Voorzitter Marseille na ontspoord duel: dit is onacceptabel
NICE (ANP) - De situatie voor de spelers van Olympique Marseille was onveilig en daarom weigerde de club verder te spelen tegen Nice. Dat heeft voorzitter Pablo Longoria van Marseille gezegd na afloop van de wedstrijd die uit de hand liep en in de 75e minuut werd gestaakt. Hij noemde de gang van zaken in Nice onacceptabel.
De Franse league wilde de wedstrijd door laten spelen nadat fans van Nice het veld hadden bestormd en ook Nice wilde dat. Maar de spelers van Marseille weigerden. "Het was niet veilig meer voor de spelers", zei Longoria. "Het is al de tweede keer dat dit is gebeurd. Eerder hebben we dit al meegemaakt in Montpellier. Toen gingen we door toen werd besloten dat de wedstrijd zou worden hervat. Maar wat vandaag is gebeurd is onacceptabel. We willen ook een statement maken voor het Franse voetbal, dat dit niet zo kan. Daarom hebben we besloten terug te gaan naar Marseille."
Bij het nemen van de hoekschop werden spelers van Marseille voortdurend bekogeld met waterflesjes door fans van de thuisclub. Een kwartier voor tijd hadden spelers er genoeg van en gooide een van hen, Dimitri Payet, een plastic flesje terug naar de tribune. Vervolgens bestormden fans van de thuisclub het veld.
Uit de hand gelopen
Voorzitter Jean-Pierre Rivere van Nice liet na afloop weten weinig te snappen van de reactie van Marseille. "We wilden allemaal dat de wedstrijd zou worden hervat, behalve Marseille. Maar voor ons is de situatie vrij duidelijk. Het is uit de hand gelopen met de waterflessen door de reactie van Marseille."
Nice, dat speelde met Pablo Rosario en Justin Kluivert, leidde op het moment dat het duel werd stilgelegd met 1-0. Oud-Ajacied Kasper Dolberg maakte het doelpunt. Onder meer Kluivert deed pogingen de fans tot bedaren te brengen. Stewards moesten er ook aan te pas te komen om Jorge Sampaoli, de bijzonder geëmotioneerde Argentijnse coach van Marseille, in bedwang te houden. Uit beelden uit de catacomben bleek dat Sampaoli een kwartier later nog niet was gekalmeerd.
Spelers gewond
De wedstrijd werd voor meer dan een uur onderbroken. De spelers van Nice keerden daarna terug op het veld voor de warming-up. De voetballers van Marseille weigerden echter terug te keren. Volgens de Franse krant L'Equipe raakten Matteo Guendouzi en Luan Peres gewond bij de gevechten met de fans.
Calvin Stengs ontbrak nog bij Nice.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
25 minuten geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Penaltyheld Matvei Safonov van Paris Saint-Germain heeft in de finale van de Intercontinental Cup vermoedelijk twee strafschoppen tegengehouden met een gebroken hand. Dat vertelde coach Luis Enrique van de club uit Parijs, die het duel in Qatar won van de Braziliaanse club Flamengo.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal incidenten in en rond stadions van betaaldvoetbalclubs is voor het derde seizoen op rij gedaald. Dat schrijft demissionair veiligheidsminister Foort van Oosten in een brief aan de Tweede Kamer. Hoewel dit de VVD'er "voorzichtig positief" stemt, blijft het afsteken van vuurwerk een "hardnekkig probleem".
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sébastien Haller doet met titelverdediger Ivoorkust niet mee aan de Afrika Cup. De spits van FC Utrecht is volgens de Ivoriaanse voetbalbond niet op tijd hersteld van de blessure die hij zondag tegen NAC Breda opliep. Evan Guessand (Aston Villa) is zijn vervanger.
4 uur geleden