Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorzitter KNVB tevreden over nieuwe opzet Europese toernooien

Voorzitter KNVB tevreden over nieuwe opzet Europese toernooien

AMSTERDAM (ANP) - Just Spee is tevreden met de nieuwe opzet van de Europese toernooien voor clubteams. "Het waren langdurige processen, maar ik heb begrepen dat de leagues en de fans er wel achter staan", zei de voorzitter van de KNVB, die ook lid is van het uitvoerend comité van de UEFA. "Gelukkig blijven de nationale competities bepalen wie er aan de Europese toernooien mogen deelnemen."

De Champions League wordt in 2024 uitgebreid van 32 naar 36 ploegen, die minimaal acht wedstrijden gaan spelen. Dat gebeurt in een grote poule waarin clubs volgens een zogeheten Zwitsers model, iedere ploeg krijgt een groep tegenstanders die ongeveer even zwaar is, tegen elkaar spelen. De twee best presterende landen in Europa, op dit moment Engeland en Nederland, krijgen een extra ticket voor de Champions League.

Spee beseft dat Nederland vooral door de invoering van de Conference League zo goed scoort in Europa. Hij vertelde woensdag na het congres van de UEFA in Wenen dat het aantal punten dat clubs in de Conference League kunnen verdienen voorlopig ongewijzigd blijft. "Dat is goed nieuws voor Nederland. Feyenoord heeft dit seizoen met duels in de Conference League de meeste punten voor Nederland gewonnen. Maar naast Ajax in de Champions League hebben Vitesse en AZ het ook goed gedaan in de Conference League."

Het uitvoerend comité van de UEFA vergaderde niet voltallig. Andrii Pavelko uit Oekraïne was er vanwege de oorlog in zijn land niet bij. "We hadden net contact met hem via een videoverbinding die soms wegviel", vertelde Spee. "Hij stond in een stadion dat onlangs zwaar gebombardeerd is. Hij bedankte de UEFA nog voor de steun die Oekraïne krijgt en de hulp die is geboden bij het evacueren van buitenlandse voetballers. Het deed wel iets met me toen ik hem daar zo zag staan."

Meer uit Voetbal

Bosz baalt na uitschakeling nog meer van nederlaag tegen Union

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz baalde na de uitschakeling in de Champions League tegen Bayern München (1-2) nog meer van de nederlaag in de openingswedstrijd in september tegen Union (1-3). "Als ik een slechte wedstrijd moet noemen, dan is het Union. Die was bar slecht. Dat mogen we onszelf kwalijk nemen. Daar hebben we het laten liggen. Niet in de thuiswedstrijden tegen Atlético en Bayern", zei hij op een persconferentie in het Philips Stadion.

2 uur geleden
Grim: Ajax is niet goed genoeg voor Champions League

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim trok een harde conclusie na de nederlaag van Ajax tegen Olympiakos (1-2). "We zijn niet goed genoeg om van waarde voor de Champions League te zijn", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Daarvoor moeten we nog stappen zetten."

2 uur geleden
Athletic Club en Marseille grijpen naast tussenronde CL

BILBAO (ANP) - Athletic Club en Olympique Marseille zijn, net als PSV, in de laatste speelronde uit de top 24 van de Champions League gevallen. Dat betekent uitschakeling voor deze ploegen, die voorafgaand aan woensdagavond nog op een plek stonden die recht gaf op de tussenronde in februari.

3 uur geleden
Bodø/Glimt en Club Brugge toch nog door in Champions League

MADRID (ANP) - Bodø/Glimt en Club Brugge hebben zich toch nog geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Beide ploegen stonden voorafgaand aan de laatste speelronde nog buiten de top 24 van de ranglijst. Bodø won bij Atlético Madrid met 2-1. Brugge won thuis met 3-0 van Olympique Marseille.

3 uur geleden
PSV en Ajax verdienen tientallen miljoenen in Champions League

EINDHOVEN/AMSTERDAM (ANP) - PSV heeft in de competitiefase van de Champions League circa 46 miljoen euro verdiend. Ajax heeft bijna 44 miljoen euro aan premies van de UEFA bij elkaar gespeeld.

3 uur geleden
Benfica door in CL na spectaculaire zege (4-2) tegen Real Madrid

LISSABON (ANP) - Benfica heeft zich op spectaculaire wijze geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Een doelpunt van de doelman in de achtste minuut van de blessuretijd tegen Real Madrid betekende dat het doelsaldo van de Portugezen net goed genoeg was voor een plek in de top 24 van de ranglijst. Benfica won met 4-2 van de Madrilenen.

3 uur geleden
Vijf Engelse clubs naar achtste finales Champions League

LONDEN (ANP) - Vijf van de zes Engelse clubs gaan rechtstreeks door naar de achtste finales van de Champions League. Arsenal, dat woensdagavond met 3-2 won van Kairat Almaty uit Kazachstan, gaat als nummer 1 van de competitiefase naar de laatste zestien. Daarnaast eindigden Liverpool, Tottenham Hotspur, Chelsea en Manchester City bij de eerste acht clubs. Alleen Newcastle United is veroordeeld tot de tussenronde.

4 uur geleden