Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorzitter Republikeinen Nederland: hoofd Secret Service moet weg

Voorzitter Republikeinen Nederland: hoofd Secret Service moet weg

DEN HAAG (ANP) - Het hoofd van de Secret Service, die verantwoordelijk is voor de bescherming van Donald Trump, moet ontslag nemen. Dat zegt voorzitter van Republicans Abroad Netherlands Renee Nielsen in een reactie op de moordaanslag op presidentskandidaat Trump.

Nielsen spreekt van een catastrofaal falen van de beveiliging. "Ze hadden één taak", zegt ze, daarmee bedoelend dat ze Trump hadden moeten beschermen. Daarbij wijst ze erop dat de schutter het voor elkaar kreeg een perfecte zichtlijn op Trump op 150 meter afstand te krijgen, op een gebouw op een plek met verder weinig gebouwen. "Een onschuldige is omgekomen", aldus Nielsen. Trump raakte lichtgewond aan een oor. "Terwijl hij zijn vrijheid van meningsuiting uitoefende tijdens een politieke bijeenkomst op een prachtige middag in Pennsylvania."

Trump zal er "gelukkig" van herstellen, zegt Nielsen. "Maar het had veel erger kunnen zijn als hij zijn hoofd de andere kant op had gedraaid. Hij bewoog zijn hoofd, waardoor de kogel langs zijn oor scheerde."

Kritiek

De Democratische minister voor binnenlandse veiligheid, Alejandro Mayorkas, moet volgens Nielsen vanwege de falende beveiliging volgende week voor het Congres worden gebracht. "Hij heeft ook al gefaald bij de grens", zegt ze. De Republikeinen vinden dat hij de grenzen van het land onvoldoende tegen illegale immigratie beschermt.

De kritiek van Trumps mogelijke running mate J.D. Vance dat de retoriek van de campagne van de huidige Amerikaanse president Joe Biden direct leidde tot de schietpartij, onderschrijft Nielsen niet. "Biden is niet direct verantwoordelijk", zegt ze. "De schutter is verantwoordelijk. Die besloot te schieten." Maar de retoriek van de partij van Biden heeft niet geholpen. Zo gebruikte Biden recent nog de term "bullseye op Trump", zegt ze. "Ze moeten wel verantwoordelijkheid nemen."

Republicans Abroad Netherlands houdt zich volgens Nielsen vooral bezig met het helpen van mensen om zich te registreren om te stemmen.

Meer uit Binnenland

Arie Kievit wint Zilveren Camera voor foto's rellen op Malieveld

HILVERSUM (ANP) - Arie Kievit heeft dit jaar de Zilveren Camera gewonnen. De fotograaf kreeg de belangrijke prijs voor fotojournalistiek in Nederland voor zijn fotoserie van de rellen na een demonstratie voor strenger asielbeleid. Kievit ontving de prijs vrijdag in Hilversum uit handen van Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Hij maakte de serie in opdracht van de Volkskrant.

43 minuten geleden
Man aangehouden die onbedoeld toegang kreeg tot politiedocumenten

RIDDERKERK (ANP) - De politie heeft donderdag een man aangehouden in Ridderkerk die onbedoeld toegang had gekregen tot politiedocumenten. Hij werd opgeroepen deze documenten terug te geven, maar gaf daaraan geen gehoor. Daarop is hij aangehouden wegens computervredebreuk.

1 uur geleden
Advocaat: uitspraak rechtbank over Stint 'terecht en zuiver'

DEN BOSCH (ANP) - De uitspraak van de rechtbank in Den Bosch in de zaak rond het dodelijke ongeluk met de Stint is een "zeer terechte en heel zuivere", zei advocaat Geert-Jan Knoops vrijdag. De rechtbank sprak zijn cliënten, de twee Stintondernemers die door het Openbaar Ministerie strafrechtelijk aansprakelijk zijn gesteld voor het ongeval, vrij.

1 uur geleden
Martini Ziekenhuis Groningen stelt operaties uit om griepgolf

GRONINGEN (ANP) - Het Martini Ziekenhuis in Groningen heeft besloten ongeveer twintig operaties af te zeggen die vrijdag en komende maandag gepland waren. Als gevolg van ziekte door griep is er minder personeel beschikbaar in het ziekenhuis.

2 uur geleden
Ruim 13 miljoen illegale sigaretten gevonden bij drie onderzoeken

UTRECHT (ANP) - In drie verschillende onderzoeken zijn aan het begin van dit jaar ruim 13 miljoen illegale sigaretten in beslag genomen, meldt de Fiscale Inlichtingen- en OpsporingsDienst (FIOD). Als de sigaretten waren verkocht, zou de Nederlandse staat zo'n 4,2 miljoen euro zijn misgelopen.

2 uur geleden
OM wil in hoger beroep na vrijspraak in Stint-zaak

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil hoger beroep aantekenen in de zaak over het dodelijke ongeluk met de Stint. "We zijn zeker van plan in hoger beroep te gaan tegen het in onze ogen teleurstellende vonnis van de rechtbank", zegt een woordvoerder van het OM.

2 uur geleden
Rechtbank komt tot vrijspraak in zaak over ongeluk met Stint

DEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft Stintondernemers Edwin Renzen en Peter Noorlander beiden vrijgesproken in de zaak over het dodelijke ongeluk met een Stint. De rechtbank kan niet vaststellen dat de Stint schadelijk was. Wel maakten beide ondernemers zich schuldig aan valsheid in geschrifte, maar ze krijgen daarvoor geen straf.

3 uur geleden