Voorzitter Spurs: voetbal moet uit 'bubble' komen
LONDEN (ANP) - Volgens voorzitter Daniel Levy van Tottenham Hotspur is in de Britse voetbalwereld nog lang niet iedereen doordrongen van de ernst van de huidige coronacrisis, zowel op het humanitaire vlak als op financieel en sportief gebied.
"Met 786.000 besmettingsgevallen, ruim 38.000 doden en grote delen van de wereld in lockdown, dienen we te beseffen dat het voetbal niet in een 'bubble' kan blijven. Ik hoor en lees nog steeds verhalen over grote spelerstransfers komende zomer alsof er niets is gebeurd. Mensen dienen echter wakker te worden. Het is hard nodig dat ze gaan begrijpen hoe enorm de impact van deze crisis is."
Levy kondigde dinsdag een salarisvermindering voor het niet-spelende personeel van Tottenham Hotspur aan. Het gaat bij de club van aanvaller Steven Bergwijn en reservekeeper Michel Vorm om 550 medewerkers, die in april en mei moeten rekenen op 20 procent minder inkomen. Volgens Levy is een dergelijke ingreep noodzakelijk om banen bij de Londense club veilig te stellen. Hij wil eventueel ook een beroep gaan doen op het noodfonds van de Engelse overheid waarmee werkgelegenheid kan worden behouden.
Medewerking
Levy hoopt bij Tottenham in financieel opzicht tevens op medewerking van de duurbetaalde spelers en stafleden, met coach José Mourinho als grootverdiener. "Dat zij ook hun bijdrage gaan leveren in het economische systeem van het voetbal."
Tottenham Hotspur behoort tot de top tien van de clubs in de wereld met de hoogste omzet. "Maar dat is compleet irrelevant nu. Dit virus heeft geen grenzen."
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente-trainer John van den Brom hoopt in aanloop naar de eerste wedstrijd tegen het Slowaakse DAC 1904 in de derde voorronde van de Conference League dat zijn spelers hebben geleerd van de uitschakeling in de kwalificatie voor de Europa League. "We moeten als team leren omgaan met de Europese wetten in het voetbal", zei hij een dag voor het thuisduel van donderdag.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Portugees Luis Figo (53) vindt dat FIFA-voorzitter Gianni Infantino moet opstappen. Dat stelt de oud-voetballer en FIFA-legende in een artikel in de Britse krant Daily Mail. "Ik zou wel 10.000 woorden kunnen wijden aan de problemen bij de FIFA. Maar de oplossing laat zich in drie woorden vatten: Infantino moet weg", aldus Figo, die ooit het voorzitterschap van de FIFA ambieerde.
4 uur geledenNYON (ANP) - European Leagues, de belangenbehartiger van de Europese voetbalcompetities, blijft zich verzetten tegen de uitbreiding of oprichting van FIFA-competities. Dat stelt European Leagues woensdag in een verklaring. Dat blijft volgens European Leagues zo totdat er bij de FIFA hervormingen plaatsvinden inclusief juridisch bindende afspraken met alle relevante belanghebbenden in het voetbal.
5 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft Gabi Caschili voor één seizoen vastgelegd. Dat heeft de club uit de Eredivisie via X bekendgemaakt. De 23-jarige middenvelder trainde al sinds de voorbereiding op het nieuwe seizoen mee met Telstar.
6 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino (56) van de FIFA heeft op woensdag een crisisoverleg met de top van de wereldvoetbalbond in Marokko. Dat hebben bronnen aan het AFP en het ANP bevestigd.
7 uur geledenTRABZON (ANP) - Een transfer van Mohamed Salah van Liverpool naar Trabzonspor is aanstaande. Zo blijkt uit de uitingen van de Turkse voetbalclub op sociale media. Hoewel de transfer nog niet officieel rond is, deelde Trabzonspor beelden van de Egyptenaar in een vliegtuig in een shirt van de club.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA heeft volgens Britse media, waaronder de BBC en Sky Sports, een crisisoverleg gepland voor woensdag. De top van de wereldvoetbalbond zou in Marokko samenkomen om te overleggen over de ontstane ophef over het inmiddels geschrapte investeringsplan voor het WK.
19 uur geleden