Voorzitter Laporta van Barcelona stapt niet op in fraudezaak
BARCELONA (ANP) - Voorzitter Joan Laporta van FC Barcelona is niet van plan af te treden als gevolg van het mogelijke corruptieschandaal bij de club. Hij reageerde met felle kritiek op directeur Javier Tebas van La Liga, die op het ontslag van Laporta had aangedrongen.
"Die man gaat maar door met zijn campagne om de reputatie van Barcelona en mij te beschadigen", zei Laporta. "Het is een obsessie. Hij wil de club al jaren van afstand domineren. Maar hij weet dat hem dat niet lukt zolang ik hier voorzitter ben."
Barcelona ligt echter wel degelijk onder vuur vanwege betalingen van ruim 7 miljoen euro aan een bedrijf van de voormalige vicevoorzitter van de scheidsrechterscommissie, José Maria Enriquez Negreira. De betalingen zijn gedaan tussen 2001 en 2018.
Onderzoek
Diverse andere clubs uit de hoogste Spaanse competitie hebben hun bezorgdheid en verontwaardiging uitgesproken over de zaak. La Liga eist ook een verklaring. "La Liga en het uitvoerend comité van de clubs verwerpen en veroordelen de feiten, zijn diep bezorgd en werken actief aan het ophelderen van eventuele onregelmatigheden die zich hebben voorgedaan rond de Negreira-zaak, of ze nu van sportieve of andere aard zijn", staat in een verklaring. "La Liga volgt deze zaak op de voet en zal resoluut optreden binnen de wettelijk toegestane bevoegdheden en grenzen. Het uitvoerend comité van de clubs steunt ten zeerste de acties van La Liga, gezien het werk dat in de loop der jaren is gedaan om de integriteit van de competitie te behouden."
Het Openbaar Ministerie van Spanje heeft al aangegeven met een onderzoek bezig te zijn. Laporta gaf aan dat er intern en extern onderzoek plaatsvindt. De Catalaanse club heeft in eerste instantie gezegd dat Negreira werd betaald voor rapporten en adviezen over scheidsrechters.
Meer uit Voetbal
LAUSANNE (ANP/DPA) - Voorzitter Kirsty Coventry van het Internationaal Olympisch Comité ziet geen problemen in de nauwe band van FIFA-voorzitter Gianni Infantino en de Amerikaanse president Donald Trump. Infantino heeft Trump herhaaldelijk ontmoet in het Witte Huis en hem namens de wereldvoetbalbond een prijs voor de vrede gegeven. "Hij heeft over een paar maanden zijn WK in de Verenigde Staten. Ik zou me wel zorgen maken als er geen goede relatie zou zijn", aldus Coventry in een persconferentie.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord kan weer beschikken over spits Ayase Ueda. De Japanse spits zou volgens coach Robin van Persie donderdag in De Kuip in de Europa League tegen Sturm Graz in actie kunnen komen.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Hwang In-beom (29) wil de fans van Feyenoord weer gelukkig maken. "Het is nu het belangrijkste dat onze supporters blij zijn", zei de middenvelder van Feyenoord in aanloop naar de wedstrijd in de Europa League tegen Sturm Graz.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie geeft toe dat hij na Feyenoord - Sparta "een woordenwisseling" met Quinten Timber heeft gehad. "Niet meer en niet minder", zegt de trainer van Feyenoord in aanloop naar de wedstrijd in de Europa League tegen Sturm Graz. "We hebben het uitgesproken als echte kerels en we gunnen elkaar het beste." Timber vertrekt naar Olympique Marseille.
2 uur geledenDAKAR (ANP/RTR) - De Senegalese president Bassirou Diomaye Faye beloont de voetballers van het nationale elftal met bonussen van omgerekend 115.000 euro per speler en stukken land van 1500 vierkante meter na de winst van de Afrika Cup. Ook de leden van de technische staf kunnen rekenen op een beloning, van ieder 76.000 euro en 1000 vierkante meter aan land. De premies zijn hoger dan bij de vorige Afrika Cup-winst in 2021.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV speelt op woensdagavond 4 februari in de kwartfinale van de KNVB-beker tegen sc Heerenveen. Het duel in Eindhoven begint om 21.00 uur. NEC en FC Volendam treffen elkaar die avond om 18.45 uur in Nijmegen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is Victor Jensen vermoedelijk de rest van het seizoen kwijt. De Deense middenvelder heeft een zware knieblessure opgelopen in de met 2-1 verloren uitwedstrijd tegen FC Volendam afgelopen zondag. De 25-jarige Jensen staat volgens een bericht op de website van de Eredivisieclub een langdurige revalidatie te wachten en is maanden uitgeschakeld.
3 uur geleden