Voorzitter KNHB herkozen in bestuur mondiale hockeybond
DELHI (ANP) - Voorzitter Erik Cornelissen van de Nederlandse hockeybond KNHB maakt ook de komende vier jaar deel uit van het bestuur van de internationale federatie FIH. Op het congres van de mondiale hockeybond werd Cornelissen herkozen. Hij begint aan zijn tweede termijn, net als Narinder Batra uit India die bij de voorzittersverkiezing net wat meer stemmen kreeg dan zijn Belgische uitdager Marc Coudron (63-61).
Coudron, met 358 wedstrijden recordinternational in de nationale ploeg en sinds 2005 voorzitter van de Belgische bond, meldde zich in maart aan als tegenkandidaat bij de voorzittersverkiezing. Batra is sinds eind 2016 de internationale hockeybaas en begint nu aan zijn tweede termijn.
Cornelissen wil er via zijn rol als bestuurslid bij de FIH voor zorgen dat hockey "internationaal groter, breder en beter" wordt. "Het is belangrijk om onze sport goed te positioneren in het complexe en veranderende speelveld inclusief onze kracht om 100 procent genderneutraal te zijn in elk onderdeel van onze sport."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
18 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
19 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
20 uur geleden