Voorzitter Lyon vreest dat Memphis vertrekt
LYON (ANP) - Voorzitter Jean-Michel Aulas van Olympique Lyon vreest dat Memphis Depay vertrekt als Lyon komend seizoen geen Europees voetbal speelt. Het Franse voetbalseizoen is vanwege de coronacrisis voor beëindigd verklaard. Als nummer 7 van de Ligue 1 kreeg Lyon geen Europees startbewijs.
"Memphis heeft me verteld dat hij wil praten als hij terugkomt", zei Aulas in de regionale krant Le Progrès. Depay werkt in Nederland aan het herstel van een zware knieblessure. "Zijn agenten zeggen dat hij eerder aan een vertrek denkt als we niet Europees spelen", aldus de voorzitter van Lyon, die beroep heeft aangetekend tegen het besluit om de competitie te beëindigen. Aulas wil dat alles in het werk wordt gesteld om de Ligue 1 uit te spelen. Zo stelde hij zelfs voor om de resterende duels in de Champions League, waarin Lyon nog actief is, en de Europa League te cancelen.
Het contract van Depay bij Lyon loopt volgend jaar af. Kort voordat de aanvaller geblesseerd raakte, was hij tot aanvoerder benoemd door trainer Rudi Garcia.
Meer uit Voetbal
ALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."
37 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.
2 uur geledenTOKIO (ANP) - Ajacied Takehiro Tomiyasu kan toch niet spelen voor Japan in de oefenduels met Schotland en Engeland van de komende dagen. De 27-jarige verdediger moest zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-1) worden gewisseld en is niet voldoende hersteld, meldt de Japanse voetbalbond.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
16 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
17 uur geledenEMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."
17 uur geledenEMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.
17 uur geleden