Voorzitter KNHB: bonden moeten NOC*NSF volgen
NIEUWEGEIN (ANP) - Sportbonden moeten in aanloop naar de Olympische Spelen in Tokio de lijn van NOC*NSF volgen en niet zelf naar buiten treden met een mening. Dat zegt Erik Gerritsen, voorzitter van de hockeybond, op de vraag of hij vindt dat het evenement komende zomer in Japan nog wel door kan gaan na de uitbraak van het nieuwe coronavirus.
De roep om uitstel wordt steeds luider. De Nederlandse wielerbond KNWU was zaterdag de eerste grote sportbond in Nederland die zich uitspreekt tegen het doorgaan van de Spelen. "In de huidige omstandigheden in de wereld achten wij het onverstandig en bijna onverantwoord dat atleten en hun begeleiders hier en in de rest van de wereld zich onder vreselijk moeilijke en ongezonde omstandigheden blijven voorbereiden op de Spelen", aldus KNWU-voorzitter Marcel Wintels.
De hockeybond gaat daar niet in mee. "Wij hebben net als de andere bonden afgesproken dat NOC*NSF ons in deze vertegenwoordigt. Daarom reageren wij nu niet als afzonderlijke bond. Dat de KNWU dat wel heeft gedaan, heeft ons verrast. Wij hebben goed contact met NOC*NSF en laten de communicatie hierover aan hen", aldus Gerritsen.
Meer uit Sport
ZEDDAM (ANP) - Lucinda Brand heeft alsnog de Europese titel veldrijden gewonnen na de deklassering van Marie Schreiber. De Luxemburgse, die de sprint won, was volgens de jury van haar lijn afgeweken in de sprint. Daarop is ze teruggezet naar de tweede plaats. Ceylin del Carmen Alvarado werd derde.
12 minuten geledenPARIJS (ANP) - Gaël Monfils is aangesteld als hoofdtrainer van de Franse Davis Cup-ploeg. Dat heeft de Franse tennisfederatie (FFT) bekendgemaakt.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de halve finales van het masterstoernooi van Parijs bereikt. In de kwartfinale versloeg de Spaanse nummer 3 van de wereld de Amerikaan Taylor Fritz in drie sets: 6-7 (10) 7-5 6-3. In de halve finale treft Alcaraz de winnaar van het duel tussen Casper Ruud uit Noorwegen en de Portugees Nuno Borges.
19 uur geledenPARIJS (ANP) - De Amerikaan Frances Tiafoe heeft zich als zevende en voorlaatste speler geplaatst voor de ATP Finals, waar de beste tennissers eind deze maand om een officieuze wereldtitel strijden. Hij is zeker van deelname na de nederlaag van zijn landgenoot Tommy Paul tegen Ben Shelton (6-4 4-6 6-3) in de kwartfinales van het masterstoernooi in Parijs.
23 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse regering heeft een duidelijk standpunt ingenomen over het WK ijshockey voor mannen in mei 2027. Dat toernooi kan zoals gepland doorgaan in Duitsland, maar dan wel zonder Rusland.
1 dag geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Algerijnse olympisch kampioene boksen Imane Khelif maakt op 15 december in Parijs haar rentree in de ring. Het wordt haar eerste partij als prof. Ze heeft sinds het behalen van haar gouden medaille op de Spelen van Parijs in 2024 niet meer gebokst in competieverband.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Kjeld Nuis kan bij de wereldbekerwedstrijden langebaanschaatsen in Beijing (China) en Obihiro (Japan) toch uitkomen op de 1000 meter. De schaatsbond KNSB heeft hem de startplek gegeven die Jenning de Boo heeft ingeleverd. De Boo mist de eerste twee wereldbekers, omdat hij door een val van zijn fiets zijn sleutelbeen heeft gebroken.
1 dag geleden