Voorzitter Marseille na ontspoord duel: dit is onacceptabel
NICE (ANP) - De situatie voor de spelers van Olympique Marseille was onveilig en daarom weigerde de club verder te spelen tegen Nice. Dat heeft voorzitter Pablo Longoria van Marseille gezegd na afloop van de wedstrijd die uit de hand liep en in de 75e minuut werd gestaakt. Hij noemde de gang van zaken in Nice onacceptabel.
De Franse league wilde de wedstrijd door laten spelen nadat fans van Nice het veld hadden bestormd en ook Nice wilde dat. Maar de spelers van Marseille weigerden. "Het was niet veilig meer voor de spelers", zei Longoria. "Het is al de tweede keer dat dit is gebeurd. Eerder hebben we dit al meegemaakt in Montpellier. Toen gingen we door toen werd besloten dat de wedstrijd zou worden hervat. Maar wat vandaag is gebeurd is onacceptabel. We willen ook een statement maken voor het Franse voetbal, dat dit niet zo kan. Daarom hebben we besloten terug te gaan naar Marseille."
Bij het nemen van de hoekschop werden spelers van Marseille voortdurend bekogeld met waterflesjes door fans van de thuisclub. Een kwartier voor tijd hadden spelers er genoeg van en gooide een van hen, Dimitri Payet, een plastic flesje terug naar de tribune. Vervolgens bestormden fans van de thuisclub het veld.
Uit de hand gelopen
Voorzitter Jean-Pierre Rivere van Nice liet na afloop weten weinig te snappen van de reactie van Marseille. "We wilden allemaal dat de wedstrijd zou worden hervat, behalve Marseille. Maar voor ons is de situatie vrij duidelijk. Het is uit de hand gelopen met de waterflessen door de reactie van Marseille."
Nice, dat speelde met Pablo Rosario en Justin Kluivert, leidde op het moment dat het duel werd stilgelegd met 1-0. Oud-Ajacied Kasper Dolberg maakte het doelpunt. Onder meer Kluivert deed pogingen de fans tot bedaren te brengen. Stewards moesten er ook aan te pas te komen om Jorge Sampaoli, de bijzonder geëmotioneerde Argentijnse coach van Marseille, in bedwang te houden. Uit beelden uit de catacomben bleek dat Sampaoli een kwartier later nog niet was gekalmeerd.
Spelers gewond
De wedstrijd werd voor meer dan een uur onderbroken. De spelers van Nice keerden daarna terug op het veld voor de warming-up. De voetballers van Marseille weigerden echter terug te keren. Volgens de Franse krant L'Equipe raakten Matteo Guendouzi en Luan Peres gewond bij de gevechten met de fans.
Calvin Stengs ontbrak nog bij Nice.
Meer uit Voetbal
EMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.
14 uur geledenZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.
14 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
17 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
22 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
23 uur geleden