Voorzitter parlement VS houdt stemming over hulp Oekraïne tegen
WASHINGTON (ANP) - De Republikeinse voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, Mike Johnson, is niet van plan om een militair hulppakket ter waarde van 60 miljard dollar (ongeveer 56 miljard euro) voor Oekraïne in stemming te brengen. Hij negeert daarmee een pleidooi van de Democratische President Joe Biden om voor het pakket te stemmen. Het pakket werd in de Senaat met een grote meerderheid goedgekeurd.
Het totale pakket behelst 95 miljard dollar, een kleine 89 miljard euro. Daarvan is ook hulp bestemd voor Israël en Taiwan.
"Tegenstand tegen het pakket speelt Poetin in de kaart", aldus Biden.
Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky sprak de hoop uit dat het Huis van Afgevaardigden voor de steun aan Oekraïne zal stemmen. "Het zal zich uitbetalen voor onze gemeenschappelijke veiligheid", zei hij in een toespraak.
Maar Huisvoorzitter Johnson steunt voormalig president Donald Trump, die in de race is voor de Republikeinse nominatie voor de presidentsverkiezingen in november. Trump is tegen steun aan Oekraïne. In de Senaat hebben de Democraten de meerderheid, in het Huis domineren de Republikeinen.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt Nederlanders in Mexico voor bendegeweld. Zondag heeft de Mexicaanse politie de beruchte drugsbaas El Mencho gedood, waarna het op diverse plekken onrustig is geworden.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - Een topfiguur van een drugskartel is omgekomen tijdens een inval van de Mexicaanse autoriteiten in de westelijke staat Jalisco. De Mexicaanse autoriteiten hebben dat bevestigd na berichtgeving van Mexicaanse media.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De misdaadkomedie One Battle After Another is zondagavond de grote winnaar geworden bij de uitreiking van de BAFTA's, de belangrijkste Britse filmprijzen. Het drama over een linkse revolutionair (Leonardo DiCaprio) die wordt opgejaagd door een gefrustreerde militair (Sean Penn), verzilverde zes van zijn dertien nominaties.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Activisten hebben in het Louvre in Parijs een foto van de Britse oud-prins Andrew opgehangen. Het gaat om een inmiddels bekende foto van afgelopen donderdag, waarop Andrew onderuitgezakt op de achterbank van zijn auto zit na een urenlang politieverhoor.
3 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Meer dan tweehonderd politieke gevangenen in Venezuela zijn in hongerstaking gegaan om hun vrijlating te eisen. Dat zeggen familieleden van de gevangenen, enkele dagen nadat een nieuwe amnestiewet is ingegaan.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - In de Amerikaanse stad New York geldt vanaf vanavond (lokale tijd) een tijdelijk reisverbod vanwege een naderende winterstorm. Dat heeft burgemeester Zohran Mamdani aangekondigd in een persconferentie.
5 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten hebben het kamp Al-Hol gesloten. In het kamp verbleven lange tijd familieleden van vermoedelijke IS-strijders. Eerder deze week haalde Syrië de laatste gevangenen weg uit het kamp.
6 uur geleden