Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorzitter supportersvereniging: verkoop Vitesse geen verrassing

Voorzitter supportersvereniging: verkoop Vitesse geen verrassing

ARNHEM (ANP) - De verkoop van de aandelen van Vitesse door de Russische eigenaar Valeri Oyf komt bij voorzitter Roderik van Veelen van de Supportersvereniging Vitesse niet als een verrassing. "Zoiets zat er al aan te komen met alles wat er gebeurt rondom Roman Abramovitsj", verwijst Van Veelen naar de Russische Chelsea-eigenaar die eveneens zijn club wil verkopen.

Oyf volgt met de verkoop het voorbeeld van Abramovitsj, een goede bekende van hem die vanwege de oorlog in Oekraïne van Chelsea af wil. Abramovitsj wordt aan de Russische president Vladimir Poetin gelinkt. In tegenstelling tot Abramovitsj staat Oyf echter niet op de sanctielijst van de Europese Unie. "Ik vind wel dat we in Nederland wel heel snel klaar staan met ons oordeel over alles wat Russisch is", geeft Van Veelen zijn persoonlijke mening. "Onder die druk hield het denk ik geen stand meer, al geloof ik echt niet dat alle Russen voor de oorlog zijn."

Van Veelen wil de toekomst van Vitesse positief blijven inzien. "Ik weet dat wij al supporters waren van Vitesse voordat deze eigenaren er kwamen. Wij zijn het tijdens hun jaren geweest en zullen het daarna ook nog zijn. Misschien is het ook een kans en komt er iemand die iets neer wil zetten dat nog beter werkt. We hebben succesvolle jaren gehad met de winst van de KNVB-beker in 2017. Misschien moeten we een stap terugdoen. Ga ik dan niet meer? Natuurlijk wel!"

De verkoop van de club zal volgens de voorzitter van de supportersvereniging geen makkelijk proces zijn. Maar aan de andere kant kan het ook snel gaan. "Als je ziet hoe snel ADO Den Haag is gewijzigd van een Chinese eigenaar naar Amerikaanse handen", zegt hij. "Als iemand zijn zinnen op de club heeft gezet, kan het snel gaan. Ik hoop dat we er beter uitkomen."

Meer uit Voetbal

Verdediger Timber met Arsenal naar finale League Cup

LONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).

5 uur geleden
FC Barcelona naar halve finale Spaanse beker

ALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.

5 uur geleden
AC Milan wint vrij eenvoudig bij Bologna

BOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.

5 uur geleden
Spits Parrott schiet AZ tegen FC Twente naar halve finale

ALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).

5 uur geleden
Spits Zonneveld verlaat Telstar voor Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Milan Zonneveld verlaat Telstar voor Sparta Rotterdam. De spits heeft bij Sparta een contract tot medio 2029 ondertekend, meldt de nummer 5 van de Eredivisie.

6 uur geleden
AZ snapt kritiek op samenwerking met zaakwaarnemer Mendes niet

ALKMAAR (ANP) - Max Huiberts snapt niet waarom AZ zoveel kritiek krijgt op het besluit om de bekende Portugese voetbalmakelaar Jorge Mendes in te schakelen voor een mogelijke transfer van de talentvolle Kees Smit. "Er wordt veel over gezegd en geschreven", zei de directeur voetbalzaken vlak voor het bekerduel met FC Twente bij ESPN. "Ik lees niet heel veel, maar hier ontkwam je niet aan. Ik ben verbaasd over de selectieve verontwaardiging van mensen en partijen die zich erin mengen."

8 uur geleden
Ajax heeft opnieuw geen verdedigende middenvelder gevonden

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is er voor de tweede transferperiode op rij niet in geslaagd een opvolger voor de vertrokken Jordan Henderson te vinden. De club heeft de afgelopen maand geen betaalbare speler gevonden die het huidige middenveld sterker maakt.

8 uur geleden