Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorzitter Spurs: voetbal moet uit 'bubble' komen

Voorzitter Spurs: voetbal moet uit 'bubble' komen

LONDEN (ANP) - Volgens voorzitter Daniel Levy van Tottenham Hotspur is in de Britse voetbalwereld nog lang niet iedereen doordrongen van de ernst van de huidige coronacrisis, zowel op het humanitaire vlak als op financieel en sportief gebied.

"Met 786.000 besmettingsgevallen, ruim 38.000 doden en grote delen van de wereld in lockdown, dienen we te beseffen dat het voetbal niet in een 'bubble' kan blijven. Ik hoor en lees nog steeds verhalen over grote spelerstransfers komende zomer alsof er niets is gebeurd. Mensen dienen echter wakker te worden. Het is hard nodig dat ze gaan begrijpen hoe enorm de impact van deze crisis is."

Levy kondigde dinsdag een salarisvermindering voor het niet-spelende personeel van Tottenham Hotspur aan. Het gaat bij de club van aanvaller Steven Bergwijn en reservekeeper Michel Vorm om 550 medewerkers, die in april en mei moeten rekenen op 20 procent minder inkomen. Volgens Levy is een dergelijke ingreep noodzakelijk om banen bij de Londense club veilig te stellen. Hij wil eventueel ook een beroep gaan doen op het noodfonds van de Engelse overheid waarmee werkgelegenheid kan worden behouden.

Medewerking

Levy hoopt bij Tottenham in financieel opzicht tevens op medewerking van de duurbetaalde spelers en stafleden, met coach José Mourinho als grootverdiener. "Dat zij ook hun bijdrage gaan leveren in het economische systeem van het voetbal."

Tottenham Hotspur behoort tot de top tien van de clubs in de wereld met de hoogste omzet. "Maar dat is compleet irrelevant nu. Dit virus heeft geen grenzen."

Meer uit Voetbal

Timber wint in Champions League met Arsenal, Veerman met Dortmund

PRAAG/DORTMUND (ANP) - Arsenal heeft de derde zege geboekt in de leaguefase van de Champions League. De Engelse kampioen was met 2-1 te sterk bij Slavia Praag. Arsenal staat derde met 10 punten uit vier wedstrijden.

1 uur geleden
Kuijt verslaat Liverpool in laatste duel als coach van Fenerbahçe

ISTANBUL (ANP) - Dirk Kuijt heeft woensdag in Istanbul zijn laatste wedstrijd als coach van Fenerbahçe met 3-2 gewonnen van Liverpool FC. De 46-jarige oud-voetballer was interim-coach nadat İsmail Kartal vertrok als hoofdtrainer. Fener heeft inmiddels Emre Belözoğlu aangesteld als nieuwe hoofdtrainer.

3 uur geleden
PSV-spits Pepi begint ook tegen Club Brugge op reservebank

EINDHOVEN (ANP) - PSV'er Ricardo Pepi begint ook in de thuiswedstrijd tegen Club Brugge in het hoofdtoernooi van de Champions League op de reservebank. De Amerikaanse spits keerde onlangs terug van een blessure en viel zaterdag in het competitieduel met Willem II (7-0-winst) in. PSV-trainer Peter Bosz houdt tegen Brugge echter vast aan het koppel Sven Mijnans als aanvallende middenvelder en Guus Til als spits. Beide spelers mogen onderling van die twee posities wisselen tijdens het duel.

3 uur geleden
Coach Echteld heeft Smit terug in AZ-selectie voor duel met Juve

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld heeft Kees Smit terug in de selectie voor de wedstrijd in de Europa League tegen Juventus. De 20-jarige middenvelder is hersteld van de blessure die hij ruim drie weken geleden bij Jong Oranje opliep, maar kan nog niet starten, zo zei de coach.

3 uur geleden
Extra onderzoek Feyenoord naar vuurwerkschade, club doet aangifte

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog onduidelijk hoe groot de schade aan het dak van De Kuip is nadat er dinsdagavond vuurwerk van buiten het stadion op werd geschoten. Een woordvoerder van de Rotterdamse club laat weten dat het extra onderzoek vergt om dit precies vast te stellen.

5 uur geleden
FC Twente heeft Weidmann terug tegen Pafos in Conference League

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente-coach John van den Brom kan donderdag in het duel met Pafos FC in de Conference League weer beschikken over Daouda Weidmann. De middenvelder was in de wedstrijd tegen Excelsior geschorst.

7 uur geleden
Brandt niet in Ajax-selectie voor uitduel met FC Midtjylland

AMSTERDAM (ANP) - Julian Brandt komt donderdag niet met Ajax in actie in Denemarken tegen FC Midtjylland. Dat heeft de Amsterdamse club op de eigen website bekendgemaakt. De 30-jarige Duitser raakte zaterdag geblesseerd in het duel met AZ en behoort niet tot de selectie van coach Míchel Sánchez voor de wedstrijd in de Conference League. Ook Sofyan Amrabat moet vanwege een blessure de wedstrijd missen.

9 uur geleden