Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorzitter raad van commissarissen Vitesse vertrekt

Voorzitter raad van commissarissen Vitesse vertrekt

ARNHEM (ANP) - Henk Parren neemt afscheid als voorzitter van de raad van commissarissen en voorzitter van de Stichting Betaald Voetbal 'Vitesse-Arnhem'. De twee bestuursorganen worden de komende tijd bijgestaan door adviseur Bert Roetert, meldt Vitesse.

De 64-jarige Parren, die sinds december 2017 in de raad van commissarissen zat, werd twee jaar geleden benoemd tot voorzitter van de rvc. "Als lid en voorzitter van zowel de raad van commissarissen als het stichtingsbestuur heb ik mij jarenlang ingezet voor deze prachtige club", zei Parren in een verklaring van de club. "Nu is het moment gekomen om afscheid te nemen; een besluit dat ik in het belang van de club heb genomen."

Vitesse zit in een moeilijke periode. De club ligt in de clinch met de eigenaar van stadion Gelredome over de hoogte van de huursom. Dinsdag verloor Vitesse het kort geding over het gebruik van stadion Gelredome na 1 oktober. De uitspraak kan grote gevolgen hebben voor de Arnhemmers.

Mogelijk geen proflicentie

De KNVB wilde uiterlijk 1 maart weten in welk stadion Vitesse na 30 september zijn thuiswedstrijden gaat spelen. Nu dat niet in het Gelredome lijkt te kunnen, is de kans aanwezig dat de KNVB Vitesse de proflicentie afpakt en Vitesse geen betaald voetbal meer kan spelen.

Ook sportief kent Vitesse een tegenvallend jaar. De ploeg van Phillip Cocu staat slechts dertiende in de Eredivisie, 5 punten boven de gevarenzone.

Meer uit Voetbal

Liverpool-coach Slot noemt balans spelhervattingen frustrerend

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot denkt dat zijn ploeg alleen nog maar kan hopen op een top-4-klassering in de Premier League door de slechte balans als het gaat om spelhervattingen. De titelverdediger in Engeland scoorde zelf dit seizoen slechts drie keer uit een standaardsituatie, maar kreeg liefst elf doelpunten tegen uit spelhervattingen. "Het is frustrerend. Halverwege vorig seizoen hadden we nog geen enkel doelpunt uit een spelhervatting tegen gekregen", vertelde Slot op een persconferentie.

15 minuten geleden
Eredivisie begroet weer meer voetbalfans in stadions

ZEIST (ANP) - De belangstelling voor voetbalduels in de Eredivisie is weer toegenomen. In de eerste seizoenshelft waren de stadions van de achttien clubs gemiddeld voor 96 procent gevuld. Dat is de hoogste bezettingsgraad van de afgelopen tien seizoenen.

3 uur geleden
Arsenal wint in League Cup na strafschoppen van Crystal Palace

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de halve finales van de League Cup bereikt. The Gunners wonnen in eigen huis na strafschoppen van Crystal Palace. Arsenal-doelman Kepa Arrizabalaga was de gevierde man nadat hij de strafschop van Maxence Lacroix stopte.

14 uur geleden
Nigeria wint moeizaam van Tanzania in eerste wedstrijd Afrika Cup

FÈS (ANP) - Nigeria heeft in de eerste wedstrijd van groep C in de Afrika Cup de favorietenrol met moeite waargemaakt. Het elftal van bondscoach Eric Chelle was in de stromende regen in het Marokkaanse Fès met 2-1 te sterk voor Tanzania. Tunesië en Oeganda zijn de andere landen in de groep. Die spelen dinsdagavond tegen elkaar.

16 uur geleden
Algemeen directeur Brands blijft tot medio 2029 bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Marcel Brands (63) blijft tot medio 2029 algemeen directeur van PSV. Dat heeft de Eindhovense voetbalclub in een persbericht bekendgemaakt. Brands heeft zijn contract met twee jaar verlengd. "Ik voel me fit, heb veel plezier in mijn werk en PSV voelt als mijn club. Samen met het directieteam en alle medewerkers wil ik verder bouwen aan een sterke toekomst", stelt hij.

18 uur geleden
Real Madrid verhuurt Endrick tot einde van het seizoen aan Lyon

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid heeft de 19-jarige Endrick tot het einde van het seizoen verhuurd aan Olympique Lyon. Dat melden beide clubs. Met de huur is 1 miljoen euro gemoeid.

18 uur geleden
Duel Go Ahead - Heerenveen uitgesteld om Europa League

ZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.

1 dag geleden