Voorzitter Spaanse voetbalbond krijgt schorsing van twee jaar
MADRID (ANP/DPA/BELGA) - De voorzitter van de Spaanse voetbalbond is door de administratieve Spaanse sportrechtbank (TAD) voor twee jaar geschorst. Pedro Rocha, de opvolger van de veelbesproken Luis Rubiales, krijgt de straf voor het ontslag van de secretaris-generaal van de Spaanse bond, Andreu Camps. Hij zou daarvoor niet gemachtigd geweest zijn.
Rocha kreeg ook een boete van in totaal ongeveer 33.000 euro voor verdere onregelmatigheden in de uitvoering van zijn ambt. Spaanse media gaan ervan uit dat de voorzitter bij een burgerlijke rechtbank in beroep gaat tegen zijn straf.
Rocha werd eind april aangesteld als voorzitter. Hij was sinds augustus vorig jaar al interim-voorzitter na het aftreden van de omstreden Luis Rubiales, die vertrok na het veelbesproken kusincident na de door Spanje gewonnen WK-finale bij de vrouwen.
Eerder in april werd Rocha nog aangeklaagd in een andere corruptiezaak binnen de Spaanse bond, rond witwassen en commerciële fraude.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.
5 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
6 uur geledenROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.
7 uur geledenDUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.
14 uur geledenBERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
1 dag geleden