Voorzitter Laporta van Barcelona stapt niet op in fraudezaak
BARCELONA (ANP) - Voorzitter Joan Laporta van FC Barcelona is niet van plan af te treden als gevolg van het mogelijke corruptieschandaal bij de club. Hij reageerde met felle kritiek op directeur Javier Tebas van La Liga, die op het ontslag van Laporta had aangedrongen.
"Die man gaat maar door met zijn campagne om de reputatie van Barcelona en mij te beschadigen", zei Laporta. "Het is een obsessie. Hij wil de club al jaren van afstand domineren. Maar hij weet dat hem dat niet lukt zolang ik hier voorzitter ben."
Barcelona ligt echter wel degelijk onder vuur vanwege betalingen van ruim 7 miljoen euro aan een bedrijf van de voormalige vicevoorzitter van de scheidsrechterscommissie, José Maria Enriquez Negreira. De betalingen zijn gedaan tussen 2001 en 2018.
Onderzoek
Diverse andere clubs uit de hoogste Spaanse competitie hebben hun bezorgdheid en verontwaardiging uitgesproken over de zaak. La Liga eist ook een verklaring. "La Liga en het uitvoerend comité van de clubs verwerpen en veroordelen de feiten, zijn diep bezorgd en werken actief aan het ophelderen van eventuele onregelmatigheden die zich hebben voorgedaan rond de Negreira-zaak, of ze nu van sportieve of andere aard zijn", staat in een verklaring. "La Liga volgt deze zaak op de voet en zal resoluut optreden binnen de wettelijk toegestane bevoegdheden en grenzen. Het uitvoerend comité van de clubs steunt ten zeerste de acties van La Liga, gezien het werk dat in de loop der jaren is gedaan om de integriteit van de competitie te behouden."
Het Openbaar Ministerie van Spanje heeft al aangegeven met een onderzoek bezig te zijn. Laporta gaf aan dat er intern en extern onderzoek plaatsvindt. De Catalaanse club heeft in eerste instantie gezegd dat Negreira werd betaald voor rapporten en adviezen over scheidsrechters.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García denkt bij Ajax op korte termijn voor verandering te kunnen zorgen. Dat zegt de 52-jarige Spanjaard in een interview op de website van de Amsterdammers. García werd zondag aangesteld als vervanger van de aan de kant gezette Fred Grim.
37 minuten geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft toestemming gekregen om de noordtribune van stadion Camp Nou te openen. Daarmee zijn voortaan bijna 63.000 toeschouwers welkom bij de wedstrijden, meldt de Catalaanse club.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - Niels van Duinen (30) is vanaf 1 juni technisch directeur van AZ. Hij volgt Max Huiberts op, die de functie na elf seizoenen neerlegt. Van Duinen komt over van Excelsior, waar hij de afgelopen vier seizoenen als technisch manager werkzaam was. Hij is de jongere broer van voetballer Mike van Duinen.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid mist sterspeler Kylian Mbappé woensdag in de heenwedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. De Franse aanvaller is niet voldoende hersteld van een knieblessure. Dat zei coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de confrontatie in Bernabéu.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Paul Wanner (20) heeft van de FIFA toestemming gekregen om voor Oostenrijk te voetballen. Dat heeft de voetbalfederatie laten weten. Wanner kwam afgelopen zomer op het EK onder 21 nog uit voor Jong Duitsland.
5 uur geleden