Voorzitter Linda Nooitmeer weg bij NiNsee
AMSTERDAM (ANP) - Linda Nooitmeer vertrekt volgend jaar als voorzitter bij het Nationaal instituut Nederlands slavernijverleden en erfenis (NiNsee). Ze bevestigt berichtgeving door de NOS. Nooitmeer vervulde die rol acht jaar en vindt het tijd om zich meer te gaan richten op haar baan als bedrijfseconoom. Ze vindt dat er in die acht jaar veel is bereikt.
"Toen ik begon in 2017 was er minder aandacht voor het dossier rond slavernij en ook voor NiNsee. Nu zijn er excuses gekomen van premier Rutte en de koning, waar NiNsee altijd naar heeft gestreefd. Er zijn in het hele land veel comités opgericht om er verder mee te gaan, die kennis delen, voor bewustwording zorgen en bijeenkomsten houden. Het dossier gaat niet meer alleen mensen met Afrikaanse roots aan. Het is onderdeel van de hele maatschappij."
Het NiNsee stelt zich ten doel om bij te dragen aan een fundament voor een gedeelde toekomst op basis van gelijkwaardigheid. Dat doet het instituut door kennis te verzamelen, te beheren, verder te ontwikkelen en in de samenleving te delen, staat op de site.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De Evangelische Omroep (EO) gaat de genres fictie en documentaire schrappen als gevolg van de bezuinigingen op de publieke omroep. De EO maakte de afgelopen jaren prijswinnende fictieproducties en documentaires als De Joodse Raad, De Terugreis en Mijn grote broer. De EO spreekt dinsdag van een "pijnlijk besluit".
36 minuten geledenARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland verlengt de toestemming om de wolf te doden die dit voorjaar een hardloopster beet op de Hoge Veluwe. Jagers krijgen tot 1 juli volgend jaar de tijd om het dier met codenaam GW4655m te doden. Ook is het gebied waarin dat mag gebeuren uitgebreid met het terrein van vliegbasis Deelen. De vergunning voor het afschieten van de wolf zou 1 januari aflopen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid hoeft de regels voor hulp bij zelfdoding niet te versoepelen. De Coöperatie Laatste Wil had dat gevraagd, maar het gerechtshof in Den Haag heeft dat dinsdag afgewezen, net als de rechtbank eerder.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voormalig advocaat Inez Weski heeft dinsdag in een procedure tegen de Staat bij de bestuursrechter in Den Haag inzage geëist in haar detentiedossier. Ze heeft eerder al inzage gehad, maar meent dat er gegevens worden achtergehouden. In overleg met de rechter is besloten tot een nieuwe inzageronde. De zaak is daarom voor onbepaalde tijd aangehouden.
1 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Nederlanders werken steeds langer door en doen dat meestal in goede gezondheid, wijst onderzoek van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) uit. De meeste mensen zijn ook op latere leeftijd lichamelijk en mentaal in staat om hun werk uit te voeren.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - In Brussel wordt al 541 dagen onderhandeld over een nieuwe regering en evenaart daarmee het Belgische formatierecord. De Belgische hoofdstad valt onder het Brussels Hoofdstedelijk Gewest en de coalitieonderhandelingen daar zitten muurvast.
2 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft maandagavond tijdens het staatsbanket op de eerste dag van zijn staatsbezoek aan Suriname de "Surinaamse weerbaarheid en verzetsstrijd door de eeuwen heen" geëerd. Hij deed dit in een toespraak tijdens het banket in Paramaribo, dat werd aangeboden door president Jennifer Geerlings-Simons.
5 uur geleden