Voorzitter presidium Amsterdamse gemeenteraad weg om 'MeToo-grap'
AMSTERDAM (ANP) - VVD'er Daan Wijnants legt zijn rol als voorzitter van het presidium van de gemeenteraad in Amsterdam neer vanwege een 'MeToo-grap' die hij naar eigen zeggen vier jaar geleden gemaakt heeft. "Ik merk dat er minder draagvlak is ontstaan voor mijn rol als voorzitter van het presidium", zo laat hij weten in een verklaring. Wijnants blijft wel raadslid.
Vorige week publiceerde NRC een artikel over een opmerking die Wijnants in 2019 gemaakt zou hebben tegen zijn VVD-stadsdeelcollega Ellis Mulder: of ze "een MeToo'tje zou kunnen verzinnen" om zo een D66-stadsdeelvoorzitter politiek in het nauw te brengen. Toen Mulder dit binnen haar partij aankaartte, kreeg ze te maken met "ondoorzichtigheid en politieke druk" en "ze wacht nog altijd op een - in haar ogen - fatsoenlijke reactie van de partij", aldus de krant.
"In 2019 heb ik in een intern overleg een foute en misplaatste grap gemaakt, waar ik direct al spijt van had. Er is vanzelfsprekend nooit sprake geweest van een serieuze opzet of bedoeling. Het spijt me dat ik daar, vier jaar geleden, mensen mee gekwetst heb", zo zegt Wijnants nu. "Hoewel ik vind dat deze discussie niet in de juiste context gevoerd wordt, wil ik niet dat er licht zit tussen deze rol en het vertrouwen van andere fracties."
Raadslid
De VVD'er blijft wel raadslid. "De komende periode ga ik mij dan ook weer volledig inzetten om in mijn rol als raadslid Amsterdam iedere dag weer een stukje mooier te maken."
Het presidium is het dagelijks bestuur van de gemeenteraad. Het houdt zich voornamelijk bezig met het functioneren van de raad in algemene zin en bereidt bijvoorbeeld de agenda voor. Ook zat Wijnants bij afwezigheid van burgemeester Femke Halsema, de voorzitter van de gemeenteraad, vergaderingen in de raad voor.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Boekingssite Booking.com laat weten dat "onbevoegde derden" toegang hebben gekregen tot boekingsinformatie van klanten. Sommige klanten van Booking.com ontvingen zondag een mail over een mogelijk gegevenslek. Het bedrijf bevestigt zondagavond dat er dus gegevens zijn ingezien.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verkiezingsoverwinning van Péter Magyar "markeert een nieuwe stap voor Hongarije en de EU, met hoop op herstel van de democratie, rechtsstaat en Europese samenwerking", schrijft premier Rob Jetten op X. Hij feliciteert de oppositieleider, die volgens eerste tellingen van het Kiesbureau premier Viktor Orbán ruimschoots verslaat.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kamerleden uit coalitiepartijen VVD en CDA hebben verheugd gereageerd op het bericht dat de Hongaarse oppositieleider Péter Magyar de verkiezingsoverwinning heeft geclaimd. Eerste tellingen van het Kiesbureau wijzen erop dat hij de zittende premier Viktor Orbán ruimschoots verslaat. "De Hongaren hebben luid en duidelijk gesproken!", reageert Ruben Brekelmans van de VVD op X.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - BNNVARA komt zondag met twee extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend, heeft de omroep laten weten. Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat de televisiepersoonlijkheid op 86-jarige leeftijd is overleden.
12 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Sonja Barend heeft "ontzettend veel" betekend voor het televisie-interview, zegt Nieuwsuur-presentator Marielle Tweebeeke naar aanleiding van het overlijden van de talkshowpresentatrice. Zondag werd bekend dat Barend zaterdag op 86-jarige leeftijd is overleden.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."
13 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.
17 uur geleden