uur geleden
Voetbalsters BK Häcken winnen eerste editie Europa Cup

GÖTEBORG (ANP) - De voetbalsters van BK Häcken hebben de eerste editie van de Women's Europa Cup veroverd. De ploeg uit Göteborg versloeg vrijdag in de returnwedstrijd van de finale het eveneens Zweedse Hammarby met 3-2. Häcken had de eerste wedstrijd ook al met 1-0 gewonnen.

9 uur geleden
Stadion Miami na Formule 1-race op tijd klaar voor WK voetbal

MIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.

11 uur geleden
Spaans international Lamine Yamal op tijd fit voor WK voetbal

BARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.

12 uur geleden
FC Barcelona ziet Raphinha terugkeren voor mogelijk kampioensduel

BARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.

13 uur geleden
Klaassen ontbreekt bij Ajax in topper tegen PSV

AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."

13 uur geleden