Voorzitter makelaarsorganisatie NVM onverwacht overleden
UTRECHT (ANP) - Voorzitter Peter Brussel van de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM) is zondagavond onverwacht overleden. Hij was herstellende van een medische ingreep, maar kreeg onverwachte complicaties, laat de makelaarsorganisatie weten.
Brussel (1957) werd in 2022 benoemd tot algemeen voorzitter van de NVM, als vaste opvolger van de dat jaar vertrokken Onno Hoes. Anders dan zijn voorganger trad Brussel minder op de voorgrond. De NVM noemde hem bij zijn aantreden een bestuurder met ruime ervaring in brancheorganisaties in diverse sectoren.
Brussel stond volgens de NVM bekend als "nuchtere Noord-Hollander en levensgenieter. Recht door zee en recht uit het hart". Eerder vervulde hij ook managementposities in de retail, onder meer bij BCC en Blokker. Ook was Brussel sinds 2013 algemeen voorzitter van ondernemersorganisatie voor watersport en recreatie HISWA-RECRON.
Over de mogelijke opvolging van Brussel bij de NVM en HISWA-RECRON is nog niets bekend. "We gaan Peter en zijn directe, duidelijke en daadkrachtige leiderschap missen als vereniging", reageert NVM-vicevoorzitter Lana Gerssen. Ook autobrancheclub BOVAG reageert geschokt. Brussel was de laatste voorzitter van de eerdere brancheorganisatie voor schadeherstelbedrijven FOCWA en stond aan de wieg van de fusie tussen FOCWA en BOVAG Schadeherstelbedrijven.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, geholpen door plussen voor de chipfondsen Besi, ASMI en ASML. In de MidKap was verlichtingsbedrijf Signify een opvallende verliezer na bekendmaking van tegenvallende kwartaalresultaten en een reorganisatie waarbij honderden banen worden geraakt.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) kijkt "uit naar een periode van constructieve politiek". In het coalitieakkoord dat vrijdag werd gepresenteerd ziet de bankensector "scherpe keuzes" om het verdienvermogen van de Nederlandse economie te vergroten.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verlies begonnen. Apple stond in de vroege handel bij de dalers na bekendmaking van kwartaalcijfers donderdag na het slot van de handel in New York. Daarnaast verwerkten beleggers het nieuws dat president Donald Trump Kevin Warsh heeft voorgedragen als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank en opvolger van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
9 uur geleden