Voorzitter OV-NL: mondkapjesplicht werkt
DEN HAAG (ANP) - Pedro Peters, de voorzitter van koepel OV-NL, heeft het wel een beetje gehad met de discussie over het nut van het dragen van een mondkapje. Sinds juli is een mondkapje verplicht voor reizigers in het openbaar vervoer. "Ik kan het wetenschappelijk niet ‘bewijzen’, maar de praktijk werkt", stelt Peters in een reactie op de maatregelen als de mondkapjesplicht in publieke binnenruimtes die het kabinet dinsdagavond aankondigde om het coronavirus te beteugelen.
Volgens Peters zijn de vervoersbedrijven blij met de mondkapjesplicht in het ov. "Het overgrote deel van de reizigers is er inmiddels aan gewend en houdt zich eraan. Ik heb het wel een beetje gehad met die discussie over nut en noodzaak van mondkapjes."
Peters is verder verheugd dat er geen nieuwe maatregelen voor het openbaar vervoer zijn. "Dit toont aan dat de aanpak van de ov-sector tot nu toe goed is geweest. De maatregelen als achter instappen in de bus, extra schoonmaak, zoveel mogelijk afstand houden en mondkapjes, zijn de afgelopen maanden door medewerkers en reizigers goed opgepakt. Hierdoor hebben er geen brandhaarden en clusters van besmettingen plaatsgevonden in het ov."
De gedeeltelijke lockdown heeft wel gevolgen. Het streven was dat eind dit jaar ongeveer 80 procent van de ov-reizigers weer met het openbaar vervoer zou reizen. Door de nieuwe maatregelen als thuiswerken en sluiten van de horeca, verwachten de bedrijven dat aandeel nu niet meer te halen.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italië en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italië en Griekenland nog tien Nederlanders.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.
1 dag geleden