Voorzitter Spurs: voetbal moet uit 'bubble' komen
LONDEN (ANP) - Volgens voorzitter Daniel Levy van Tottenham Hotspur is in de Britse voetbalwereld nog lang niet iedereen doordrongen van de ernst van de huidige coronacrisis, zowel op het humanitaire vlak als op financieel en sportief gebied.
"Met 786.000 besmettingsgevallen, ruim 38.000 doden en grote delen van de wereld in lockdown, dienen we te beseffen dat het voetbal niet in een 'bubble' kan blijven. Ik hoor en lees nog steeds verhalen over grote spelerstransfers komende zomer alsof er niets is gebeurd. Mensen dienen echter wakker te worden. Het is hard nodig dat ze gaan begrijpen hoe enorm de impact van deze crisis is."
Levy kondigde dinsdag een salarisvermindering voor het niet-spelende personeel van Tottenham Hotspur aan. Het gaat bij de club van aanvaller Steven Bergwijn en reservekeeper Michel Vorm om 550 medewerkers, die in april en mei moeten rekenen op 20 procent minder inkomen. Volgens Levy is een dergelijke ingreep noodzakelijk om banen bij de Londense club veilig te stellen. Hij wil eventueel ook een beroep gaan doen op het noodfonds van de Engelse overheid waarmee werkgelegenheid kan worden behouden.
Medewerking
Levy hoopt bij Tottenham in financieel opzicht tevens op medewerking van de duurbetaalde spelers en stafleden, met coach José Mourinho als grootverdiener. "Dat zij ook hun bijdrage gaan leveren in het economische systeem van het voetbal."
Tottenham Hotspur behoort tot de top tien van de clubs in de wereld met de hoogste omzet. "Maar dat is compleet irrelevant nu. Dit virus heeft geen grenzen."
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - Wout Weghorst speelde een hoofdrol in het thuisduel van FC Twente tegen zijn oude club Ajax (2-2). "Ik ben blij dat ik ons een zeer verdiend punt heb kunnen bezorgen", zei hij.
22 minuten geledenLONDEN (ANP) - Liverpool heeft zich in de Premier League herpakt van de nederlagen tegen Arsenal en Fenerbahçe. De ploeg van coach Andoni Iraola won met 3-1 bij Crystal Palace in Londen. Liverpool staat door de zege met 18 punten op de vierde plaats.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Een boeiende wedstrijd tussen FC Twente en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd (2-2). Uitgerekend Wout Weghorst redde in blessuretijd een punt voor de thuisploeg. Hij benutte een strafschop tegen zijn oude club.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem vindt dat "geweld en vuurwerk" uitgebannen moeten worden uit stadions in het Nederlands betaald voetbal. "Het is onacceptabel dat kinderen soms bang zijn als ze naar een voetbalwedstrijd gaan", zei Marcouch zondag tegen het ANP nadat het duel tussen Vitesse en De Graafschap in de eerste divisie niet doorging. Supporters van De Graafschap, die niet welkom waren in Arnhem, hielden de eigen spelersbus in Doetinchem tegen.
3 uur geledenNAPELS (ANP) - Lazio Roma blijft ondanks een gelijkspel (1-1) zondag bij Napoli de Serie A aanvoeren. De Romeinen hebben 29 punten uit elf wedstrijden. Napoli staat op 15 punten.
3 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap is "negatief verrast" door de afgelasting van de wedstrijd tegen Vitesse in Arnhem. De KNVB besloot het duel in de eerste divisie niet te laten doorgaan nadat supporters van de club uit Doetinchem de spelersbus blokkeerden. Het was een protestactie tegen het besluit vanuit Arnhem om geen supporters van De Graafschap toe te laten bij de wedstrijd in het GelreDome.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Feyenoord is dit seizoen in de Eredivisie niet langer ongeslagen. Het elftal van trainer Giovanni van Bronckhorst ging in Friesland, na een voorsprong van 2-0, onderuit bij sc Heerenveen: 5-3. Invaller Ringo Meerveld scoorde drie keer voor de thuisploeg.
4 uur geleden