Voorzitter Laporta van Barcelona stapt niet op in fraudezaak
BARCELONA (ANP) - Voorzitter Joan Laporta van FC Barcelona is niet van plan af te treden als gevolg van het mogelijke corruptieschandaal bij de club. Hij reageerde met felle kritiek op directeur Javier Tebas van La Liga, die op het ontslag van Laporta had aangedrongen.
"Die man gaat maar door met zijn campagne om de reputatie van Barcelona en mij te beschadigen", zei Laporta. "Het is een obsessie. Hij wil de club al jaren van afstand domineren. Maar hij weet dat hem dat niet lukt zolang ik hier voorzitter ben."
Barcelona ligt echter wel degelijk onder vuur vanwege betalingen van ruim 7 miljoen euro aan een bedrijf van de voormalige vicevoorzitter van de scheidsrechterscommissie, José Maria Enriquez Negreira. De betalingen zijn gedaan tussen 2001 en 2018.
Onderzoek
Diverse andere clubs uit de hoogste Spaanse competitie hebben hun bezorgdheid en verontwaardiging uitgesproken over de zaak. La Liga eist ook een verklaring. "La Liga en het uitvoerend comité van de clubs verwerpen en veroordelen de feiten, zijn diep bezorgd en werken actief aan het ophelderen van eventuele onregelmatigheden die zich hebben voorgedaan rond de Negreira-zaak, of ze nu van sportieve of andere aard zijn", staat in een verklaring. "La Liga volgt deze zaak op de voet en zal resoluut optreden binnen de wettelijk toegestane bevoegdheden en grenzen. Het uitvoerend comité van de clubs steunt ten zeerste de acties van La Liga, gezien het werk dat in de loop der jaren is gedaan om de integriteit van de competitie te behouden."
Het Openbaar Ministerie van Spanje heeft al aangegeven met een onderzoek bezig te zijn. Laporta gaf aan dat er intern en extern onderzoek plaatsvindt. De Catalaanse club heeft in eerste instantie gezegd dat Negreira werd betaald voor rapporten en adviezen over scheidsrechters.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Bryan Linssen (35) heeft zijn aflopende contract bij NEC met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Linssen kwam in januari 2025 over naar Nijmegen vanuit Japan. In ruim een jaar tijd speelde hij 45 wedstrijden en maakte hij veertien doelpunten. Hij is inmiddels uitgegroeid tot de vaste spits van NEC, dat met de derde plaats in de Eredivisie en het behalen van de bekerfinale een zeer succesvol seizoen beleeft.
14 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Mircea Lucescu is niet langer bondscoach van het Roemeense voetbalelftal. De 80-jarige coach heeft zijn functie neergelegd nadat hij er met zijn ploeg niet in was geslaagd om kwalificatie voor het WK voetbal van komende zomer af te dwingen, meldt de Roemeense voetbalbond.
14 uur geledenROME (ANP/RTR) - Voorzitter Gabriele Gravina van de Italiaanse voetbalbond heeft alsnog zijn functie neergelegd. Zijn positie stond onder grote druk nadat Italië dinsdagavond in de play-offs voor het WK voetbal werd uitgeschakeld door Bosnië en Herzegovina. Italië mist zo zijn derde mondiale eindronde op rij.
15 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil samen met de zes grootste Nederlandse gemeenten zorgen dat velden voor amateurvoetbal beter worden benut. Door de groei van steden is de beschikbare ruimte beperkt en staat deze onder druk, ziet de voetbalbond. Met 'Elk veld telt - Samen voor voetbal' wil de bond samen met Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Eindhoven en Groningen onder meer de capaciteit vergroten.
15 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC meldt dat aanvoerder Tjaronn Chery per direct weer inzetbaar is voor de club. De aanvaller van de Nijmeegse club heeft toestemming gekregen nadat er een oplossing is gevonden in de zogenoemde paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. Het gaat hierbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die een partner of kinderen met een Nederlandse nationaliteit hebben.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor een aantal Surinaamse of Indonesische internationals is er zo'n snelle oplossing in de zogenoemde paspoortkwestie mogelijk dat ze dit weekend gewoon in actie kunnen komen. Dat heeft een woordvoerder van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) aan het ANP laten weten. Het gaat daarbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die kinderen met Nederlandse nationaliteit hebben.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.
1 dag geleden