Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorzitter supportersvereniging: verkoop Vitesse geen verrassing

Voorzitter supportersvereniging: verkoop Vitesse geen verrassing

ARNHEM (ANP) - De verkoop van de aandelen van Vitesse door de Russische eigenaar Valeri Oyf komt bij voorzitter Roderik van Veelen van de Supportersvereniging Vitesse niet als een verrassing. "Zoiets zat er al aan te komen met alles wat er gebeurt rondom Roman Abramovitsj", verwijst Van Veelen naar de Russische Chelsea-eigenaar die eveneens zijn club wil verkopen.

Oyf volgt met de verkoop het voorbeeld van Abramovitsj, een goede bekende van hem die vanwege de oorlog in Oekraïne van Chelsea af wil. Abramovitsj wordt aan de Russische president Vladimir Poetin gelinkt. In tegenstelling tot Abramovitsj staat Oyf echter niet op de sanctielijst van de Europese Unie. "Ik vind wel dat we in Nederland wel heel snel klaar staan met ons oordeel over alles wat Russisch is", geeft Van Veelen zijn persoonlijke mening. "Onder die druk hield het denk ik geen stand meer, al geloof ik echt niet dat alle Russen voor de oorlog zijn."

Van Veelen wil de toekomst van Vitesse positief blijven inzien. "Ik weet dat wij al supporters waren van Vitesse voordat deze eigenaren er kwamen. Wij zijn het tijdens hun jaren geweest en zullen het daarna ook nog zijn. Misschien is het ook een kans en komt er iemand die iets neer wil zetten dat nog beter werkt. We hebben succesvolle jaren gehad met de winst van de KNVB-beker in 2017. Misschien moeten we een stap terugdoen. Ga ik dan niet meer? Natuurlijk wel!"

De verkoop van de club zal volgens de voorzitter van de supportersvereniging geen makkelijk proces zijn. Maar aan de andere kant kan het ook snel gaan. "Als je ziet hoe snel ADO Den Haag is gewijzigd van een Chinese eigenaar naar Amerikaanse handen", zegt hij. "Als iemand zijn zinnen op de club heeft gezet, kan het snel gaan. Ik hoop dat we er beter uitkomen."

Meer uit Voetbal

Van Persie: we zijn geblesseerde Targhalline wel even kwijt

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie verwacht dat hij voorlopig geen beroep kan doen op Oussama Targhalline. "We laten nog allerlei testen uitvoeren", zei hij na een nipte zege op Go Ahead Eagles. "Maar dit ziet er niet goed uit. We zijn hem wel even kwijt."

22 minuten geleden
Feyenoord boekt moeizame zege op tiental van Go Ahead Eagles

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft het thuisduel met Go Ahead Eagles met veel moeite gewonnen (1-0). De ingevallen Casper Tengstedt benutte in blessuretijd een strafschop, nadat Evert Linthorst een lichte overtreding op hem had gemaakt.

1 uur geleden
Portugees Pereira vierde trainer van het seizoen bij Nottingham

NOTTINGHAM (ANP) - De Portugees Vitor Pereira is de nieuwe trainer van Nottingham Forest. De oud-trainer van Wolverhampton Wanderers is al de vierde coach van dit seizoen bij de nummer 17 van de Premier League. Donderdag werd Sean Dyche ontslagen.

2 uur geleden
Doelman Benda vervangt Wellenreuther bij Feyenoord tegen Eagles

ROTTERDAM (ANP) - Steven Benda verdedigt het doel van Feyenoord in de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles. De Duitse doelman vervangt Timon Wellenreuther, die geschorst is na zijn gele kaart van vorige week in Utrecht. Feyenoord huurt Benda in de tweede helft van het seizoen van Fulham. Hij is de vervanger van de vertrokken Justin Bijlow.

4 uur geleden
Makkelie en Gözübüyük fluiten Champions League-duels

ZEIST (ANP) - Twee van de vier Champions League-duels van komende dinsdag hebben een Nederlandse scheidsrechter. Danny Makkelie fluit vanaf 18.45 uur Nederlandse tijd het duel uit de tussenronde tussen Galatasaray en Juventus. Serdar Gözübüyük is vanaf 21.00 uur de arbiter bij Borussia Dortmund - Atalanta. Bij dat duel in Duitsland fungeert Pol van Boekel als videoscheidsrechter.

4 uur geleden
Liverpool verslaat Brighton en staat in achtste finale FA Cup

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de achtste finale van de FA Cup. De ploeg van trainer Arne Slot won het thuisduel met Brighton & Hove Albion: 3-0.

16 uur geleden
Real Madrid scoort vier keer tegen Real Sociedad

MADRID (ANP) - Real Madrid mag zich voor minimaal twee dagen koploper van La Liga noemen. De club won de thuiswedstrijd tegen Real Sociedad en heeft nu 2 punten meer dan FC Barcelona, dat maandag tegen Girona speelt.

16 uur geleden