Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorzitter NSC: hectiek na 6 februari was 'immens'

Voorzitter NSC: hectiek na 6 februari was 'immens'

ZWOLLE (ANP) - De hectiek binnen NSC was na 6 februari "immens", zei NSC-voorzitter Bert van Boggelen aan het begin van de eerste ledenbijeenkomst vrijdagavond in Zwolle. Op 6 februari stapte Pieter Omtzigt uit de onderhandelingen voor een nieuw kabinet met PVV, VVD en BBB. In een week tijd kreeg de partij 2000 mails van leden binnen. De ene helft was blij dat NSC uit de onderhandelingen was gestapt, de andere helft juist niet.

"Zij zeiden: ach wat zonde en doe niet zo moeilijk", zei Van Boggelen tegen de 150 leden die in Zwolle aanwezig waren. Na 6 februari hebben 325 leden hun lidmaatschap opgezegd, maar er zijn volgens Van Boggelen ook 325 nieuwe leden bijgekomen.

De partij wil op twee bijeenkomsten de leden bijpraten over de formatie. Op elke ledenbijeenkomst kunnen 150 leden aanwezig zijn. De plekken voor de twee bijeenkomsten waren binnen vijf minuten "uitverkocht", zei Van Boggelen. Leden die niet aanwezig kunnen zijn, konden vragen indienen. Binnen nog geen 24 uur zijn er 566 vragen binnengekomen. Een deel van die vragen worden vrijdagavond beantwoord, door onder anderen Omtzigt en andere NSC-Kamerleden.

De partij telt inmiddels ruim 10.000 leden.

Meer uit Politiek

Karremans heeft geen begrip voor actie XR op A12

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) heeft geen begrip voor de bezetting van een deel van de A12 nabij Utrecht. Het stuk snelweg is zaterdag bezet door klimaatactivisten van XR.

4 uur geleden
Jetten: Spanje is en blijft volwaardig lid van NAVO

NICOSIA (ANP) - Het is voor alle EU-leiders "heel helder dat Spanje gewoon volwaardig lid is van de NAVO. En dat blijft ook zo", zei premier Rob Jetten vrijdag na de EU-top in Cyprus. In uitgelekte Amerikaanse plannen staat dat de VS dwarse NAVO-bondgenoten wil straffen, door hen bijvoorbeeld te schorsen. In die mails wordt Spanje genoemd.

22 uur geleden
Kabinet ziet geen opties voor exportstop vechthonden naar Israël

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet neemt ondanks een verzoek uit de Tweede Kamer geen maatregelen om te voorkomen dat vechthonden naar Israël worden geëxporteerd. Ministers Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) en Sjoerd Sjoerdsma (Handel, D66) schrijven dat zij het "zeer onwenselijk" vinden dat Israël Nederlandse vechthonden "onrechtmatig" inzet tegen Palestijnen. Maar voor een exportstop is volgens hen in de EU geen draagvlak en een nationaal verbod zou niet uitvoerbaar zijn.

1 dag geleden
Karremans onderzoekt onderscheid fatbikes, uitkomst in najaar

DEN HAAG (ANP) - Onderzoekers kijken de komende maanden hoe de wet onderscheid kan maken tussen fatbikes en andere elektrische fietsen. De resultaten zijn er na de zomer, belooft minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) vrijdag in een brief aan de Tweede Kamer. Verder somt hij vooral plannen op die al bekend waren.

1 dag geleden
Jetten zag verhitte discussie leiders over EU-meerjarenbegroting

NICOSIA (ANP) - De standpunten van de EU-leiders over de nieuwe EU-meerjarenbegroting 2028-2034 liggen volgens premier Rob Jetten nog ver uiteen. "We hebben vandaag een hele uitvoerige en soms ook verhitte discussie gehad over de meerjarenbegroting", zei Jetten voor vertrek uit Cyprus, waar de EU-leiders donderdag en vrijdag bijeen waren voor een informele top.

1 dag geleden
Aartsen draait voorgenomen bezuiniging bijstand terug

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet draait een voorgenomen bezuiniging op de bijstand terug. Het gaat om het actief benaderen van mensen die recht hebben op een uitkering, maar daar nog geen gebruik van maken. Die regeling zou versoberd worden, dat zou zo'n 30 miljoen euro per jaar besparen.

1 dag geleden
Jetten blij met steunpakket Oekraïne en nieuwe sancties Rusland

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het goed dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne eindelijk is aangenomen. Hij noemt het "een heel belangrijke stap".

2 dagen geleden