Voorzitter supportersclub Vitesse kijkt uit naar duel met Telstar
ARNHEM (ANP) - De Supportersvereniging Vitesse is opgelucht dat de voetbalclub uit Arnhem alsnog de proflicentie heeft behouden en vrijdag mag beginnen aan het seizoen. Vitesse opent het seizoen in de Keuken Kampioen Divisie met een thuiswedstrijd tegen Telstar. "Ik ben 100 procent opgelucht en vooral heel erg blij", zegt voorzitter Susanne Wichhart. "Ik heb een flesje bubbels opengetrokken."
De supporters van Vitesse waren na het nieuws van de dag eerder vol zelfvertrouwen. Vitesse meldde toen dat er een akkoord is bereikt met de Common Group van de voornaamste schuldeiser Coley Parry. "Het laatste obstakel was geregeld. Maar het is toch wachten tot het zwart-op-wit staat. Dat was vanavond rond half zeven."
Wichhart zegt vooral uit te kijken naar de "normale dingen" die horen bij het supporter zijn. "Hoe goed of slecht het voetbal is en hoeveel supporters er zijn", zei ze. "Sinds het bekendmaken zijn al 2000 seizoenskaarten verkocht. Ik had de mijne al in mei verlengd, maar als de club ter ziele zou gaan dan was ik mijn geld kwijt geweest. We schommelden rond de 3000 seizoenskaarten, nu zijn het er al 5300. We gaan voor de 10.000."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Van kinderen en jongeren tussen de 10 en 18 jaar heeft 62 procent het gevoel dat hun mening niet meetelt bij de gemeente, wijst een peiling van UNICEF Nederland onder meer dan duizend kinderen uit. Dit terwijl 72 procent van de kinderen graag hun mening zou willen inbrengen bij de gemeente.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer mensen deden vorig jaar melding van vermoedens van misstanden op de werkvloer, meldt het Huis voor Klokkenluiders (HvK). Er werden bijna 700 aanvragen voor advies ingediend, het hoogste aantal sinds de oprichting van het adviespunt in 2016. In 2024 waren het er nog 467. Bijna alle klokkenluiders zeggen dat ze na melding benadeeld worden, hoewel dat wettelijk verboden is.
8 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is maandagavond een tweede groep gestrande Nederlanders uit het Midden-Oosten aangekomen. De vlucht van TUI uit Hurghada (Egypte) landde even na 22.20 uur. De reizigers aan boord waren eerst met een vliegtuig van Defensie opgehaald uit Muscat, de hoofdstad van Oman.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - De gynaecoloog van het Rijnstate die in de jaren zeventig en tachtig zijn eigen sperma gebruikte als donorzaad heeft zeker zestien donorkinderen verwekt. Dat meldt het Arnhemse ziekenhuis maandag op basis van onafhankelijk onderzoek naar de manier waarop in het verleden met donorzaad is omgegaan. De bekentenis van de voormalige arts was daarvoor de aanleiding. De man, die werkte in de kliniek van het Elisabeth Gasthuis dat later samen met twee andere ziekenhuizen Rijnstate werd, heeft een erfelijke ziekte.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Claudia de Breij doet in 2026 opnieuw de Oudejaarsconference. Het wordt de vierde keer dat de cabaretière op oudejaarsavond op NPO 1 terugblikt op het voorbije jaar.
11 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Frenna en Sef zijn maandag de belangrijkste winnaars geworden van de Edison Pop 2026. Zij kregen in het AFAS Theater in Leusden de prijzen voor respectievelijk beste single (ZAZAA) en beste album (lieve monsters). DI-RECT kreeg de Edison Oeuvreprijs en Samuel Welten viel tweemaal in de prijzen.
12 uur geledenDE BILT (ANP) - In het Waddengebied, Friesland en in de kop van Noord-Holland komt dichte mist voor. Het zicht kan minder dan 200 meter zijn, meldt het KNMI. Het verkeer kan hier hinder van ondervinden.
12 uur geleden