Voorzitter supportersclub Vitesse kijkt uit naar duel met Telstar
ARNHEM (ANP) - De Supportersvereniging Vitesse is opgelucht dat de voetbalclub uit Arnhem alsnog de proflicentie heeft behouden en vrijdag mag beginnen aan het seizoen. Vitesse opent het seizoen in de Keuken Kampioen Divisie met een thuiswedstrijd tegen Telstar. "Ik ben 100 procent opgelucht en vooral heel erg blij", zegt voorzitter Susanne Wichhart. "Ik heb een flesje bubbels opengetrokken."
De supporters van Vitesse waren na het nieuws van de dag eerder vol zelfvertrouwen. Vitesse meldde toen dat er een akkoord is bereikt met de Common Group van de voornaamste schuldeiser Coley Parry. "Het laatste obstakel was geregeld. Maar het is toch wachten tot het zwart-op-wit staat. Dat was vanavond rond half zeven."
Wichhart zegt vooral uit te kijken naar de "normale dingen" die horen bij het supporter zijn. "Hoe goed of slecht het voetbal is en hoeveel supporters er zijn", zei ze. "Sinds het bekendmaken zijn al 2000 seizoenskaarten verkocht. Ik had de mijne al in mei verlengd, maar als de club ter ziele zou gaan dan was ik mijn geld kwijt geweest. We schommelden rond de 3000 seizoenskaarten, nu zijn het er al 5300. We gaan voor de 10.000."
Meer uit Binnenland
ERBIL (ANP) - Het Nederlandse consulaat in de hoofdstad van de Koerdische regio in Irak, Erbil, heeft dringend aangeraden hotels in de stad te mijden. In de boodschap wordt gesproken van "onbevestigde signalen over een mogelijke aanslag op hotels in Erbil". De boodschap noemt vier namen van hotels die mogelijk gevaar lopen.
4 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Een melding dat de moordenaar van de Amerikaanse studente Mieke Oort is overleden, brengt "een golf van emoties met zich mee" voor de nabestaanden van Mieke. Dat meldt advocaat Sébas Diekstra in een reactie. De 21-jarige Oort werd in 2022 in Leeuwarden vermoord door Thomas R. uit Leek in een zaak die bekendstond als de 'Tindermoord'.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Buitenlandse Zaken heeft vanwege de veiligheidsrisico's in Bahrein het reisadvies aangescherpt naar rood. Dat betekent dat mensen wordt afgeraden om naar Bahrein te reizen, in welke situatie dan ook. "Het is er te gevaarlijk. De Nederlandse ambassade kan u niet helpen als u in de problemen komt," schrijft het ministerie.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De optocht van mensen die in Amsterdam de aanvallen op Iran en de dood van de Iraanse leider Ali Khamenei vierden, is na zo'n twee uur geëindigd bij het Amerikaanse consulaat aan het Museumplein. Enkele duizenden mensen trokken zondagmiddag vanuit de Dam dansend, zingend en leuzen scanderend door het centrum.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Honderden mensen dansen en klappen zondagmiddag op de Dam in Amsterdam na de aanvallen van de VS en Israël op Iran en de dood van ayatollah Ali Khamenei en andere prominenten van zijn regime. Velen dragen Iraanse vlaggen van voor de revolutie bij zich, ziet een ANP-verslaggever.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de Iraanse ambassade in Den Haag vieren zo'n tweehonderd mensen feest na de dodelijke aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op het regime van Iran. Meerdere kopstukken, onder wie ayatollah Ali Khamenei, kwamen daarbij om. Het Iraanse volkslied klinkt en er is een metersgrote Iraanse vlag uitgerold waarmee wordt gedanst, ziet een ANP-verslaggever.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft ongeveer duizend informatieverzoeken gekregen van Nederlanders in het Midden-Oosten. De mensen maken zich zorgen over hun veiligheid of vragen naar mogelijkheden om te vertrekken.
13 uur geleden