Voorzitter makelaarsorganisatie NVM onverwacht overleden
UTRECHT (ANP) - Voorzitter Peter Brussel van de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM) is zondagavond onverwacht overleden. Hij was herstellende van een medische ingreep, maar kreeg onverwachte complicaties, laat de makelaarsorganisatie weten.
Brussel (1957) werd in 2022 benoemd tot algemeen voorzitter van de NVM, als vaste opvolger van de dat jaar vertrokken Onno Hoes. Anders dan zijn voorganger trad Brussel minder op de voorgrond. De NVM noemde hem bij zijn aantreden een bestuurder met ruime ervaring in brancheorganisaties in diverse sectoren.
Brussel stond volgens de NVM bekend als "nuchtere Noord-Hollander en levensgenieter. Recht door zee en recht uit het hart". Eerder vervulde hij ook managementposities in de retail, onder meer bij BCC en Blokker. Ook was Brussel sinds 2013 algemeen voorzitter van ondernemersorganisatie voor watersport en recreatie HISWA-RECRON.
Over de mogelijke opvolging van Brussel bij de NVM en HISWA-RECRON is nog niets bekend. "We gaan Peter en zijn directe, duidelijke en daadkrachtige leiderschap missen als vereniging", reageert NVM-vicevoorzitter Lana Gerssen. Ook autobrancheclub BOVAG reageert geschokt. Brussel was de laatste voorzitter van de eerdere brancheorganisatie voor schadeherstelbedrijven FOCWA en stond aan de wieg van de fusie tussen FOCWA en BOVAG Schadeherstelbedrijven.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Mensen die in de toekomst arbeidsongeschikt raken en een WIA-uitkering krijgen, gaan er fors op achteruit door het kabinet-Jetten. Dat blijkt uit een analyse van het CNV. De vakbond roept het nieuwe kabinet op om de maatregelen die hiervoor zorgen te schrappen. Een WIA-uitkering (Wet Werk en Inkomen naar Arbeidsvermogen) biedt inkomensondersteuning bij langdurige arbeidsongeschiktheid.
9 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse huishoudens hebben vorig jaar de waarde van hun beleggingen zien stijgen door de hogere koersen op de aandelenmarkten. Volgens De Nederlandsche Bank (DNB) steeg de totale waarde van de particuliere investeringen in beleggingsfondsen, beursgenoteerde aandelen en obligaties over heel 2025 met bijna 8 procent tot 204,3 miljard euro.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag hoger gesloten. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de notulen van de rentevergadering van de Amerikaanse centrale bank van januari. Toen liet de Federal Reserve de rente in de Verenigde Staten onveranderd, na drie verlagingen op rij.
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen hebben preventief ongeveer honderd vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer. Dit bevestigt een woordvoerder van de luchthaven na berichtgeving door De Telegraaf. Het zijn volgens hem vooral Europese bestemmingen.
8 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Meta-topman Mark Zuckerberg heeft spijt van de trage vooruitgang die zijn bedrijf boekte bij het identificeren van minderjarige gebruikers op Instagram. Dit heeft hij woensdag gezegd tijdens de behandeling van een belangrijke zaak over socialemediaverslaving in het Amerikaanse Los Angeles.
9 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Bestuurslid Isabel Schnabel van de Europese Centrale Bank (ECB) is van plan haar termijn uit te zitten. Dit heeft de Duitse econoom woensdag gezegd. Eerder woensdag meldden bronnen tegen de Britse zakenkrant Financial Times dat ECB-president Christine Lagarde haar termijn waarschijnlijk niet gaat afmaken.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beursuitbater Euronext, eigenaar van de aandelen- en optiemarkten in onder meer Amsterdam, Parijs en Lissabon, heeft in 2025 een recordjaar gedraaid. Topman Stéphane Boujnah zegt daarbij met "vertrouwen en vastberadenheid" begonnen te zijn aan 2026. Het beursbedrijf profiteert van hogere handelsinkomsten, meer beursgangen en overnames.
10 uur geleden