Voorzitter Linda Nooitmeer weg bij NiNsee
AMSTERDAM (ANP) - Linda Nooitmeer vertrekt volgend jaar als voorzitter bij het Nationaal instituut Nederlands slavernijverleden en erfenis (NiNsee). Ze bevestigt berichtgeving door de NOS. Nooitmeer vervulde die rol acht jaar en vindt het tijd om zich meer te gaan richten op haar baan als bedrijfseconoom. Ze vindt dat er in die acht jaar veel is bereikt.
"Toen ik begon in 2017 was er minder aandacht voor het dossier rond slavernij en ook voor NiNsee. Nu zijn er excuses gekomen van premier Rutte en de koning, waar NiNsee altijd naar heeft gestreefd. Er zijn in het hele land veel comités opgericht om er verder mee te gaan, die kennis delen, voor bewustwording zorgen en bijeenkomsten houden. Het dossier gaat niet meer alleen mensen met Afrikaanse roots aan. Het is onderdeel van de hele maatschappij."
Het NiNsee stelt zich ten doel om bij te dragen aan een fundament voor een gedeelde toekomst op basis van gelijkwaardigheid. Dat doet het instituut door kennis te verzamelen, te beheren, verder te ontwikkelen en in de samenleving te delen, staat op de site.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - In 2025 werden in Nederland 44 miljoen boeken verkocht, dat is twee miljoen minder dan het jaar daarvoor. Dat meldt de Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB) in nieuwe cijfers.
2 minuten geledenDOESBURG (ANP) - Uit het Zilvermuseum in het Gelderse Doesburg is in de nacht van dinsdag op woensdag veel zilver gestolen. De inbrekers zijn voortvluchtig, de politie laat woensdagavond weten dat er nog niemand is gearresteerd.
5 uur geledenDAVOS (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof vindt het een positieve ontwikkeling dat de Amerikaanse president Donald Trump de aangekondigde heffingen voor Europese landen weer heeft ingetrokken. "Positief dat de weg naar de-escalatie is ingeslagen en dat de 10 procent importtarieven van tafel zijn", laat hij op X weten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het marineschip DSS Galatea begeleidt momenteel twee Russische schepen die vanuit het zuiden het Nederlandse deel van de Noordzee zijn binnengevaren. Het is de tweede keer in enkele dagen dat dit gebeurt, meldt het ministerie van Defensie.
9 uur geledenGOUDA (ANP) - De bestuurster van de auto die woensdagochtend te water raakte bij de Julianasluis in Gouda is aan haar verwondingen overleden. Dat meldt de politie woensdag aan het eind van de middag. Het slachtoffer is een 58-jarige vrouw uit de Zuid-Hollandse plaats.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De toezichthouder voor privacy, de Autoriteit Persoonsgegevens, wil dat het komende kabinet meer doet tegen het massaal verzamelen van persoonsgegevens door bedrijven en overheden. Ook zou de overheid moeten zorgen voor veilige toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI), zegt de waakhond.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Jeugdzorgmedewerkers uit het hele land gaan vanaf 3 februari actievoeren, melden vakbonden FNV Zorg & Welzijn, CNV en FBZ. Zij hebben hun leden en de werkgevers hierover woensdag geïnformeerd. De acties die gepland staan, zijn zogenoemde stiptheidsacties en actiebijeenkomsten.
12 uur geleden