Voorzitter parlement VS houdt stemming over hulp Oekraïne tegen
WASHINGTON (ANP) - De Republikeinse voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, Mike Johnson, is niet van plan om een militair hulppakket ter waarde van 60 miljard dollar (ongeveer 56 miljard euro) voor Oekraïne in stemming te brengen. Hij negeert daarmee een pleidooi van de Democratische President Joe Biden om voor het pakket te stemmen. Het pakket werd in de Senaat met een grote meerderheid goedgekeurd.
Het totale pakket behelst 95 miljard dollar, een kleine 89 miljard euro. Daarvan is ook hulp bestemd voor Israël en Taiwan.
"Tegenstand tegen het pakket speelt Poetin in de kaart", aldus Biden.
Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky sprak de hoop uit dat het Huis van Afgevaardigden voor de steun aan Oekraïne zal stemmen. "Het zal zich uitbetalen voor onze gemeenschappelijke veiligheid", zei hij in een toespraak.
Maar Huisvoorzitter Johnson steunt voormalig president Donald Trump, die in de race is voor de Republikeinse nominatie voor de presidentsverkiezingen in november. Trump is tegen steun aan Oekraïne. In de Senaat hebben de Democraten de meerderheid, in het Huis domineren de Republikeinen.
Meer uit Buitenland
ROME (ANP/RTR) - Het lijkt erop dat de Italiaanse premier Giorgia Meloni het referendum over een belangrijke hervorming van het rechtssysteem nipt heeft verloren, blijkt uit de exitpolls. Dit kan een klap voor de regering betekenen in aanloop naar de verkiezingen van volgend jaar.
12 minuten geledenNAQURA (ANP/AFP) - Het hoofdkwartier van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) is geraakt door een projectiel, meldt de organisatie in een verklaring. UNIFIL denkt dat het projectiel is afgevuurd door een "niet-statelijke actor". De Libanese beweging Hezbollah verklaarde eerder Israëlische troepen in dezelfde stad te hebben aangevallen.
40 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister van Financiën heeft gepleit voor de annexatie van het zuiden van buurland Libanon. De rechtse hardliner Bezalel Smotrich deed dat pleidooi op de radio.
42 minuten geledenATHENE (ANP/AFP) - Het proces rond de treinramp in Griekenland in 2023 waarbij 57 doden vielen, is uitgesteld tot 1 april. Lang werd uitgekeken naar de rechtszaak, waarin 36 mensen terechtstaan en meer dan 350 getuigen zullen worden gehoord. De reden van het uitstel: de rechtszaal waarin de rechtszaak gehouden zou worden, bleek maandag te klein voor de vele toegestroomde nabestaanden en aanwezigen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil dringend een deal sluiten en dat zou binnen vijf dagen of zelfs eerder kunnen gebeuren, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen Fox Business. Trump maakte op Truth Social bekend dat Iran en de VS de afgelopen dagen in gesprek zijn geweest over een "volledige en totale oplossing" voor de oorlog in het Midden-Oosten. In afwachting daarvan pauzeren de VS vijf dagen de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heeft nieuwe aanvallen gemeld op Iran. Daar wordt volgens de krijgsmacht infrastructuur van het regime bestookt, schrijven Israëlische media als de krant Haaretz.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Er is geen communicatie tussen Teheran en de Verenigde Staten, melden Iraanse persbureaus. Eerder zei de Amerikaanse president Donald Trump dat de VS de afgelopen dagen met Iran in overleg waren getreden. In afwachting van de uitkomsten daarvan zei Trump op Truth Social dat hij had bevolen dat de Amerikanen tot nader order geen Iraanse energie-infrastructuur zullen aanvallen.
2 uur geleden