Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorzitter Republikeinen Nederland: hoofd Secret Service moet weg

Voorzitter Republikeinen Nederland: hoofd Secret Service moet weg

DEN HAAG (ANP) - Het hoofd van de Secret Service, die verantwoordelijk is voor de bescherming van Donald Trump, moet ontslag nemen. Dat zegt voorzitter van Republicans Abroad Netherlands Renee Nielsen in een reactie op de moordaanslag op presidentskandidaat Trump.

Nielsen spreekt van een catastrofaal falen van de beveiliging. "Ze hadden één taak", zegt ze, daarmee bedoelend dat ze Trump hadden moeten beschermen. Daarbij wijst ze erop dat de schutter het voor elkaar kreeg een perfecte zichtlijn op Trump op 150 meter afstand te krijgen, op een gebouw op een plek met verder weinig gebouwen. "Een onschuldige is omgekomen", aldus Nielsen. Trump raakte lichtgewond aan een oor. "Terwijl hij zijn vrijheid van meningsuiting uitoefende tijdens een politieke bijeenkomst op een prachtige middag in Pennsylvania."

Trump zal er "gelukkig" van herstellen, zegt Nielsen. "Maar het had veel erger kunnen zijn als hij zijn hoofd de andere kant op had gedraaid. Hij bewoog zijn hoofd, waardoor de kogel langs zijn oor scheerde."

Kritiek

De Democratische minister voor binnenlandse veiligheid, Alejandro Mayorkas, moet volgens Nielsen vanwege de falende beveiliging volgende week voor het Congres worden gebracht. "Hij heeft ook al gefaald bij de grens", zegt ze. De Republikeinen vinden dat hij de grenzen van het land onvoldoende tegen illegale immigratie beschermt.

De kritiek van Trumps mogelijke running mate J.D. Vance dat de retoriek van de campagne van de huidige Amerikaanse president Joe Biden direct leidde tot de schietpartij, onderschrijft Nielsen niet. "Biden is niet direct verantwoordelijk", zegt ze. "De schutter is verantwoordelijk. Die besloot te schieten." Maar de retoriek van de partij van Biden heeft niet geholpen. Zo gebruikte Biden recent nog de term "bullseye op Trump", zegt ze. "Ze moeten wel verantwoordelijkheid nemen."

Republicans Abroad Netherlands houdt zich volgens Nielsen vooral bezig met het helpen van mensen om zich te registreren om te stemmen.

Meer uit Binnenland

Cornald Maas volgend jaar geen commentator tijdens songfestival

HILVERSUM (ANP) - Cornald Maas verzorgt volgend jaar niet het commentaar tijdens het Eurovisie Songfestival. Omdat AVROTROS zich uit het evenement heeft teruggetrokken, vindt de omroep het "niet passend" om dat door een gezicht van de omroep te laten doen.

5 uur geleden
F-35's naar Lelystad, nog geen besluit over passagiersvluchten

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet volgt de wens van de Tweede Kamer en laat een besluit over de opening van Lelystad Airport voor passagiersvluchten aan zijn opvolger. Op de luchthaven worden wel F-35-gevechtsvliegtuigen gestationeerd. Dat besluit ligt vrijdag voor in de ministerraad, bevestigen Haagse bronnen na een bericht van De Telegraaf.

5 uur geleden
NS kampt met storing reisinformatie

UTRECHT (ANP) - Op NS-stations is momenteel geen of verkeerde roisinformatie te zien op de borden. Dat komt door een technische storing. Ook komen vertragingen en wijzigingen niet goed door in de NS-reisplanner-app.

7 uur geleden
VNG: situatie Albergen niet te vergelijken met nu

DEN HAAG (ANP) - De situatie rondom de komst van een asielopvang in Albergen is moeilijk te vergelijken met de huidige gang van zaken. Dat zegt de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) na een oordeel van de Nationale ombudsman. "Dit speelde allemaal voor de komst van de spreidingswet", zegt een woordvoerder van de VNG. "Het benadrukt wel opnieuw dat inwoners gehoord moeten worden."

9 uur geleden
Vier topstukken Dubois-collectie aan Indonesië gegeven

JAKARTA (ANP) - Nederland heeft vier topstukken uit de collectie van de Nederlandse wetenschapper Eugène Dubois teruggegeven aan Indonesië. De overhandiging van een schedelkapje, een dijbeen en een kies van de homo erectus en een schelp met krassen erin vond plaats in Museum Nasional Indonesia in Jakarta. De Nederlandse ambassadeur in Indonesië, Marc Gerritsen, overhandigde de fossielen aan de Indonesische cultuurminister Fadli Zon.

9 uur geleden
Provincie Zuid-Holland gedoogt langer dieselbussen van Qbuzz

DEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft Qbuzz toestemming gegeven om ook volgend jaar nog met dieselbussen te rijden. Tot 1 april mag Qbuzz de diesels blijven gebruiken in het noorden van de provincie, in gemeenten als Alphen aan den Rijn, Gouda en Leiden. Het vervoersbedrijf moet noodgedwongen ruim zestig oude dieselbussen inzetten, omdat er vorig jaar problemen waren met de levering van elektrische bussen.

9 uur geleden
Advocaat Gillis mag onderzoek verrichten naar foto's Kremers

DEN BOSCH (ANP) - De advocaat van Peter Gillis mag van de rechtbank in Den Bosch extra onderzoek verrichten naar foto's die zijn ex-partner Nicol Kremers als bewijs aanvoert van mishandelingen waarvan Gillis wordt verdacht. Het gaat om een aantal digitale bestanden waarvan de verdediging de betrouwbaarheid betwist. De rechter bepaalde dat een tegenonderzoek onder voorwaarden is toegestaan.

10 uur geleden