Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorzitter PSG en Valcke aangeklaagd vanwege corruptie

Voorzitter PSG en Valcke aangeklaagd vanwege corruptie

BERN (ANP) - De Zwitserse justitie heeft na lang onderzoek voorzitter Nasser Al-Khelaïfi van Paris Saint-Germain officieel aangeklaagd voor corruptie en crimineel gedrag. Volgens de Zwitsers heeft de 46-jarige zakenman uit Qatar samen met een andere zakenman uit de sportwereld en Jérôme Valcke, voormalig secretaris-generaal van de wereldvoetbalbond FIFA, gesjoemeld bij de toekenning van de uitzendrechten van diverse grote toernooien. Al-Khelaïfi is behalve voorzitter van de Franse voetbalkampioen PSG ook de baas van het grote Qatarese mediabedrijf beIN Media Group.

Justitie in Zwitserland opende al in 2017 een onderzoek. Valcke zou zichzelf hebben verrijkt bij de toewijzing van de mediarechten voor de WK's van 2018, 2022, 2026 en 2030 en ook de toernooien om de Confederations Cup. Een deel van die rechten kwam bij het bedrijf van Al-Khelaïfi terecht. In ruil daarvoor mocht Valcke geruime tijd kosteloos een luxe villa op Sardinië bewonen die eigendom is van de Qatarees.

Valcke was jarenlang de rechterhand van voormalig FIFA-voorzitter Sepp Blatter. In 2015 zorgde een grote corruptiezaak binnen de mondiale bond voor de val van vrijwel alle kopstukken, onder wie ook Blatter en Valcke. Beiden kregen een lange schorsing.

Tegen Al-Khelaïfi lopen ook meerdere onderzoeken. De Franse justitie ondervroeg hem vorig jaar omdat hij mogelijk 3 miljoen euro aan steekpenningen zou hebben betaald in een poging om de WK atletiek van 2017 naar Qatar te halen. De Europese voetbalbond UEFA doet daarnaast al geruime tijd onderzoek naar de financiële huishouding van PSG, de club die vooral drijft op geld uit Qatar. Lang niet alle Europese landen waren er daarom blij dat Al-Khelaïfi vorig jaar als vertegenwoordiger van de ECA, de associatie van Europese topclubs, toetrad tot het hoofdbestuur van de UEFA. Ze vrezen voor mogelijke belangenverstrengeling.

Meer uit Voetbal

FC Barcelona wint na slechte start alsnog van Levante

VALENCIA (ANP) - FC Barcelona heeft ondanks een slechte start de tweede zege geboekt in La Liga. De ploeg van coach Hansi Flick won met 3-2 bij Levante en is daarmee voorlopig koploper in Spanje met zes punten uit twee duels.

8 uur geleden
Telstar moet tegen FC Volendam genoegen nemen met gelijkspel

VELSEN (ANP) - Telstar heeft het eerste punt gepakt in de Eredivisie. De ploeg van coach Anthony Correia kon een 2-0-voorsprong tegen FC Volendam niet vasthouden en moest genoegen nemen met een gelijkspel: 2-2.

9 uur geleden
PSV zet tegen FC Groningen zegereeks voort

EINDHOVEN (ANP) - PSV lijkt al vroeg in het seizoen zijn draai te hebben gevonden. Na de overwinningen op Sparta (6-1) en FC Twente (0-2) volgde tegen FC Groningen de derde zege: 4-2. De ploeg van trainer Peter Bosz kende in Eindhoven wel moeilijke momenten tegen de bezoekers en miste vooral in de eerste helft de nodige kansen, maar won toch redelijk solide dankzij een doeltreffender tweede helft. Guus Til, Esmir Bajraktarevic (twee keer) en Ruben van Bommel maakten de doelpunten.

11 uur geleden
Timber leidt Arsenal naar tweede zege in Premier League

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal naar een zege in de tweede wedstrijd van het seizoen geleid. De club uit Londen won met 5-0 van Leeds United. Arsenal gaat daardoor aan de leiding in de Premier League met 6 punten. Tottenham Hotspur, dat eerder op de dag 2-0 won bij Manchester City, heeft evenveel punten, maar het doelsaldo van Arsenal is iets beter.

11 uur geleden
PSV rekent ook af met FC Groningen in Eredivisie: 4-2

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft ook zijn derde wedstrijd van dit seizoen in de Eredivisie tot een goed einde gebracht. De landskampioen won in Eindhoven met 4-2 van FC Groningen. De ploeg van Peter Bosz nam de eerste plaats in de stand over van NEC Nijmegen, dat zondag bij winst op NAC Breda ook op 9 punten komt.

11 uur geleden
Napoli begint Serie A met invaller Lang bij Sassuolo met zege

SASSUOLO (ANP) - Napoli is het nieuwe seizoen in de Serie A begonnen met een overwinning. Bij Sassuolo won de landskampioen met 2-0.

11 uur geleden
Jong PSV pakt met zege op Dordrecht leiding in eerste divisie

DORDRECHT (ANP) - Jong PSV heeft de leiding in de Keuken Kampioen Divisie terug. De ploeg van trainer Stijn Schaars won met 2-1 bij het eveneens nog ongeslagen FC Dordrecht en leidt na drie wedstrijden.

13 uur geleden