Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorzitter OV-NL: mondkapjesplicht werkt

Voorzitter OV-NL: mondkapjesplicht werkt

DEN HAAG (ANP) - Pedro Peters, de voorzitter van koepel OV-NL, heeft het wel een beetje gehad met de discussie over het nut van het dragen van een mondkapje. Sinds juli is een mondkapje verplicht voor reizigers in het openbaar vervoer. "Ik kan het wetenschappelijk niet ‘bewijzen’, maar de praktijk werkt", stelt Peters in een reactie op de maatregelen als de mondkapjesplicht in publieke binnenruimtes die het kabinet dinsdagavond aankondigde om het coronavirus te beteugelen.

Volgens Peters zijn de vervoersbedrijven blij met de mondkapjesplicht in het ov. "Het overgrote deel van de reizigers is er inmiddels aan gewend en houdt zich eraan. Ik heb het wel een beetje gehad met die discussie over nut en noodzaak van mondkapjes."

Peters is verder verheugd dat er geen nieuwe maatregelen voor het openbaar vervoer zijn. "Dit toont aan dat de aanpak van de ov-sector tot nu toe goed is geweest. De maatregelen als achter instappen in de bus, extra schoonmaak, zoveel mogelijk afstand houden en mondkapjes, zijn de afgelopen maanden door medewerkers en reizigers goed opgepakt. Hierdoor hebben er geen brandhaarden en clusters van besmettingen plaatsgevonden in het ov."

De gedeeltelijke lockdown heeft wel gevolgen. Het streven was dat eind dit jaar ongeveer 80 procent van de ov-reizigers weer met het openbaar vervoer zou reizen. Door de nieuwe maatregelen als thuiswerken en sluiten van de horeca, verwachten de bedrijven dat aandeel nu niet meer te halen.

Meer uit Binnenland

PI Vught wil aangifte doen na gijzeling, medewerkers ongedeerd

VUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.

8 uur geleden
Marco Borsato gaat het komende jaar niet optreden

DEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.

9 uur geleden
Erik de Zwart onderzoekt digitaal kanaal over treinen

HILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.

10 uur geleden
Minister belt met 'Hoofdpiet' Van der Laan over doodsbedreigingen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.

11 uur geleden
Tweede dode door ongeval Ermelo, auto vloog in brand

ERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.

12 uur geleden
2025 op weg om op één na zonnigste jaar ooit gemeten te worden

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar wordt naar verwachting het op een na zonnigste jaar sinds het begin van de metingen, denkt Weeronline. Het aantal zonuren staat nu op 2064 uur en als december zoals gebruikelijk verloopt, zal dat uitkomen op 2111 uur. Alleen in 2022 was het zonniger met 2233 uur.

13 uur geleden
Koning, politici en tientallen BN'ers roepen op: bescherm vrouwen

DEN HAAG (ANP) - Tientallen bekende Nederlandse mannen, onder wie koning Willem-Alexander, zijn zich het afgelopen jaar bewuster geworden van het gevoel van onveiligheid dat veel vrouwen in Nederland ervaren. Het AD komt zaterdag met een publicatie waarin meer dan vijftig mannen zich uitspreken over de veiligheid van vrouwen.

13 uur geleden