Voorzitter supportersvereniging: verkoop Vitesse geen verrassing
ARNHEM (ANP) - De verkoop van de aandelen van Vitesse door de Russische eigenaar Valeri Oyf komt bij voorzitter Roderik van Veelen van de Supportersvereniging Vitesse niet als een verrassing. "Zoiets zat er al aan te komen met alles wat er gebeurt rondom Roman Abramovitsj", verwijst Van Veelen naar de Russische Chelsea-eigenaar die eveneens zijn club wil verkopen.
Oyf volgt met de verkoop het voorbeeld van Abramovitsj, een goede bekende van hem die vanwege de oorlog in Oekraïne van Chelsea af wil. Abramovitsj wordt aan de Russische president Vladimir Poetin gelinkt. In tegenstelling tot Abramovitsj staat Oyf echter niet op de sanctielijst van de Europese Unie. "Ik vind wel dat we in Nederland wel heel snel klaar staan met ons oordeel over alles wat Russisch is", geeft Van Veelen zijn persoonlijke mening. "Onder die druk hield het denk ik geen stand meer, al geloof ik echt niet dat alle Russen voor de oorlog zijn."
Van Veelen wil de toekomst van Vitesse positief blijven inzien. "Ik weet dat wij al supporters waren van Vitesse voordat deze eigenaren er kwamen. Wij zijn het tijdens hun jaren geweest en zullen het daarna ook nog zijn. Misschien is het ook een kans en komt er iemand die iets neer wil zetten dat nog beter werkt. We hebben succesvolle jaren gehad met de winst van de KNVB-beker in 2017. Misschien moeten we een stap terugdoen. Ga ik dan niet meer? Natuurlijk wel!"
De verkoop van de club zal volgens de voorzitter van de supportersvereniging geen makkelijk proces zijn. Maar aan de andere kant kan het ook snel gaan. "Als je ziet hoe snel ADO Den Haag is gewijzigd van een Chinese eigenaar naar Amerikaanse handen", zegt hij. "Als iemand zijn zinnen op de club heeft gezet, kan het snel gaan. Ik hoop dat we er beter uitkomen."
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Verdediger Guus Offerhaus volgt trainer Anthony Correia en verruilt Telstar voor FC Utrecht. De 25-jarige verdediger heeft in de Domstad zijn handtekening gezet onder een contract tot de zomer van 2029, meldt de club uit Utrecht.
40 minuten geledenVENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BELGA) - Andrew Robertson zet zijn loopbaan voort bij Tottenham Hotspur. Dat hebben de Spurs gemeld. De 32-jarige verdediger, die met Schotland deelneemt aan het WK, komt transfervrij over van Liverpool. In Londen wordt hij ploeggenoot van Xavi Simons en Micky van de Ven.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Evgeny Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS vindt dat voetballers te weinig ruimte krijgen om zich uit te spreken over politiek en mensenrechtenschendingen. Dat zegt hij in een interview met Vrij Nederland, dat hem sprak met het oog op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.
7 uur geledenTOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.
7 uur geleden