Voorzitter Liverpool ziet fans voorlopig niet terugkeren
LIVERPOOL (ANP) - Voorzitter Tom Werner van Liverpool ziet voetbalfans voorlopig niet terugkeren in de stadions. "Ik denk dat het moment dat we weer naast elkaar op Anfield kunnen zitten nog heel ver weg is", aldus de Amerikaan.
"We hebben door de uitbraak van het virus met een verschrikkelijke situatie te maken", vervolgt Werner. "Voorzichtigheid is geboden. Publiek bij grote sportevenementen is een hele grote stap, waarvan op dit moment de consequenties niet goed te overzien zijn."
De clubs uit de Premier League hebben inmiddels, onder beperkende voorwaarden, in kleine groepen de training hervat. Mogelijk worden er in juni wedstrijden gespeeld, vanzelfsprekend nog zonder fans. Werner is daar optimistischer over. "De voorzorgsmaatregelen die worden getroffen zijn enorm. Sommige mensen zeggen dat in deze situatie het stadion veiliger is dan de supermarkt. Maar 100 procent zekerheid is er uiteraard nooit."
Koploper
Ook Richard Masters, voorzitter van de overkoepelende organisatie van de Premier League, is vol vertrouwen. "Door weer in training te gaan hebben we de eerste stap gezet. Dat doen we natuurlijk alleen als we geloven in onze plannen van Project Restart. De protocollen zijn veilig. Het is nu wachten op de volgende stap, het hervatten van trainingen met onderling contact."
"Het is fantastisch om de spelers weer op de trainingen te zien", vervolgt Masters. "Niet in het minst voor de fans, ook al mogen ze er dan niet bij zijn. Dit geeft iedereen vertrouwen."
Liverpool is de ongenaakbare koploper in de Premier League.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
29 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ajax heeft volgens Fred Grim "een heel slechte wedstrijd gespeeld". Dat zei de coach van de Amsterdammers na het 0-0-gelijkspel bij PEC Zwolle tegen ESPN. "Het was gewoon niet goed. Ook al was het moeilijk voetballen op dit veld. Het was zeker niet goed genoeg om te winnen", aldus Grim.
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ajax is zondag bij PEC Zwolle niet verder gekomen dan een 0-0-gelijkspel. Het elftal van Fred Grim wist daardoor slechts ten dele te profiteren van de nederlaag van NEC tegen Fortuna Sittard. Ajax staat na 25 wedstrijden op de derde plaats met 1 punt meer dan NEC. PEC staat twaalfde met 28 punten.
5 uur geleden