Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorzitter Republikeinen Nederland: hoofd Secret Service moet weg

Voorzitter Republikeinen Nederland: hoofd Secret Service moet weg

DEN HAAG (ANP) - Het hoofd van de Secret Service, die verantwoordelijk is voor de bescherming van Donald Trump, moet ontslag nemen. Dat zegt voorzitter van Republicans Abroad Netherlands Renee Nielsen in een reactie op de moordaanslag op presidentskandidaat Trump.

Nielsen spreekt van een catastrofaal falen van de beveiliging. "Ze hadden één taak", zegt ze, daarmee bedoelend dat ze Trump hadden moeten beschermen. Daarbij wijst ze erop dat de schutter het voor elkaar kreeg een perfecte zichtlijn op Trump op 150 meter afstand te krijgen, op een gebouw op een plek met verder weinig gebouwen. "Een onschuldige is omgekomen", aldus Nielsen. Trump raakte lichtgewond aan een oor. "Terwijl hij zijn vrijheid van meningsuiting uitoefende tijdens een politieke bijeenkomst op een prachtige middag in Pennsylvania."

Trump zal er "gelukkig" van herstellen, zegt Nielsen. "Maar het had veel erger kunnen zijn als hij zijn hoofd de andere kant op had gedraaid. Hij bewoog zijn hoofd, waardoor de kogel langs zijn oor scheerde."

Kritiek

De Democratische minister voor binnenlandse veiligheid, Alejandro Mayorkas, moet volgens Nielsen vanwege de falende beveiliging volgende week voor het Congres worden gebracht. "Hij heeft ook al gefaald bij de grens", zegt ze. De Republikeinen vinden dat hij de grenzen van het land onvoldoende tegen illegale immigratie beschermt.

De kritiek van Trumps mogelijke running mate J.D. Vance dat de retoriek van de campagne van de huidige Amerikaanse president Joe Biden direct leidde tot de schietpartij, onderschrijft Nielsen niet. "Biden is niet direct verantwoordelijk", zegt ze. "De schutter is verantwoordelijk. Die besloot te schieten." Maar de retoriek van de partij van Biden heeft niet geholpen. Zo gebruikte Biden recent nog de term "bullseye op Trump", zegt ze. "Ze moeten wel verantwoordelijkheid nemen."

Republicans Abroad Netherlands houdt zich volgens Nielsen vooral bezig met het helpen van mensen om zich te registreren om te stemmen.

Meer uit Binnenland

Meerdere woningen ontruimd door brand in loods in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - In een opslagloods aan de Van Ostadestraat in de Schilderswijk in Den Haag is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand geweest. In de omgeving heeft de brandweer een tiental woningen ontruimd, laat een woordvoerder weten.

48 minuten geleden
Man aangehouden na dood van vrouw in woning in Leiderdorp

LEIDERDORP (ANP) - In een woning aan de Bolderikkamp in Leiderdorp is zaterdagavond een vrouw om het leven gekomen na een geweldsincident. De politie heeft een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar dood.

2 uur geleden
Problemen met treinverkeer in noorden duren tot in de avond

GRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.

11 uur geleden
ProRail: datum terugkeer naar normale dienstregeling nog onzeker

UTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".

11 uur geleden
Spoorproblemen noorden houden tot in de middag aan

GRONINGEN (ANP) - De treinproblemen in het noorden van het land duren voort, is te zien op de website van de NS. In Groningen rijden op meerdere trajecten tot zeker 15.15 uur geen of veel minder treinen.

15 uur geleden
Havenbedrijf: onduidelijk of Ferro Dome gered kan worden

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog onbekend of de Ferro Dome, een voormalige gasopslag in Rotterdam, gered kan worden. "Dit is een van de vele onduidelijkheden", zegt een woordvoerder van beheerder Havenbedrijf Rotterdam. Deze week bleek dat het dak is ingezakt door de sneeuw.

17 uur geleden
Meeste sportcomplexen in Tilburg weer open na sluiting om sneeuw

TILBURG (ANP) - De meeste binnensportlocaties in Tilburg zijn zaterdag weer open, meldt de gemeente. Veel sportlocaties waren sinds donderdag uit voorzorg dicht, omdat er veel ijs en sneeuw op de daken lag. Alleen de Ireen Wüst IJsbaan en Zwembad Reeshof blijven zaterdag gesloten. Die gaan zondag weer open.

17 uur geleden