Voorzitter Linda Nooitmeer weg bij NiNsee
AMSTERDAM (ANP) - Linda Nooitmeer vertrekt volgend jaar als voorzitter bij het Nationaal instituut Nederlands slavernijverleden en erfenis (NiNsee). Ze bevestigt berichtgeving door de NOS. Nooitmeer vervulde die rol acht jaar en vindt het tijd om zich meer te gaan richten op haar baan als bedrijfseconoom. Ze vindt dat er in die acht jaar veel is bereikt.
"Toen ik begon in 2017 was er minder aandacht voor het dossier rond slavernij en ook voor NiNsee. Nu zijn er excuses gekomen van premier Rutte en de koning, waar NiNsee altijd naar heeft gestreefd. Er zijn in het hele land veel comités opgericht om er verder mee te gaan, die kennis delen, voor bewustwording zorgen en bijeenkomsten houden. Het dossier gaat niet meer alleen mensen met Afrikaanse roots aan. Het is onderdeel van de hele maatschappij."
Het NiNsee stelt zich ten doel om bij te dragen aan een fundament voor een gedeelde toekomst op basis van gelijkwaardigheid. Dat doet het instituut door kennis te verzamelen, te beheren, verder te ontwikkelen en in de samenleving te delen, staat op de site.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Natuurorganisaties Comité Schone Lucht en Biofuelwatch doen aangifte tegen energiebedrijf RWE om mogelijke fraude en valsheid in geschrifte. Ze wijzen op de miljoenen euro's aan subsidies die het bedrijf krijgt voor het importeren en verbranden van houtpellets in zijn energiecentrales. Dit moet aan Nederlandse duurzaamheidseisen voldoen, maar volgens de organisaties is dat niet het geval.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De actie Serious Request van NPO 3FM heeft na drie dagen 7.423.618 euro opgeleverd. Dat werd zondagavond bekendgemaakt. Dit jaar staat Serious Request in het teken van Spieren voor Spieren, een stichting die zich inzet voor kinderen met een spierziekte.
6 uur geledenZUIDOOST-POLEN (ANP) - De Nederlandse militairen die sinds anderhalve week het Poolse luchtruim bewaken, moesten al meermaals in actie komen. Het was wel steeds loos alarm, zegt de leiding van de missie. Het herhaalde alarm zette wel meteen "iedereen op scherp" en "maakt duidelijk hoe tastbaar de dreiging is", zegt commandant Wesley Dijkshoorn.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Enkele honderden mensen hebben zondag op de Dam in Amsterdam het joodse feest Chanoeka gevierd. Tijdens de nationale chanoekaviering werd de achtste kaars van de chanoekia, een speciale negenarmige kandelaar, aangestoken. Er waren speeches van onder anderen demissionair vicepremier Mona Keijzer, waarnemend burgemeester van Tilburg Onno Hoes en rabbijn Shimon Evers. De viering verliep rustig.
9 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft bij een kleine extreemrechtse demonstratie in Apeldoorn vier betogers aangehouden. Drie van hen hadden fakkels afgestoken en een droeg gezichtsbedekking, laat een woordvoerder weten. Dat was in strijd met de voorwaarden voor het protest.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kortste dag van het jaar is geweest. Vanaf nu worden de dagen langer en de nachten korter. Het wordt 's ochtends steeds iets vroeger licht en het wordt 's avonds steeds iets later donker.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Camiel Jansen is de nieuwe Componist der Nederlanden. Dat is zondag bekendgemaakt in TivoliVredenburg Utrecht tijdens de viering van het 10-jarig bestaan van de titel. De 34-jarige Jansen is de zesde Componist der Nederlanden en volgt Anne-Maartje Lemereis op, die de afgelopen twee jaar ambassadeur was van het Nederlandse muziekleven.
10 uur geleden