Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorzitter politiebond: beleid rondom coronaregels herzien

Voorzitter politiebond: beleid rondom coronaregels herzien

DEN HAAG (ANP) - Politiebond ACP pleit voor een herziening van het beleid rondom de coronaregels en coronaboetes. Regels moeten eenduidiger zijn en er moet bekeken worden "hoe we het sociaal- en maatschappelijk verkeer weer kunnen gaan oppakken" in Nederland, vindt voorzitter Gerrit van de Kamp.

Van de Kamp zei dat dinsdag kort na een gesprek tussen politievakbonden en de boa-bond met minister Ferd Grapperhaus (Justitie en Veiligheid). Maandag zei Richard Gerrits, voorzitter van de vakbond BOA ACP, dat het begrip voor de coronaboete steeds kleiner wordt. Er zijn recent ook minder boetes uitgeschreven als gevolg van de beelden die naar buiten kwamen van de bruiloft van Grapperhaus. Daar hielden de gasten zich niet steeds aan 1,5 meter afstand.

Wat betreft de regels "valt het niet meer uit te leggen", zegt Van de Kamp. Hij constateert dat ze overal kunnen verschillen en dat het voor handhavers niet meer werkbaar is. Daarnaast, zo vindt hij, leiden de regels tot spanningen waarbij groepen tegenover elkaar komen te staan. Ook denkt hij dat mensen zich wegens de gezondheidssituatie lang goed aan de regels hielden, maar dat ze nu "perspectief willen krijgen over wat wel en niet mag. Mensen willen weer kunnen leven."

Hoewel handhavers de laatste tijd misschien minder boetes uitdelen, moeten ze nu nog steeds optreden door dingen te verbieden of feesten te beëindigen.

Over de bruiloft van Grapperhaus vindt Van de Kamp dat hij denkt dat de minister grotendeels geprobeerd heeft regels te volgen. "Bij meer mensen is dat lastig gebleken, zoals van het koninklijk huis. Of mensen tijdens demonstraties."

Meer uit Binnenland

Vliegtuig met opvarenden Hondius landt op vliegveld Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het vliegtuig met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is zondag rond 20.30 uur geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. Het toestel vertrok rond 16.50 uur vanaf Tenerife, waar de passagiers eerder op de dag van het schip waren gehaald.

3 uur geleden
Spanje: eind zondag zijn ruim 90 opvarenden Hondius geëvacueerd

TENERIFE (ANP) - Meer dan negentig van de bijna 150 opvarenden van het door het hantavirus getroffen cruiseschip Hondius zullen tegen het einde van zondag zijn geëvacueerd vanaf de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse staatssecretaris van Volksgezondheid, Javier Padilla, in een op sociale media gedeelde video.

4 uur geleden
Franse evacué Hondius vertoont symptomen hantavirus

PARIJS (ANP) - Een van de Fransen die aan boord was van het Nederlandse cruiseschip Hondius vertoont symptomen van het hantavirus. Dat schrijft de Franse premier Sébastien Lecornu op X. Alle vijf de Fransen die zijn gerepatrieerd vanaf Tenerife zijn in "strikte isolatie geplaatst tot nader order".

5 uur geleden
Kabinet bedankt Spanje voor hulp bij repatriëring

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft Spanje bedankt voor de hulp bij de repatriëring van de opvarenden van cruiseschip Hondius van rederij Oceanwide Expeditions uit Vlissingen. Een vliegtuig met onder anderen acht Nederlandse passagiers is zondag onderweg van het Spaanse eiland Tenerife naar Eindhoven.

6 uur geleden
Nederland stuurt tweede vliegtuig naar Tenerife voor ophalen crew

DEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt maandag opnieuw een vliegtuig naar Tenerife om daar een deel van de bemanning van het cruiseschip Hondius op te halen. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

7 uur geleden
Nederlandse repatriëringsvlucht stijgt op vanaf Tenerife

GRANDILLA DE ABONA (ANP) - De Nederlandse chartervlucht voor opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius is opgestegen vanaf het vliegveld Tenerife Zuid, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Nadat het van boord halen van de opvarenden iets langer duurde dan voorzien, is tegen 16.52 uur Nederlandse tijd het toestel vertrokken richting Eindhoven. Naar verwachting zal het toestel daar na een kleine vijf uur arriveren.

7 uur geleden
Spaanse evacués cruiseschip aangekomen in Madrid

MADRID (ANP/AFP) - De veertien Spanjaarden die zich bevonden op het Nederlandse cruiseschip Hondius, dat werd getroffen door het hantavirus, zijn aangekomen in Madrid. De groep werd zondag als eerste geëvacueerd van het cruiseschip dat bij Tenerife voor anker ligt.

8 uur geleden