Voorzitter KNVB tevreden over nieuwe opzet Europese toernooien
AMSTERDAM (ANP) - Just Spee is tevreden met de nieuwe opzet van de Europese toernooien voor clubteams. "Het waren langdurige processen, maar ik heb begrepen dat de leagues en de fans er wel achter staan", zei de voorzitter van de KNVB, die ook lid is van het uitvoerend comité van de UEFA. "Gelukkig blijven de nationale competities bepalen wie er aan de Europese toernooien mogen deelnemen."
De Champions League wordt in 2024 uitgebreid van 32 naar 36 ploegen, die minimaal acht wedstrijden gaan spelen. Dat gebeurt in een grote poule waarin clubs volgens een zogeheten Zwitsers model, iedere ploeg krijgt een groep tegenstanders die ongeveer even zwaar is, tegen elkaar spelen. De twee best presterende landen in Europa, op dit moment Engeland en Nederland, krijgen een extra ticket voor de Champions League.
Spee beseft dat Nederland vooral door de invoering van de Conference League zo goed scoort in Europa. Hij vertelde woensdag na het congres van de UEFA in Wenen dat het aantal punten dat clubs in de Conference League kunnen verdienen voorlopig ongewijzigd blijft. "Dat is goed nieuws voor Nederland. Feyenoord heeft dit seizoen met duels in de Conference League de meeste punten voor Nederland gewonnen. Maar naast Ajax in de Champions League hebben Vitesse en AZ het ook goed gedaan in de Conference League."
Het uitvoerend comité van de UEFA vergaderde niet voltallig. Andrii Pavelko uit Oekraïne was er vanwege de oorlog in zijn land niet bij. "We hadden net contact met hem via een videoverbinding die soms wegviel", vertelde Spee. "Hij stond in een stadion dat onlangs zwaar gebombardeerd is. Hij bedankte de UEFA nog voor de steun die Oekraïne krijgt en de hulp die is geboden bij het evacueren van buitenlandse voetballers. Het deed wel iets met me toen ik hem daar zo zag staan."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
2 minuten geledenSYDNEY (ANP/RTR) - De wereldwijde spelersvakbond FIFPRO heeft zorgen geuit over de veiligheid van de Iraanse voetbalsters na hun uitschakeling in de Asia Cup. Op het Aziatisch voetbalkampioenschap verloor Iran zondag de derde en laatste groepswedstrijd, waardoor het toernooi in Australië voor hen voorbij is.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.
13 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft hoofdtrainer Fred Grim vervangen door de Spanjaard Oscar García, de coach van Jong Ajax. Dat meldt de Amsterdamse club in een persbericht.
17 uur geledenBREDA (ANP) - Feyenoord heeft zondag bij NAC Breda opnieuw puntenverlies geleden. Het elftal van coach Robin van Persie speelde in het Rat Verlegh Stadion met 3-3 gelijk. Feyenoord blijft tweede in de Eredivisie. NAC is de nummer 17.
17 uur geleden