Voorzitter rechtbank: opnieuw vertraging Marengo reëel scenario
AMSTERDAM (ANP) - Dat het omvangrijke liquidatieproces Marengo opnieuw vertraging oploopt, is een "reëel scenario". Dat zei de voorzitter van de rechtbank dinsdag tijdens een ingelaste extra zitting. Waarschijnlijk zal er pas later deze week meer duidelijkheid komen.
De uitspraak staat vooralsnog gepland op 27 februari, maar nadat het Openbaar Ministerie recent nieuwe informatie aan het dossier heeft toegevoegd, is het nog niet duidelijk of dat gaat lukken. Verschillende advocaten hebben aangegeven dat ze meer onderzoek wensen. De rechtbank zal daar nog over moeten beslissen en gaf aan dat "zo snel mogelijk" te doen.
Het OM deelde onder meer informatie over de inhoud van drie PGP-telefoons, waarvan de opgeslagen informatie recent (nader) is ontsleuteld, en ook nieuwe informatie over de moord op misdaadblogger en ex-crimineel Martin Kok. Deze informatie zou de rol van een van de verdachten in Marengo kleiner kunnen maken. Tegen deze verdachte is een levenslange gevangenisstraf geëist, zijn advocaat wil daarom dat er nader onderzoek wordt gedaan naar de rol van zijn client.
Volgende zitting
Volgende week, op 14 februari, staat ook nog een zitting gepland, waarbij verschillende verdachten nog de mogelijkheid krijgen om het laatste woord te voeren. Deze blijft staan, liet de voorzitter weten, maar de invulling kan nog aangepast worden.
De uitspraak is al eens eerder uitgesteld, aanvankelijk stond deze op 20 oktober gepland. De strafzaak rond hoofdverdachte Ridouan Taghi duurt inmiddels al zes jaar. Tegen Taghi en vijf medeverdachten is een levenslange gevangenisstraf geëist. Ze worden verdacht van betrokkenheid bij meerdere liquidaties en pogingen daartoe.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Tijdens de jaarwisseling zal de luchtkwaliteit korte tijd slecht of mogelijk zeer slecht zijn, verwacht het RIVM. Dit geldt vooral voor plaatsen waar vuurwerk wordt afgestoken. Het gaat slechts matig waaien, waardoor er plaatselijk hoge concentraties fijnstof zijn.
3 uur geledenWEESP (ANP) - De vuurwerkvondst in een huis in Weesp maandagavond betrof een lading van ruim 1100 kilo, meldt de politie. Er moesten moesten enkele tientallen woningen aan de Papelaan worden ontruimd nadat het zware vuurwerk werd gevonden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Unie van Waterschappen roept Nederlanders op het frituurvet dat in aanloop naar oud en nieuw wordt gebruikt om oliebollen te bakken niet door de gootsteen of het toilet te spoelen. Het vet stolt in het riool en zorgt geregeld voor verstoppingen, waarschuwt de koepelorganisatie. Dat en het zuiveren van het frituurvet uit het water kost de waterschappen jaarlijks miljoenen euro's.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De opsporingsdiensten hebben meer verboden vuurwerk in beslag genomen dan vorig jaar, blijkt uit de dinsdag bijgewerkte Vuurwerkbarometer van het Openbaar Ministerie. In de afgelopen week is 7433 kilo in beslag genomen. Daarmee staat de teller dit jaar op ruim 112.223 kilo, terwijl het jaar nog niet voorbij is.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - TivoliVredenburg heeft in 2025 voor het eerst meer dan 1,5 miljoen bezoekers ontvangen, meldt het poppodium dinsdag. Bij de Utrechtse concertzaal vonden dit recordjaar ruim 2300 concerten en evenementen plaats en stonden zo'n 15.000 artiesten, musici en sprekers op de podia. TivoliVredenburg werd ooit ontworpen voor 600.000 gasten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat heeft in de nacht van maandag op dinsdag voor het eerst dit najaar in het hele land zout gestrooid om gladheid op wegen tegen te gaan. Eerder werd al wel gestrooid in bepaalde regio's.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - De advocaat van Thijmen V. (33) uit Heerhugowaard die ervan wordt verdacht dat hij in 2021 zijn vader heeft vermoord en het lichaam heeft verstopt in twee vriezers, zegt dat er "hiaten" zijn in de conclusie van het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) over de doodsoorzaak van het slachtoffer. Hij heeft een medisch deskundige ingeschakeld die kritisch is op de conclusies van het NFI. De conclusies zouden niet overeenkomen met wat de verdachte tijdens het onderzoek heeft verklaard.
6 uur geleden