Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorzitter Spaanse voetbalbond krijgt schorsing van twee jaar

Voorzitter Spaanse voetbalbond krijgt schorsing van twee jaar

MADRID (ANP/DPA/BELGA) - De voorzitter van de Spaanse voetbalbond is door de administratieve Spaanse sportrechtbank (TAD) voor twee jaar geschorst. Pedro Rocha, de opvolger van de veelbesproken Luis Rubiales, krijgt de straf voor het ontslag van de secretaris-generaal van de Spaanse bond, Andreu Camps. Hij zou daarvoor niet gemachtigd geweest zijn.

Rocha kreeg ook een boete van in totaal ongeveer 33.000 euro voor verdere onregelmatigheden in de uitvoering van zijn ambt. Spaanse media gaan ervan uit dat de voorzitter bij een burgerlijke rechtbank in beroep gaat tegen zijn straf.

Rocha werd eind april aangesteld als voorzitter. Hij was sinds augustus vorig jaar al interim-voorzitter na het aftreden van de omstreden Luis Rubiales, die vertrok na het veelbesproken kusincident na de door Spanje gewonnen WK-finale bij de vrouwen.

Eerder in april werd Rocha nog aangeklaagd in een andere corruptiezaak binnen de Spaanse bond, rond witwassen en commerciële fraude.

Meer uit Voetbal

Voormalig Ajax-coach Farioli pakt in Portugal titel met FC Porto

PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.

9 uur geleden
NEC verspeelt in strijd om Europees voetbal punten tegen Telstar

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.

9 uur geleden
Koploper FC Barcelona in slotfase langs Osasuna

PAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.

9 uur geleden
Ajax en PSV spelen gelijk in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).

10 uur geleden
Wedstrijd tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd om onweer

NIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.

11 uur geleden
Excelsior wint ook bij Groningen en is bijna zeker van handhaving

GRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.

12 uur geleden
Inter moet na gelijkspel Napoli nog even wachten op titel

COMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.

12 uur geleden