Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorzitter Republikeinen Nederland: hoofd Secret Service moet weg

Voorzitter Republikeinen Nederland: hoofd Secret Service moet weg

DEN HAAG (ANP) - Het hoofd van de Secret Service, die verantwoordelijk is voor de bescherming van Donald Trump, moet ontslag nemen. Dat zegt voorzitter van Republicans Abroad Netherlands Renee Nielsen in een reactie op de moordaanslag op presidentskandidaat Trump.

Nielsen spreekt van een catastrofaal falen van de beveiliging. "Ze hadden één taak", zegt ze, daarmee bedoelend dat ze Trump hadden moeten beschermen. Daarbij wijst ze erop dat de schutter het voor elkaar kreeg een perfecte zichtlijn op Trump op 150 meter afstand te krijgen, op een gebouw op een plek met verder weinig gebouwen. "Een onschuldige is omgekomen", aldus Nielsen. Trump raakte lichtgewond aan een oor. "Terwijl hij zijn vrijheid van meningsuiting uitoefende tijdens een politieke bijeenkomst op een prachtige middag in Pennsylvania."

Trump zal er "gelukkig" van herstellen, zegt Nielsen. "Maar het had veel erger kunnen zijn als hij zijn hoofd de andere kant op had gedraaid. Hij bewoog zijn hoofd, waardoor de kogel langs zijn oor scheerde."

Kritiek

De Democratische minister voor binnenlandse veiligheid, Alejandro Mayorkas, moet volgens Nielsen vanwege de falende beveiliging volgende week voor het Congres worden gebracht. "Hij heeft ook al gefaald bij de grens", zegt ze. De Republikeinen vinden dat hij de grenzen van het land onvoldoende tegen illegale immigratie beschermt.

De kritiek van Trumps mogelijke running mate J.D. Vance dat de retoriek van de campagne van de huidige Amerikaanse president Joe Biden direct leidde tot de schietpartij, onderschrijft Nielsen niet. "Biden is niet direct verantwoordelijk", zegt ze. "De schutter is verantwoordelijk. Die besloot te schieten." Maar de retoriek van de partij van Biden heeft niet geholpen. Zo gebruikte Biden recent nog de term "bullseye op Trump", zegt ze. "Ze moeten wel verantwoordelijkheid nemen."

Republicans Abroad Netherlands houdt zich volgens Nielsen vooral bezig met het helpen van mensen om zich te registreren om te stemmen.

Meer uit Binnenland

Recordhoeveelheid dataverkeer door internetknooppunt Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een belangrijk knooppunt voor internetverkeer in Amsterdam heeft een recordhoeveelheid data verwerkt. Door de systemen van de Amsterdam Internet Exchange stroomde voor het eerst 15 terabit per seconde.

1 uur geleden
Neergestoken man aangetroffen na melding vechtpartij Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Op het Stratumseind in de binnenstad van Eindhoven is een man met meerdere steekwonden aangetroffen. Dat meldt de politie op X. De politie vond de man na een melding van een vechtpartij aan de Kanaaldijk-Zuid.

5 uur geleden
ANWB: andere keuzes meivakantie door onrust in de wereld

DEN HAAG (ANP) - Net als reisorganisaties eerder dit jaar, merkt ook de ANWB op dat Nederlanders hun vakantieplannen aanpassen door "onrust in de wereld". ANWB baseert zich op de resultaten van de vakantiemonitor, waarin Nederlanders is gevraagd naar hun plannen voor de april- en meivakantie. Vooral Europese bestemmingen zijn populair: 94 procent van de vakantiegangers blijven op het eigen continent. Verre reizen, met name naar Amerika, verliezen hun aantrekkingskracht.

6 uur geleden
NFI: cannabis en amfetamine meest aangetroffen drugs in verkeer

DEN HAAG (ANP) - Cannabis en amfetamine zijn de meest aangetroffen drugs in het verkeer, blijkt uit onderzoek van het Nederlands Forensisch Instituut (NFI). Een chemicus en een toxicoloog van het NFI onderzochten ruim 64.000 door de politie ingestuurde bloedmonsters. Uit de analyse van de monsters die positief testten op verdovende middelen blijkt dat THC (cannabis) de meest voorkomende drug is (71 procent), gevolgd door amfetamines zoals speed en xtc (30 procent), cocaïne (15 procent) en GHB (6,8 procent).

6 uur geleden
PVV in Rucphen in gesprek over deelname college van B&W

RUCPHEN (ANP) - De PVV gaat mogelijk ook in de Brabantse gemeente Rucphen meebesturen. De partij zegt in gesprek te zijn over deelname aan een nieuw college van burgemeester en wethouders en dat "als een belangrijke stap én als waardering voor onze inspanningen" te beschouwen.

9 uur geleden
Revalidatiecentra bevestigen hack, ook tbs-kliniek getroffen

DEN HAAG (ANP) - Meerdere revalidatiecentra laten donderdag weten getroffen te zijn door de hack bij softwareleverancier ChipSoft. Ook de Van der Hoeven Kliniek, een centrum voor klinische forensische psychiatrie, geeft aan dat er patiëntgegevens zijn gestolen. "We staan continu in contact met ChipSoft. Zodra er meer informatie is, horen we dit direct van hen", aldus de tbs-kliniek.

9 uur geleden
Zo'n 100 mensen lopen mars in Utrecht voor slachtoffers Libanon

UTRECHT (ANP) - Zo'n honderd mensen lopen donderdagavond een mars van Utrecht Centraal naar het Domplein voor de slachtoffers van de Israëlische aanvallen op Libanon. Op het Domplein wordt een wake gehouden.

15 uur geleden