Voorzitter Laporta van Barcelona vraagt om geduld en steun
BARCELONA (ANP) - De kansloze thuisnederlaag dinsdag in de Champions League tegen Bayern München (0-3) heeft tot onrust en boosheid geleid onder de omvangrijke aanhang van FC Barcelona. In een video op zijn Twitteraccount doet voorzitter Joan Laporta een oproep aan de fans om achter de club en de verantwoordelijke personen, onder wie trainer Ronald Koeman, te blijven staan.
"Ik ben net zo teleurgesteld en van slag als jullie allemaal", betoogde Laporta. "Ik voel me genoodzaakt om jullie te vertellen dat dit één van de situaties is die we hebben verwacht. Ik vraag jullie om geduldig te blijven en dat jullie onze club blijven steunen."
Zowel Koeman als verdediger Gerard Piqué liet na afloop van het pijnlijke duel met Bayern München weten dat de nederlaag niet als een heel grote verrassing kwam. Volgens het duo is het krachtsverschil met de huidige Europese top te groot. "Wij hebben momenteel gewoon te weinig spelers van het allerhoogste niveau", zei Koeman onder meer. "We hebben het duel, geloof ik, beëindigd met vier of vijf spelers van een jaar of 18. Die worden heel goed, maar ze zijn nog maar 18, en dan kom je tegen een ploeg als Bayern gewoon tekort."
Laporta onthulde vorige maand dat de schuld van Barcelona is opgelopen tot 1,35 miljard euro. Mede daardoor moest de club van Frenkie de Jong, Memphis Depay en Luuk de Jong onder anderen de duurbetaalde sterspeler Lionel Messi laten gaan. Koeman miste tegen Bayern München door een reeks van blessures ook nog eens een flink aantal basisspelers, vooral in de voorhoede. "Dan kan dit gebeuren", sprak de oud-bondscoach berustend.
Volgens Laporta zal Barcelona in sportief opzicht snel weer herstel tonen. "We vragen daarom ook om jullie vertrouwen in ons, in de mensen die de club leiden", sprak hij tot de verontruste supporters. "We hebben vertrouwen en tijd nodig en twijfelen er niet aan dat we deze situatie gaan oplossen."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.
10 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.
34 minuten geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft nog geen definitief uitsluitsel van de licentiecommissie over de overname van zijn aandelen door de zogenoemde Sterkhouders. De club uit de eerste divisie meldt dat de KNVB positief heeft gereageerd op het verzoek dat medio december werd ingediend, maar dat de licentiecommissie "nog een aantal verduidelijkingen wenst".
1 uur geledenPORTO (ANP/RTR) - De Spaanse international Samu Aghehowa lijkt niet op tijd fit te zijn voor het WK voetbal van deze zomer. De 21-jarige aanvaller van FC Porto liep maandag een kruisbandblessure op tijdens het gelijkspel tegen Sporting Portugal (1-1).
1 uur geledenMARSEILLE (ANP/AFP) - Olympique Marseille heeft "in onderling overleg" afscheid genomen van trainer Roberto De Zerbi. Dat meldde de club van de Nederlanders Quinten Timber en Jeffrey de Lange. De nummer 4 van Frankrijk verloor zondag 'Le Classique' tegen Paris Saint-Germain met 5-0.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft in de thuiswedstrijd tegen Leeds United genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De nummer 5 van de Premier League zag op Stamford Bridge de bezoekers in het laatste kwart van het duel terugkomen van een 2-0-achterstand: 2-2.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot beleeft met Liverpool zijn zwaarste seizoen ooit. Dat gaf de Nederlandse coach toe op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Sunderland. "Dit is zonder twijfel mijn moeilijkste seizoen", zei Slot, die vorig jaar met Liverpool de titel veroverde in de Premier League. "In andere seizoenen die ik heb meegemaakt als coach waren er alleen maar positieve dingen. Dat we zo vaak verliezen, is uitzonderlijk. De spelers zijn er niet aan gewend en ik ook niet."
22 uur geleden