
Voorzitter spelersvakbond VVCS: voetballers verdienen duidelijkheid
HOOFDDORP (ANP) - Voorzitter Evgeni Levtsjenko van spelersvakbond VVCS hoopt dat er snel aanvullende informatie komt over hoe lang het professionele voetbal nog minimaal als gevolg van het coronavirus stilligt . "Ik snap dat de KNVB nu alle opties blijft bekijken", zegt hij. "Maar het ministerie van VWS of het RIVM kunnen toch ook duidelijkheid scheppen."
"Waarom zouden voetballers verschillen van andere mensen of andere sporters", vraagt Levtsjenko zich af. "De meeste competities in andere sporten zijn al beƫindigd. Ik snap dat de belangen in het voetbal groot zijn. Maar we hebben allemaal de nieuwe maatregelen van het kabinet gehoord. Geen bijeenkomsten tot 1 juni en zo. Dan kan je voor 1 juni toch niet gaan voetballen."
Tot nader nieuws van de KNVB of het ministerie van VWS ligt het voetbal vooralsnog slechts tot 6 april stil. "Maar over twee weken kunnen we natuurlijk niet gaan voetballen in de eredivisie of eerste divisie", stelt Levtsjenko. "Ook niet zonder publiek. Want bij een beetje duel zijn 120 mensen betrokken. Voetballers, trainers, mensen van televisie en zo kan ik wel doorgaan. En hoe kan je voetballen als je 1,5 meter afstand moet nemen? Dat kan toch niet."
Trainen
"Begrijp me niet verkeerd, ook ik wil dat onze competities worden afgemaakt", vervolgt Levtsjenko. "Maar dat moet wel kunnen. In China lag alles drie maanden stil wegens het coronavirus. Met de huidige maatregelen van het kabinet kunnen voetballers niet eens trainen. Ook niet in kleine groepjes als in Duitsland nu. Want wat als ze een kwetsbare opa of klein kindje hebben? Voetbal is niet belangrijker dan de volksgezondheid."
"Met veel geluk kunnen voetballers vanaf 1 juni weer trainen", zegt Levtsjenko. "Daarna hebben ze drie weken nodig om echt fit te worden. Het seizoen kan dan nog worden uitgespeeld, als de FIFA met een plan komt dat niet alle competities op 30 juni moeten worden beƫindigd. En als het seizoen niet wordt afgemaakt, roep dan alsjeblieft geen kampioen uit in de eredivisie. Verdeel de Europese tickets dan maar op basis van huidige stand of de eindklassering van het vorige seizoen."
In een reactie zegt de KNVB voorlopig te werken met drie scenario's. De competities worden uitgespeeld voor 30 juni (tot juni zonder publiek). De competities worden uitgespeeld na 30 juni (afhankelijk van uitkomsten van de UEFA-kalenderwerkgroep). De laatste optie is dat de competities helemaal niet meer worden uitgespeeld. "We zijn nog druk met alle partijen in overleg", antwoordt een woordvoerder op de vraag wanneer er nieuwe informatie voor de voetballers komt.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Peter Bosz heeft net als een jaar eerder de Rinus Michels Award voor beste coach van het seizoen gewonnen. De coach van PSV werd gekozen boven Paul Simonis (Go Ahead Eagles), Francesco Farioli (Ajax) en Ron Jans (FC Utrecht).
12 uur geledenTHUN (ANP) - Finland heeft de eerste wedstrijd op het EK voetbal in Zwitserland met 1-0 gewonnen van IJsland. In de Stockhorn Arena van Thun maakte de Finse Saara Kosola het enige doelpunt.
12 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Olivier Boscagli heeft een contract voor vijf jaar getekend bij Brighton & Hove Albion. De 27-jarige in Monaco geboren verdediger had al bekendgemaakt PSV na zes seizoenen transfervrij te verlaten.
13 uur geledenSPIEZ (ANP) - Oranje-verdedigster Veerle Buurman verwacht zaterdag tijdens haar waarschijnlijke EK-debuut tegen Wales iets meer spanning dan tijdens haar vorige zes interlands. "Dat is ook niet gek en ik weet hoe ik daarmee om moet gaan: gewoon op me af laten komen en mijn ding doen. Het team steunt me daarbij", zegt het snel opgeklommen talent tijdens een mediamoment in het Zwitserse Spiez.
15 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Rogier Meijer wordt bij Bayer Leverkusen assistent-trainer van Erik ten Hag. De 43-jarige Doetinchemmer was sinds 2020 hoofdcoach van NEC, waar hij na afgelopen seizoen werd opgevolgd door Dick Schreuder. "Heel veel succes bij Bayer Leverkusen", meldt NEC op X.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn is vol vertrouwen begonnen bij zijn nieuwe club Feyenoord. "Als je mij haalt, haal je doelpunten. Dat is iets wat elke club nodig heeft, Feyenoord ook", zei de van FC Twente overgekomen middenvelder tijdens zijn presentatie in De Kuip.
18 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Giovanni van Bronckhorst is de opvolger van John Heitinga als assistent van Arne Slot bij FC Liverpool. Dat heeft de Engelse club bekendgemaakt. Liverpool werd afgelopen seizoen kampioen van Engeland.
18 uur geleden