Voorzitter rechtbank: opnieuw vertraging Marengo reëel scenario
AMSTERDAM (ANP) - Dat het omvangrijke liquidatieproces Marengo opnieuw vertraging oploopt, is een "reëel scenario". Dat zei de voorzitter van de rechtbank dinsdag tijdens een ingelaste extra zitting. Waarschijnlijk zal er pas later deze week meer duidelijkheid komen.
De uitspraak staat vooralsnog gepland op 27 februari, maar nadat het Openbaar Ministerie recent nieuwe informatie aan het dossier heeft toegevoegd, is het nog niet duidelijk of dat gaat lukken. Verschillende advocaten hebben aangegeven dat ze meer onderzoek wensen. De rechtbank zal daar nog over moeten beslissen en gaf aan dat "zo snel mogelijk" te doen.
Het OM deelde onder meer informatie over de inhoud van drie PGP-telefoons, waarvan de opgeslagen informatie recent (nader) is ontsleuteld, en ook nieuwe informatie over de moord op misdaadblogger en ex-crimineel Martin Kok. Deze informatie zou de rol van een van de verdachten in Marengo kleiner kunnen maken. Tegen deze verdachte is een levenslange gevangenisstraf geëist, zijn advocaat wil daarom dat er nader onderzoek wordt gedaan naar de rol van zijn client.
Volgende zitting
Volgende week, op 14 februari, staat ook nog een zitting gepland, waarbij verschillende verdachten nog de mogelijkheid krijgen om het laatste woord te voeren. Deze blijft staan, liet de voorzitter weten, maar de invulling kan nog aangepast worden.
De uitspraak is al eens eerder uitgesteld, aanvankelijk stond deze op 20 oktober gepland. De strafzaak rond hoofdverdachte Ridouan Taghi duurt inmiddels al zes jaar. Tegen Taghi en vijf medeverdachten is een levenslange gevangenisstraf geëist. Ze worden verdacht van betrokkenheid bij meerdere liquidaties en pogingen daartoe.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - In het Rotterdamse havengebied is een container waarin mogelijk gevaarlijke stoffen zitten uit een kraan gevallen en op een schip terechtgekomen. Hulpdiensten zijn ter plaatse op de Maasvlakte, laat de veiligheidsregio weten. Die heeft een crisisteam bijeengeroepen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nu het kabinet excuses gaat aanbieden aan vrouwen die in het verleden gedwongen afstand hebben moeten doen van hun kind, willen afstandsmoeders als volgende stap ook erkenning en excuses van anderen. Van psychologen, psychiaters, de Raad voor de Kinderbescherming en adoptiekenniscentrum Fiom bijvoorbeeld, maar ook van de Rooms-Katholieke Kerk en de Protestantse Kerk. Dat zegt voorzitter Ellen Venhuizen van de stichting De Nederlandse Afstandsmoeder na een bericht in Trouw.
2 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Ruim zeshonderd mensen, onder wie twee oud-gevangenen en de nabestaanden van voormalige gevangenen, hebben zondag de overdracht van Kamp Amersfoort herdacht. Dat gebeurde precies 81 jaar nadat de Duitse bezetters de controle over het straf- en doorgangskamp hadden overgedragen aan het Rode Kruis. Kort daarna, op 5 mei, volgde de Duitse capitulatie.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Belgische activist, kunstenaar en schrijfster Fleur Pierets heeft zondag de Jos Brink Prijs gekregen. Met de tweejaarlijkse prijs wil het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap de lhbti-emancipatie in Nederland bevorderen. Andere genomineerden waren Pim Lammers en Splinter Chabot.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rachel Beaujean heeft zondag de Frans Banninck Cocqpenning ontvangen voor haar jarenlange inzet voor Het Nationale Ballet. De onderscheiding werd uitgereikt door locoburgemeester Touria Meliani van Amsterdam na afloop van de voorstelling La Bayadère in Nationale Opera & Ballet.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De commissaris van de Koning in Groningen, René Paas, doet maandag aangifte tegen actiegroep Farmers Defence Force (FDF). Die dreigt volgens hem met een "oorlog" als de provinciale fractie van de BBB niet terugkomt op haar steun voor de onteigening van een boerderij. "Dat is intimidatie. Dat gaat alle perken te buiten. En het is strafbaar", laat Paas zondag weten.
6 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De politie heeft twee verdachten aangehouden in een mishandelingszaak in Zoetermeer, waarbij eind maart een 72-jarige man werd geschopt, geslagen en in zijn hoofd gestoken. De verdachten zijn vrijdag en zaterdag gearresteerd, meldt de politie zondag.
9 uur geleden