Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorzitter Olympische Spelen Mori treedt af om uitspraken

Voorzitter Olympische Spelen Mori treedt af om uitspraken

TOKIO (ANP) - Yoshido Mori, de voorzitter van het organisatiecomité van de Olympische Spelen van Tokio, is afgetreden. De roep om zijn vertrek werd de afgelopen tijd steeds luider na kwetsende uitspraken over vrouwen. De baas van het comité hield eerder deze week nog vol niet aan opstappen te denken.

"Mijn ongepaste uitspraken hebben voor veel opschudding gezorgd. Ik treed vandaag terug als voorzitter en wil me nogmaals verontschuldigen voor alle problemen die ik veroorzaakt heb. Het belangrijkste is dat de Spelen succesvol zijn", liet Mori optekenen.

De 83-jarige Mori, voormalig premier van Japan, zei onder meer dat vrouwen tijdens vergaderingen veel te lang aan het woord zijn en uitte daarover zijn irritatie. "Als we het aantal vrouwelijke bestuursleden verhogen, moeten we verzekeren dat de spreektijd ietwat wordt beperkt. Ze hebben moeite met afronden, wat irritant is", zei de voorzitter, die later tijdens een persconferentie zijn verontschuldigingen aanbood. Het IOC noemde de uitspraken "ongepast" in een tijd waarin het streven naar gendergelijkheid centraal staat.

Vergadering

De druk op Mori en de Spelen nam de afgelopen dagen flink toe. De gouverneur van Tokio, Yuriko Koike, zei dat ze na de uitspraken de later deze maand geplande vergadering met alle bij de Spelen betrokken partijen niet zal bijwonen. De Japanse autofabrikant Toyota, een van de belangrijkste sponsors van de Spelen, veroordeelde de vrouwonvriendelijke uitspraken eveneens.

Naar verluidt zou Saburo Kawabuchi, voormalig voorzitter van de Japanse voetbalbond, niet zijn ingegaan op het aanbod Mori te vervangen. Olympisch minister Seiko Hashimoto, een 56-jarige oud-schaatster, is nu in beeld.

De leden van het organisatiecomité kwamen vrijdag samen om "hun mening te uiten over de opmerkingen van de heer Mori" en "toekomstige initiatieven" van het organisatiecomité te bespreken op het gebied van gelijkheid tussen mannen en vrouwen.

Meer uit Sport

Pitcher Huijer prijst teamgeest Oranje voor duel met Dominicanen

MIAMI (ANP) - Lars Huijer kan zondagavond zomaar oog in oog met Juan Soto staan in de wedstrijd van het Nederlands Koninkrijksteam tegen de Dominicaanse Republiek op de World Baseball Classic. De 32-jarige pitcher van de Amsterdamse Pirates overwoog drie jaar geleden serieus te stoppen nadat sportkoepel NOC*NSF de honkballers de A-status had afgenomen. Slagman Soto tekende eind 2024 een contract van 765 miljoen dollar dat hem vijftien jaar aan de New York Mets verbindt.

1 uur geleden
Piastri neemt schuld op zich voor crash vlak voor thuisrace

MELBOURNE (ANP/RTR) - Oscar Piastri heeft de schuld op zich genomen voor zijn dramatische uitvalbeurt bij de Grote Prijs van Australië. De coureur van McLaren was op weg naar de grid voor de start, maar reed iets te wild door een bocht en crashte. Het massaal aanwezige publiek op Albert Park was getuige van de sof voor de populaire thuisrijder. "Dit is natuurlijk heel teleurstellend en zou niet mogen gebeuren, zeker niet tijdens mijn thuisrace", vertelde hij aan verslaggevers ter plaatse. "We moeten bekijken wat er nu precies is gebeurd, maar ik denk dat ik iets te veel de kerbstones raakte. Het is voor een groot deel mijn eigen schuld."

2 uur geleden
Vechtsporter De Ridder verliest opnieuw in UFC

LAS VEGAS (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder heeft opnieuw een nederlaag moeten incasseren in de Ultimate Fighting Championship (UFC). De 35-jarige Nederlander verloor in Las Vegas nipt van de Braziliaan Caio Borralho. De jury moest na drie ronden de winnaar aanwijzen en gaf de Braziliaan meer punten.

2 uur geleden
Verstappen ziet ondanks inhaalrace 'niet veel positiefs'

MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen begon als twintigste en eindigde als zesde in de Grote Prijs van Australië, maar die inhaalrace kon de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 maar weinig bekoren. "Er zijn niet heel veel positieve dingen te melden, om eerlijk te zijn. Niet over de auto en ook niet over mijn gevoel", zei de coureur van Red Bull na afloop van de openingsrace van het seizoen bij Viaplay.

3 uur geleden
Winnaar Russell bejubelt na 'hels gevecht' motor van Mercedes

MELBOURNE (ANP) - George Russell jubelde na zijn zege in de Grote Prijs van Australië over zijn Mercedes. "Ik vind deze auto geweldig, ik vind deze motor geweldig", zei de Brit in het interview na afloop op het circuit Albert Park. Hij won voor de zesde keer in zijn carrière een Formule 1-race.

3 uur geleden
Verstappen na inhaalrace zesde, Russell wint GP van Australië

MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft een inhaalrace in de Grote Prijs van Australië bekroond met de zesde plaats. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest door een crash in de kwalificatie achteraan beginnen op Albert Park in Melbourne, maar werkte zich op ouderwetse manier naar voren.

3 uur geleden
Dramatische uitvalbeurt Piastri vlak voor start GP Australië

MELBOURNE (ANP) - Oscar Piastri mist zijn thuisrace van de Formule 1 in Australië. De coureur van McLaren crashte op weg naar de startopstelling voor de eerste race van het seizoen op circuit Albert Park in Melbourne. Hij reed zijn auto in een van de bochten iets te hard over de kerbstones, spinde en kwam tegen de vangrails tot stilstand. De auto was dusdanig beschadigd dat starten niet meer mogelijk was.

5 uur geleden