
Voorzitter klimaattop wil snel gaan afsluiten, ondanks kritiek
GLASGOW (ANP) - De voorzitter van de klimaattop in Glasgow, Alok Sharma, wil zo snel mogelijk door met de officiële afsluiting van de top. Hij heeft een pauze ingelast, na een urenlange sessie waarin landen nog hun kritiek kwijt konden op de conceptverklaringen. Met name India was zeer kritisch over passages waarin met diverse voorbehouden wordt aangestuurd op het afbouwen van steenkoolgebruik en subsidies op fossiele brandstoffen.
China vroeg om "kleine aanpassingen" en ook landen als Iran en Zuid-Afrika leverden kritiek. Het overgrote deel van de landen op de conferentie schaarde zich echter achter de teksten zoals die er nu liggen. Sharma lijkt niet van plan die nog op het laatste moment ingrijpend aan te passen. Hij wees erop dat "een fijn evenwicht" is bereikt. Dat kan volgens hem maar al te makkelijk uit elkaar vallen als onderdelen worden gewijzigd.
Sharma kondigde aan het einde van de sessie waarin de laatste pijnpunten aan de orde kwamen aan dat snel nieuwe documenten beschikbaar worden gesteld. Daarna wil hij direct doorgaan met de plenaire sessie. Hij hoopt de eindverklaringen daar alsnog door iedereen worden goedgekeurd.
In de pauze was de sfeer goed. Onderhandelaars namen zelfs al groepsfoto's, die het deden lijken alsof het akkoord al binnen was.
Meer uit Buitenland
RIGA (ANP) - Aan de westkust van Letland zijn resten aangespoeld van een Russische drone, meldt de Letse minister van Defensie in reactie op berichten in lokale media. De resten werden gevonden in Varve, de exacte locatie is niet bekendgemaakt. Volgens de minister zijn de explosievenopruimingsdienst en federale politie ter plaatse om het staartstuk te bergen.
15 minuten geledenAYLESBURY (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voelt zich "in de steek gelaten" door zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin. Trump meende de oorlog in Oekraïne snel te kunnen oplossen dankzij "zijn verstandhouding" met Poetin, maar dat viel tegen.
19 minuten geledenJERICHO (ANP/AFP) - Bij de enige grensovergang tussen Jordanië en de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever heeft een schietpartij plaatsgevonden. Volgens de hulpdiensten zijn daarbij twee Israëliërs gedood.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft een bezoek gebracht aan het oostfront bij Donetsk, schrijft de president op X. Hij ontmoette daar soldaten en sprak over de voortgang van het tegenoffensief. Ook heeft hij onderscheidingen uitgedeeld.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - Russische en Belarussische drones hebben opnieuw geprobeerd Polen binnen te vliegen, zegt het NAVO-land. Waarom ze daarin niet zijn geslaagd, liet binnenlandminister Marcin Kierwinski in het midden. Zijn ministerie zegt dat Polen ze niet onder vuur heeft genomen of op een andere manier heeft ingegrepen.
2 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Film Fest Gent, het grootste filmfestival van België, stopt de samenwerking met Israëlische filmbedrijven en instellingen die banden hebben met de Israëlische staat.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïense militairen en technici gaan Poolse collega's opleiden om Russische drones onschadelijk te maken. Poolse en Oekraïense bedrijven en kennisinstellingen gaan ook samenwerken om de nieuwe oorlogvoering te beheersen, zeggen de defensieministers van beide buurlanden.
2 uur geleden