Voorzitter supportersclub Vitesse kijkt uit naar duel met Telstar
ARNHEM (ANP) - De Supportersvereniging Vitesse is opgelucht dat de voetbalclub uit Arnhem alsnog de proflicentie heeft behouden en vrijdag mag beginnen aan het seizoen. Vitesse opent het seizoen in de Keuken Kampioen Divisie met een thuiswedstrijd tegen Telstar. "Ik ben 100 procent opgelucht en vooral heel erg blij", zegt voorzitter Susanne Wichhart. "Ik heb een flesje bubbels opengetrokken."
De supporters van Vitesse waren na het nieuws van de dag eerder vol zelfvertrouwen. Vitesse meldde toen dat er een akkoord is bereikt met de Common Group van de voornaamste schuldeiser Coley Parry. "Het laatste obstakel was geregeld. Maar het is toch wachten tot het zwart-op-wit staat. Dat was vanavond rond half zeven."
Wichhart zegt vooral uit te kijken naar de "normale dingen" die horen bij het supporter zijn. "Hoe goed of slecht het voetbal is en hoeveel supporters er zijn", zei ze. "Sinds het bekendmaken zijn al 2000 seizoenskaarten verkocht. Ik had de mijne al in mei verlengd, maar als de club ter ziele zou gaan dan was ik mijn geld kwijt geweest. We schommelden rond de 3000 seizoenskaarten, nu zijn het er al 5300. We gaan voor de 10.000."
Meer uit Binnenland
VOORBURG (ANP) - In een gebouw aan de Kersengaarde in Voorburg is in de nacht van vrijdag op zaterdag rond 03.30 uur brand uitgebroken in een liftschacht, meldt de Veiligheidsregio Haaglanden. Doordat de rook zich heeft verspreid over meerdere etages van het gebouw, moesten de gearriveerde hulpdiensten veel mensen evacueren. Naar schatting zijn tien woningen ontruimd.
2 uur geledenPUTTEN (ANP) - Een fietser is om het leven gekomen bij een aanrijding met een auto aan de Beulekampersteeg in het Gelderse Putten. Het ongeluk gebeurde rond middernacht in de nacht van vrijdag op zaterdag, meldt de politie. Hulpdiensten arriveerden snel na het ongeluk, maar konden het leven van het slachtoffer niet meer redden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De lijsttrekker en fractievoorzitter van D66 in Den Haag, Yousef Assad, was niet de grote stemmentrekker bij de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag. Hij heeft minder stemmen gekregen dan de nummer twee op de lijst van zijn partij, Marije Mostert. Uit de voorlopige uitslag, die vrijdag is vastgesteld, blijkt dat Assad 8082 stemmen heeft gekregen en Mostert 9904.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De grote brand die sinds vrijdagmiddag woedt aan de Nieuwe Hemweg in Amsterdam, is onder controle. "De situatie is stabiel", meldt de veiligheidsregio. De brandweer is nog bezig met nablussen.
9 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Meerdere in opspraak geraakte kandidaten van Forum voor Democratie (FVD) komen in verschillende gemeenteraden. NRC en de Volkskrant onderzochten hoe FVD'ers actief waren bij extreemrechtse organisaties als de Geuzenbond en de nationaalsocialistische Nederlandse Volks-Unie (NVU). De landelijke partij bleef achter hen staan en door verschillende zetelwinsten voor de FVD komt een aantal onderzochte kandidaten in de raden.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gedetineerde die vrijdag in Utrecht met een vuurwapen op de vlucht sloeg, is uren later door de politie in de buurt van het Diakonessenhuis aangehouden. De politie laat weten dat bij de aanhouding waarschuwingsschoten zijn gelost. Niemand raakte gewond. Bij de man is een vuurwapen aangetroffen.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie in Utrecht heeft meldingen binnengekregen van een schietincident in de omgeving van het Diakonessenhuis, waar eerder op de dag een gevangene met een vuurwapen is ontsnapt. Een woordvoerder van de politie weet niet of er daadwerkelijk is geschoten en of er een verband is met de voortvluchtige man.
13 uur geleden