Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorzitter spelersvakbond VVCS: voetballers verdienen duidelijkheid

Voorzitter spelersvakbond VVCS: voetballers verdienen duidelijkheid

HOOFDDORP (ANP) - Voorzitter Evgeni Levtsjenko van spelersvakbond VVCS hoopt dat er snel aanvullende informatie komt over hoe lang het professionele voetbal nog minimaal als gevolg van het coronavirus stilligt . "Ik snap dat de KNVB nu alle opties blijft bekijken", zegt hij. "Maar het ministerie van VWS of het RIVM kunnen toch ook duidelijkheid scheppen."

"Waarom zouden voetballers verschillen van andere mensen of andere sporters", vraagt Levtsjenko zich af. "De meeste competities in andere sporten zijn al beëindigd. Ik snap dat de belangen in het voetbal groot zijn. Maar we hebben allemaal de nieuwe maatregelen van het kabinet gehoord. Geen bijeenkomsten tot 1 juni en zo. Dan kan je voor 1 juni toch niet gaan voetballen."

Tot nader nieuws van de KNVB of het ministerie van VWS ligt het voetbal vooralsnog slechts tot 6 april stil. "Maar over twee weken kunnen we natuurlijk niet gaan voetballen in de eredivisie of eerste divisie", stelt Levtsjenko. "Ook niet zonder publiek. Want bij een beetje duel zijn 120 mensen betrokken. Voetballers, trainers, mensen van televisie en zo kan ik wel doorgaan. En hoe kan je voetballen als je 1,5 meter afstand moet nemen? Dat kan toch niet."

Trainen

"Begrijp me niet verkeerd, ook ik wil dat onze competities worden afgemaakt", vervolgt Levtsjenko. "Maar dat moet wel kunnen. In China lag alles drie maanden stil wegens het coronavirus. Met de huidige maatregelen van het kabinet kunnen voetballers niet eens trainen. Ook niet in kleine groepjes als in Duitsland nu. Want wat als ze een kwetsbare opa of klein kindje hebben? Voetbal is niet belangrijker dan de volksgezondheid."

"Met veel geluk kunnen voetballers vanaf 1 juni weer trainen", zegt Levtsjenko. "Daarna hebben ze drie weken nodig om echt fit te worden. Het seizoen kan dan nog worden uitgespeeld, als de FIFA met een plan komt dat niet alle competities op 30 juni moeten worden beëindigd. En als het seizoen niet wordt afgemaakt, roep dan alsjeblieft geen kampioen uit in de eredivisie. Verdeel de Europese tickets dan maar op basis van huidige stand of de eindklassering van het vorige seizoen."

In een reactie zegt de KNVB voorlopig te werken met drie scenario's. De competities worden uitgespeeld voor 30 juni (tot juni zonder publiek). De competities worden uitgespeeld na 30 juni (afhankelijk van uitkomsten van de UEFA-kalenderwerkgroep). De laatste optie is dat de competities helemaal niet meer worden uitgespeeld. "We zijn nog druk met alle partijen in overleg", antwoordt een woordvoerder op de vraag wanneer er nieuwe informatie voor de voetballers komt.

Meer uit Voetbal

AZ na 0-0 tegen Jagiellonia naar tussenronde in Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft zich geplaatst voor de tussenronde van de Conference League. De Alkmaarders speelden in de laatste wedstrijd in het hoofdtoernooi doelpuntloos gelijk (0-0) tegen Jagiellonia Bialystok uit Polen.

10 uur geleden
Grote vechtpartij op veld Spakenburg na wedstrijd tegen FC Twente

SPAKENBURG (ANP) - Op het veld van SV Spakenburg is donderdagavond na de wedstrijd tegen FC Twente een grote vechtpartij uitgebroken. De politie hield een persoon aan voor vernieling van een hek, aldus een woordvoerder.

10 uur geleden
Napoli verslaat AC Milan en bereikt finale Italiaanse Supercup

RIYAD (ANP) - Napoli heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. In Riyad in Saudi-Arabië versloeg de ploeg van trainer Antonio Conte AC Milan (2-0), de winnaar van de Supercup vorig seizoen.

10 uur geleden
LTO na boerenprotest in gesprek met Eurocommissarissen

BRUSSEL (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO is na het boerenprotest in Brussel in gesprek gegaan met Eurocommissarissen. Landbouwvertegenwoordigers uit meerdere landen, onder wie LTO-hoofdbestuurslid Thijs Rompelberg, hebben gesproken met vier bestuurders uit het dagelijks EU-bestuur.

10 uur geleden
FC Twente naar achtste finale KNVB-beker na zege op Spakenburg

SPAKENBURG (ANP) - FC Twente heeft zich geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van coach John van den Brom won met 6-3 bij Spakenburg, dat uitkomt in de tweede divisie.

12 uur geleden
'Herdenkingsmoment' bij Fortuna voor eerste wedstrijd nieuwe jaar

SITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard voert een gezamenlijk herdenkingsmoment in tijdens de eerste competitiewedstrijd van het kalenderjaar. De Eredivisieclub uit Limburg wil hier een jaarlijkse traditie van maken, valt te lezen op de website.

12 uur geleden
PSV-doelman Olij maanden aan de kant met liesblessure

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan de komende maanden niet beschikken over Nick Olij. De reservedoelman heeft dinsdag tijdens de warming-up van de bekerwedstrijd tegen GVVV een liesblessure opgelopen, meldt PSV.

16 uur geleden