Voorzitter Republikeinen Nederland: hoofd Secret Service moet weg
DEN HAAG (ANP) - Het hoofd van de Secret Service, die verantwoordelijk is voor de bescherming van Donald Trump, moet ontslag nemen. Dat zegt voorzitter van Republicans Abroad Netherlands Renee Nielsen in een reactie op de moordaanslag op presidentskandidaat Trump.
Nielsen spreekt van een catastrofaal falen van de beveiliging. "Ze hadden één taak", zegt ze, daarmee bedoelend dat ze Trump hadden moeten beschermen. Daarbij wijst ze erop dat de schutter het voor elkaar kreeg een perfecte zichtlijn op Trump op 150 meter afstand te krijgen, op een gebouw op een plek met verder weinig gebouwen. "Een onschuldige is omgekomen", aldus Nielsen. Trump raakte lichtgewond aan een oor. "Terwijl hij zijn vrijheid van meningsuiting uitoefende tijdens een politieke bijeenkomst op een prachtige middag in Pennsylvania."
Trump zal er "gelukkig" van herstellen, zegt Nielsen. "Maar het had veel erger kunnen zijn als hij zijn hoofd de andere kant op had gedraaid. Hij bewoog zijn hoofd, waardoor de kogel langs zijn oor scheerde."
Kritiek
De Democratische minister voor binnenlandse veiligheid, Alejandro Mayorkas, moet volgens Nielsen vanwege de falende beveiliging volgende week voor het Congres worden gebracht. "Hij heeft ook al gefaald bij de grens", zegt ze. De Republikeinen vinden dat hij de grenzen van het land onvoldoende tegen illegale immigratie beschermt.
De kritiek van Trumps mogelijke running mate J.D. Vance dat de retoriek van de campagne van de huidige Amerikaanse president Joe Biden direct leidde tot de schietpartij, onderschrijft Nielsen niet. "Biden is niet direct verantwoordelijk", zegt ze. "De schutter is verantwoordelijk. Die besloot te schieten." Maar de retoriek van de partij van Biden heeft niet geholpen. Zo gebruikte Biden recent nog de term "bullseye op Trump", zegt ze. "Ze moeten wel verantwoordelijkheid nemen."
Republicans Abroad Netherlands houdt zich volgens Nielsen vooral bezig met het helpen van mensen om zich te registreren om te stemmen.
Meer uit Binnenland
NIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."
9 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie is een uitgebreid onderzoek begonnen naar de explosie vrijdagavond laat bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland). Er is sporenonderzoek gedaan en zaterdag volgt een buurtonderzoek. Volgens de politie is gebleken dat een in het zwart geklede persoon het explosief bij het pand heeft geplaatst.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De zesde en laatste nominatie voor de Woutertje Pieterse Prijs is het boek Krekel van Annet Schaap. Dat is zaterdag in het programma De Taalstaat (KRO-NCRV) bekendgemaakt op NPO Radio 1. De jaarlijkse prijs voor het beste kinderboek wordt op 11 april voor de 39e keer uitgereikt.
10 uur geledenNIJKERK (ANP) - De schade van een explosie vrijdagavond bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland) is beperkt gebleven, "maar de impact is groot". Dat stelt het centrum zaterdagochtend op zijn website. Bij een hek om het pand is een voorwerp ontploft en de politie doet onderzoek. Niemand raakte gewond.
10 uur geledenSINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft dinsdagmiddag een man aangehouden die in het Brabantse Sint-Michielsgestel meerdere woningen binnendrong en bij een vrouw de keel dichtkneep. Dat bevestigt een politiewoordvoerster na berichtgeving van Omroep Brabant. Het gaat om een 28-jarige man. Zijn woonplaats is bij de politie niet bekend.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na jaren van stijging is het aantal meldingen van wolvenaanvallen op vee in het eerste kwartaal voor het eerst afgenomen. In de eerste drie maanden van dit jaar kwamen er 255 meldingen binnen bij BIJ12, de organisatie die namens de provincies wolvenzaken afhandelt. In dezelfde periode vorig jaar lag dat aantal nog aanzienlijk hoger op 385 meldingen, blijkt uit een data-analyse van het ANP.
15 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.
17 uur geleden