Voorzitter parlement VS houdt stemming over hulp Oekraïne tegen
WASHINGTON (ANP) - De Republikeinse voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, Mike Johnson, is niet van plan om een militair hulppakket ter waarde van 60 miljard dollar (ongeveer 56 miljard euro) voor Oekraïne in stemming te brengen. Hij negeert daarmee een pleidooi van de Democratische President Joe Biden om voor het pakket te stemmen. Het pakket werd in de Senaat met een grote meerderheid goedgekeurd.
Het totale pakket behelst 95 miljard dollar, een kleine 89 miljard euro. Daarvan is ook hulp bestemd voor Israël en Taiwan.
"Tegenstand tegen het pakket speelt Poetin in de kaart", aldus Biden.
Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky sprak de hoop uit dat het Huis van Afgevaardigden voor de steun aan Oekraïne zal stemmen. "Het zal zich uitbetalen voor onze gemeenschappelijke veiligheid", zei hij in een toespraak.
Maar Huisvoorzitter Johnson steunt voormalig president Donald Trump, die in de race is voor de Republikeinse nominatie voor de presidentsverkiezingen in november. Trump is tegen steun aan Oekraïne. In de Senaat hebben de Democraten de meerderheid, in het Huis domineren de Republikeinen.
Meer uit Buitenland
TAMAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere steden in het Russische Zwarte Zeegebied zijn afgelopen nacht aangevallen door Oekraïense drones. Met name de haven van Taman liep daarbij schade op.
42 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Iran is klaar om over compromissen te praten met de Verenigde Staten, zegt onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de BBC. Maar hij vindt dat de Amerikanen dan ook bereid moeten zijn om te praten over het stoppen van sancties tegen zijn land.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse voormalige president Barack Obama heeft het optreden van de immigratiedienst ICE in Minnesota vergeleken met de handelwijze in dictaturen. Dat deed hij in een interview met de progressieve youtuber Brian Tyler Cohen.
4 uur geledenGUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.
7 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.
12 uur geledenBERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.
13 uur geleden