Voorzitter parlement VS houdt stemming over hulp Oekraïne tegen
WASHINGTON (ANP) - De Republikeinse voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, Mike Johnson, is niet van plan om een militair hulppakket ter waarde van 60 miljard dollar (ongeveer 56 miljard euro) voor Oekraïne in stemming te brengen. Hij negeert daarmee een pleidooi van de Democratische President Joe Biden om voor het pakket te stemmen. Het pakket werd in de Senaat met een grote meerderheid goedgekeurd.
Het totale pakket behelst 95 miljard dollar, een kleine 89 miljard euro. Daarvan is ook hulp bestemd voor Israël en Taiwan.
"Tegenstand tegen het pakket speelt Poetin in de kaart", aldus Biden.
Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky sprak de hoop uit dat het Huis van Afgevaardigden voor de steun aan Oekraïne zal stemmen. "Het zal zich uitbetalen voor onze gemeenschappelijke veiligheid", zei hij in een toespraak.
Maar Huisvoorzitter Johnson steunt voormalig president Donald Trump, die in de race is voor de Republikeinse nominatie voor de presidentsverkiezingen in november. Trump is tegen steun aan Oekraïne. In de Senaat hebben de Democraten de meerderheid, in het Huis domineren de Republikeinen.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor zijn bereidheid het bestand met Iran te verlengen. "Ik hoop oprecht dat beide partijen het staakt-het-vuren zullen blijven respecteren en tijdens de tweede gespreksronde die gepland staat in Islamabad een alomvattend 'vredesakkoord' kunnen sluiten om definitief een einde te maken aan het conflict", schreef hij op X.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Britse parlement heeft ingestemd met een levenslang rookverbod voor jongere generaties. Dat betekent dat iedereen die na 2008 is geboren nooit meer tabaksproducten zoals sigaretten mag kopen, schrijven Britse media.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verlengt het bestand met Iran tot het overleg met het land is afgerond. Dat schrijft hij op zijn platform Truth Social.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi heeft kort voor het aflopen van het staakt-het-vuren uitgehaald naar de VS. "Het blokkeren van Iraanse havens is een oorlogsdaad en dus een schending van het bestand. Het aanvallen van een koopvaardijschip en het gijzelen van de bemanning is een nog ernstigere schending", schrijft hij op X.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon zegt een half miljard euro nodig te hebben om de humanitaire crisis in het land te bestrijden. Dat verklaarde premier Nawaf Salam tijdens een persconferentie in Parijs met de Franse president Emmanuel Macron.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Justitie in Iran ontkent dat acht vrouwen op het punt staan geëxecuteerd te worden, nadat de Amerikaanse president Donald Trump om hun vrijlating had gevraagd. "Trump is opnieuw misleid door nepnieuws", staat op de site van de Iraanse rechtspraak, Mizan Online.
7 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Ierland, Slovenië en Spanje vonden bij een vergadering tussen EU-buitenlandministers niet genoeg medestanders om het associatieverdrag tussen de EU en Israël gedeeltelijk op te schorten. Daarvoor is een zogenaamde 'gekwalificeerde meerderheid' van de lidstaten nodig. Die kon als verwacht niet worden gevonden, meldde EU-buitenlandchef Kaja Kallas na de bespreking in Luxemburg.
7 uur geleden