Voorzitter MKB-Nederland: regels voor ondernemers te ingewikkeld
DEN HAAG (ANP) - De wet- en regelgeving in Nederland is voor ondernemers te ingewikkeld gemaakt en zou "drastisch ontregeld" moeten worden. Dat betoogde voorzitter van MKB-Nederland Jacco Vonhof dinsdagmiddag tijdens het jaarcongres van de ondernemersorganisatie.
Wat ondernemers volgens hem onder meer nodig hebben, is een "heldere koers" waardoor ondernemers voor een langere periode weten waar zij aan toe zijn met duidelijk beleid. "We moeten af van het hapsnap- en zigzagbeleid dat alleen nog maar wordt verergerd door het versnipperde politieke landschap. Daar vaart geen ondernemer wel bij", aldus Vonhof. Volgens hem is daar wel politieke moed voor nodig om beleid ten minste twee kabinetsperiodes vast te houden.
Die oproep deed Vonhof onder meer aan premier Mark Rutte die bij het congres aanwezig was. Het congres stond in het teken van veerkracht, waarover Rutte in gesprek ging met Vonhof en enkele ondernemers. Ter sprake kwamen uitdaging waar deze ondernemers voor staan, ook met het oog op de toekomst.
Toekomstbestendig belastingsysteem
Naast consequent beleid pleitte Vonhof ook voor een "toekomstbestendig belastingsysteem", waarover hij met het kabinet in gesprek wil. Zo zijn er volgens hem partijen die de winst van ondernemers het liefst belasten als een inkomen. Maar volgens Vonhof is dat niet hetzelfde. Zo wordt de winst ook geïnvesteerd in bijvoorbeeld verduurzaming, personeel en innovatie. En daarmee nemen ondernemers risico’s. "Het nemen van ondernemersrisico moet ook in fiscale zin worden beloond om te voorkomen dat mensen deze risico’s niet meer willen nemen", vertelde Vonhof.
En als het dan op werken aankomt, moet dat wel lonen, vindt Vonhof. Daarvoor onderzoekt het kabinet momenteel de zogeheten voltijdsbonus voor werknemers die fulltime werken. "Goed bedoeld, maar onuitvoerbaar", denkt de MKB-voorzitter. Als alternatief noemt hij een systeem met een dertig-urengrens, waarbij werknemers alle uren boven die grens krijgen uitbetaald volgens een vast, lager belastingtarief. "Dát stimuleert om meer te blijven werken", denkt Vonhof.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.
3 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.
11 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.
15 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.
16 uur geleden