Voorzitter Marseille na ontspoord duel: dit is onacceptabel
NICE (ANP) - De situatie voor de spelers van Olympique Marseille was onveilig en daarom weigerde de club verder te spelen tegen Nice. Dat heeft voorzitter Pablo Longoria van Marseille gezegd na afloop van de wedstrijd die uit de hand liep en in de 75e minuut werd gestaakt. Hij noemde de gang van zaken in Nice onacceptabel.
De Franse league wilde de wedstrijd door laten spelen nadat fans van Nice het veld hadden bestormd en ook Nice wilde dat. Maar de spelers van Marseille weigerden. "Het was niet veilig meer voor de spelers", zei Longoria. "Het is al de tweede keer dat dit is gebeurd. Eerder hebben we dit al meegemaakt in Montpellier. Toen gingen we door toen werd besloten dat de wedstrijd zou worden hervat. Maar wat vandaag is gebeurd is onacceptabel. We willen ook een statement maken voor het Franse voetbal, dat dit niet zo kan. Daarom hebben we besloten terug te gaan naar Marseille."
Bij het nemen van de hoekschop werden spelers van Marseille voortdurend bekogeld met waterflesjes door fans van de thuisclub. Een kwartier voor tijd hadden spelers er genoeg van en gooide een van hen, Dimitri Payet, een plastic flesje terug naar de tribune. Vervolgens bestormden fans van de thuisclub het veld.
Uit de hand gelopen
Voorzitter Jean-Pierre Rivere van Nice liet na afloop weten weinig te snappen van de reactie van Marseille. "We wilden allemaal dat de wedstrijd zou worden hervat, behalve Marseille. Maar voor ons is de situatie vrij duidelijk. Het is uit de hand gelopen met de waterflessen door de reactie van Marseille."
Nice, dat speelde met Pablo Rosario en Justin Kluivert, leidde op het moment dat het duel werd stilgelegd met 1-0. Oud-Ajacied Kasper Dolberg maakte het doelpunt. Onder meer Kluivert deed pogingen de fans tot bedaren te brengen. Stewards moesten er ook aan te pas te komen om Jorge Sampaoli, de bijzonder geëmotioneerde Argentijnse coach van Marseille, in bedwang te houden. Uit beelden uit de catacomben bleek dat Sampaoli een kwartier later nog niet was gekalmeerd.
Spelers gewond
De wedstrijd werd voor meer dan een uur onderbroken. De spelers van Nice keerden daarna terug op het veld voor de warming-up. De voetballers van Marseille weigerden echter terug te keren. Volgens de Franse krant L'Equipe raakten Matteo Guendouzi en Luan Peres gewond bij de gevechten met de fans.
Calvin Stengs ontbrak nog bij Nice.
Meer uit Voetbal
VERONA (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar de Champions League geleid. De international zorgde in het met 2-0 gewonnen duel met Hellas Verona met zijn veertiende doelpunt voor de openingstreffer. Stephan El Shaarawy maakte in de extra tijd het tweede doelpunt.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.
6 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.
10 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.
12 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
15 uur geleden