Voorzitter presidium Amsterdamse gemeenteraad weg om 'MeToo-grap'
AMSTERDAM (ANP) - VVD'er Daan Wijnants legt zijn rol als voorzitter van het presidium van de gemeenteraad in Amsterdam neer vanwege een 'MeToo-grap' die hij naar eigen zeggen vier jaar geleden gemaakt heeft. "Ik merk dat er minder draagvlak is ontstaan voor mijn rol als voorzitter van het presidium", zo laat hij weten in een verklaring. Wijnants blijft wel raadslid.
Vorige week publiceerde NRC een artikel over een opmerking die Wijnants in 2019 gemaakt zou hebben tegen zijn VVD-stadsdeelcollega Ellis Mulder: of ze "een MeToo'tje zou kunnen verzinnen" om zo een D66-stadsdeelvoorzitter politiek in het nauw te brengen. Toen Mulder dit binnen haar partij aankaartte, kreeg ze te maken met "ondoorzichtigheid en politieke druk" en "ze wacht nog altijd op een - in haar ogen - fatsoenlijke reactie van de partij", aldus de krant.
"In 2019 heb ik in een intern overleg een foute en misplaatste grap gemaakt, waar ik direct al spijt van had. Er is vanzelfsprekend nooit sprake geweest van een serieuze opzet of bedoeling. Het spijt me dat ik daar, vier jaar geleden, mensen mee gekwetst heb", zo zegt Wijnants nu. "Hoewel ik vind dat deze discussie niet in de juiste context gevoerd wordt, wil ik niet dat er licht zit tussen deze rol en het vertrouwen van andere fracties."
Raadslid
De VVD'er blijft wel raadslid. "De komende periode ga ik mij dan ook weer volledig inzetten om in mijn rol als raadslid Amsterdam iedere dag weer een stukje mooier te maken."
Het presidium is het dagelijks bestuur van de gemeenteraad. Het houdt zich voornamelijk bezig met het functioneren van de raad in algemene zin en bereidt bijvoorbeeld de agenda voor. Ook zat Wijnants bij afwezigheid van burgemeester Femke Halsema, de voorzitter van de gemeenteraad, vergaderingen in de raad voor.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Een meerderheid van Provinciale Staten in Noord-Brabant heeft, hoewel Statenleden zich onder druk gezet voelden, ingestemd met het nieuwe stikstofplan van de provincie.
1 uur geledenMOLENLANDEN (ANP) - Twee mannen zijn vrijdag opgepakt voor het bedreigen van een boer uit Molenlanden. De politie meldt dat de bedreigingen zijn gedaan naar aanleiding van een artikel en beelden over misstanden bij verzamelcentra voor runderen en kalveren.
2 uur geledenASSEN (ANP) - De provincie Drenthe bereidt maatregelen voor tegen een wolf die donderdag twee wandelaars benaderde in het Dwingelderveld. Drenthe wil dit dier afschrikken met een paintballgeweer en is ook van plan de wolf te voorzien van een zender. Hiervoor moet het dier eerst worden verdoofd.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een 47-jarige man uit Schiedam is zaterdag opgepakt omdat hij ervan verdacht wordt mensen te hebben verkracht en aangerand in een Rotterdamse massagesalon. Dat meldt de politie vrijdag.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als het stelsel voor arbeidsongeschiktheid niet drastisch wordt aangepakt, loopt de wachttijd voor een beoordeling op tot drie jaar in 2030. Daarvoor waarschuwen ambtenaren van verschillende ministeries in een gezamenlijk beleidsadvies. In dat geval zouden bijna 200.000 mensen wachten op een definitieve uitkering.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 52-jarige Sofian A., verdacht van het doodsteken van de 33-jarige Lassaad Chourou in een woning aan de Duivenvoordestraat in de Rotterdamse wijk Middelland, is daarvoor niet strafbaar, vindt het Openbaar Ministerie. Volgens de officier van justitie is aannemelijk dat A. heeft gestoken om zichzelf te verdedigen. De steekpartij vond ruim 22 jaar geleden plaats.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister David van Weel vindt dat Europa en de VS moeten werken aan wederzijds vertrouwen. "En waar dat weg is, moeten we dat weer terugbouwen," zegt de VVD-minister naar aanleiding van de Amerikaanse veiligheidsstrategie. Daarin stelt de VS dat "Europa afstevent op zijn ondergang door de uitholling van democratie en politieke vrijheden."
6 uur geleden