Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorzitter supportersvereniging: verkoop Vitesse geen verrassing

Voorzitter supportersvereniging: verkoop Vitesse geen verrassing

ARNHEM (ANP) - De verkoop van de aandelen van Vitesse door de Russische eigenaar Valeri Oyf komt bij voorzitter Roderik van Veelen van de Supportersvereniging Vitesse niet als een verrassing. "Zoiets zat er al aan te komen met alles wat er gebeurt rondom Roman Abramovitsj", verwijst Van Veelen naar de Russische Chelsea-eigenaar die eveneens zijn club wil verkopen.

Oyf volgt met de verkoop het voorbeeld van Abramovitsj, een goede bekende van hem die vanwege de oorlog in Oekraïne van Chelsea af wil. Abramovitsj wordt aan de Russische president Vladimir Poetin gelinkt. In tegenstelling tot Abramovitsj staat Oyf echter niet op de sanctielijst van de Europese Unie. "Ik vind wel dat we in Nederland wel heel snel klaar staan met ons oordeel over alles wat Russisch is", geeft Van Veelen zijn persoonlijke mening. "Onder die druk hield het denk ik geen stand meer, al geloof ik echt niet dat alle Russen voor de oorlog zijn."

Van Veelen wil de toekomst van Vitesse positief blijven inzien. "Ik weet dat wij al supporters waren van Vitesse voordat deze eigenaren er kwamen. Wij zijn het tijdens hun jaren geweest en zullen het daarna ook nog zijn. Misschien is het ook een kans en komt er iemand die iets neer wil zetten dat nog beter werkt. We hebben succesvolle jaren gehad met de winst van de KNVB-beker in 2017. Misschien moeten we een stap terugdoen. Ga ik dan niet meer? Natuurlijk wel!"

De verkoop van de club zal volgens de voorzitter van de supportersvereniging geen makkelijk proces zijn. Maar aan de andere kant kan het ook snel gaan. "Als je ziet hoe snel ADO Den Haag is gewijzigd van een Chinese eigenaar naar Amerikaanse handen", zegt hij. "Als iemand zijn zinnen op de club heeft gezet, kan het snel gaan. Ik hoop dat we er beter uitkomen."

Meer uit Voetbal

Oranje traint met fitte groep voor laatste groepsduel met Tunesië

KANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal is met een fitte selectie begonnen aan de laatste training voor het duel met Tunesië op het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met al zijn 26 spelers op het veld in Kansas City.

1 uur geleden
Voetbalster Van de Velde verlaat Ajax voor Hoffenheim

AMSTERDAM (ANP) - Verdedigster Jonna van de Velde verruilt Ajax voor Hoffenheim. De 24-jarige voetbalster verlaat de Amsterdammers na acht jaar voor de Duitse nummer 4 van vorig seizoen.

2 uur geleden
Keeper Mendy van Senegal mist WK-duel met Irak door knieblessure

TORONTO (ANP/RTR) - Keeper Édouard Mendy mist de laatste groepswedstrijd van Senegal op het WK voetbal tegen Irak. De doelman is in de met 3-2 verloren groepswedstrijd tegen Noorwegen geblesseerd geraakt aan een knie, zo meldde de Senegalese voetbalbond.

4 uur geleden
Sparta neemt verdediger Kuipers over van FC Twente

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam neemt verdediger Bas Kuipers over van FC Twente. Beide clubs hebben een akkoord bereikt over de transfer van de 31-jarige linksback, die op Het Kasteel een contract tekent tot medio 2028, met een optie voor nog een jaar.

4 uur geleden
Lazio bestraft na beëindigen contract Göthberg om zwangerschap

LAUSANNE (ANP/DPA) - De vrouwentak van de Italiaanse club Lazio moet de Zweedse voetbalster Maja Göthberg een schadevergoeding van ongeveer 69.000 euro betalen om het onrechtmatig beëindigen van haar contract. Lazio besloot haar dienstverband niet te verlengen nadat de verdedigster de club had verteld dat ze zwanger was. Het hof van sportarbitrage CAS bepaalde dat Lazio dat niet had mogen doen.

4 uur geleden
Ronaldinho maakt op 46-jarige leeftijd comeback bij Ravenna

MIAMI (ANP) - Ronaldinho maakt op 46-jarige leeftijd een comeback in het voetbal. De Braziliaan, die in 2002 met de nationale ploeg wereldkampioen werd en in 2006 met FC Barcelona de Champions League won, is gepresenteerd als de nieuwe aanwinst van de Italiaanse club Ravenna. Die club is actief in de derde divisie.

9 uur geleden
Bondscoach Ghana bespot VAR: nam zeker weer koffiepauze

FOXBOROUGH (ANP/DPA) - Bondscoach Carlos Queiroz van Ghana heeft de VAR bespot na de 0-0 tegen Engeland op het WK voetbal. "De VAR zat weer eens koffie te drinken. Dat snap ik, want ik trakteer mezelf ook weleens op een kop koffie, maar er was sprake van een duidelijke strafschop en ook een rode kaart", zei de 73-jarige coach na afloop van de wedstrijd in het Boston Stadium.

9 uur geleden