Voorzitter landbouwoverleg treedt wegens ziekte terug
DEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Piet Adema moet op zoek naar een nieuwe voorzitter voor het overleg dat nog dit voorjaar moet leiden tot een landbouwakkoord. De huidige gespreksleider Wouter de Jong heeft te horen gekregen dat hij ernstig ziek is en treedt daarom terug.
De Jong laat weten dat bij hem prostaatkanker is vastgesteld en dat hem een "ingrijpende operatie" wacht. "Mijn gezondheid eist al mijn tijd en energie op en dat valt niet te combineren met mijn werk voor het Landbouwakkoord."
Adema noemt het "spijtig maar onvermijdelijk" dat De Jong ermee stopt en wenst hem "veel sterkte en beterschap". De minister spreekt de komende dagen met kandidaten om hem te vervangen en hoopt daar uiterlijk eind volgende week meer over te kunnen melden.
Het landbouwoverleg is bedoeld om de impasse tussen het kabinet en de landbouw over stikstof te doorbreken. Om de uitstoot daarvan te verminderen moet met name de agrarische sector de komende jaren flink op de schop. Veel boeren missen in die plannen toekomstperspectief voor zichzelf.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap wil de NPO toestaan 10 procent van de zendtijd aan reclame te besteden, bevestigen ingewijden na berichtgeving van De Telegraaf. Dat is nu nog 8 procent. De publieke omroep zou daar volgens de minister 10 miljoen euro meer mee verdienen. Op die manier moet een deel van in totaal 150 miljoen euro aan bezuinigingen worden terugverdiend.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 en CDA spreken vrijdag onder begeleiding van informateur Sybrand Buma over economie en klimaat. Net als op andere onderhandelingsdagen schuiven ook experts aan. Partijleiders Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA) gaan onder andere in gesprek met voormalig ASML-topman Peter Wennink, die werkt aan een advies aan het kabinet over het investeringsklimaat.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD heeft een initiatiefwetsvoorstel ingediend dat het mogelijk moet maken dat een kind maximaal vier ouders krijgt, verdeeld over maximaal twee huishoudens. Het meerouderschap moet wel voor de zwangerschap door een rechter worden toegekend.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het initiatiefwetsvoorstel dat het mogelijk maakt dat een kind maximaal vier ouders heeft, is volgens lhbti+ belangenorganisaties COC Nederland en Meer dan Gewenst "een cruciale stap voorwaarts voor meeroudergezinnen".
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De leiders van de formerende partijen D66 en CDA zijn donderdag in gesprek gegaan met VVD-leider Dilan Yeşilgöz over de uitspraken van voormalig informateur Hans Wijers (D66), bevestigen bronnen na berichtgeving van De Telegraaf. Yeşilgöz sprak het woensdag zelf al uit met Wijers.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bedrijven met minder dan 250 werknemers hoeven vanaf 2027 niet meer de CO2-uitstoot bij te houden die wordt veroorzaakt door zakelijke reizen en woon-werkverkeer. Dat schrijft demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Infrastructuur, VVD) donderdag aan de Kamer.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na ruim een jaar voorbereiding hebben het ministerie van Landbouw en Natuur (LVVN) en de provincies het Landelijk Informatiepunt Wolven geopend. Hier kan iedereen terecht met "vragen en zorgen" over wolven. Het informatiepunt, beheerd door de provinciale uitvoeringsorganisatie BIJ12, is te bereiken via een website en een telefoonnummer.
5 uur geleden