Voorzitter klimaattop wil snel gaan afsluiten, ondanks kritiek
GLASGOW (ANP) - De voorzitter van de klimaattop in Glasgow, Alok Sharma, wil zo snel mogelijk door met de officiële afsluiting van de top. Hij heeft een pauze ingelast, na een urenlange sessie waarin landen nog hun kritiek kwijt konden op de conceptverklaringen. Met name India was zeer kritisch over passages waarin met diverse voorbehouden wordt aangestuurd op het afbouwen van steenkoolgebruik en subsidies op fossiele brandstoffen.
China vroeg om "kleine aanpassingen" en ook landen als Iran en Zuid-Afrika leverden kritiek. Het overgrote deel van de landen op de conferentie schaarde zich echter achter de teksten zoals die er nu liggen. Sharma lijkt niet van plan die nog op het laatste moment ingrijpend aan te passen. Hij wees erop dat "een fijn evenwicht" is bereikt. Dat kan volgens hem maar al te makkelijk uit elkaar vallen als onderdelen worden gewijzigd.
Sharma kondigde aan het einde van de sessie waarin de laatste pijnpunten aan de orde kwamen aan dat snel nieuwe documenten beschikbaar worden gesteld. Daarna wil hij direct doorgaan met de plenaire sessie. Hij hoopt de eindverklaringen daar alsnog door iedereen worden goedgekeurd.
In de pauze was de sfeer goed. Onderhandelaars namen zelfs al groepsfoto's, die het deden lijken alsof het akkoord al binnen was.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er begin volgende week verdere gesprekken plaatsvinden tussen vertegenwoordigers van zijn regering en Iran. De gesprekken met de Iraanse delegatie op vrijdag waren "zeer goed", vertelde Trump aan verslaggevers aan boord van Air Force One op weg naar zijn resort Mar-a-Lago in Florida.
1 uur geledenHAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft een pakket noodmaatregelen aangekondigd op het gebied van onderwijs, werk en transport om de energiecrisis in het land aan te pakken. De communistische regering wil met de maatregelen de essentiële diensten beschermen en brandstof rantsoeneren.
1 uur geledenBRATISLAVA (ANP) - Twee mensen zijn omgekomen door een lawine in de Hoge Tatra, een hooggebergte op de grens tussen Slowakije en Polen, aldus de lokale autoriteiten. De slachtoffers waren twee mannen uit Hongarije van 37 en 38 jaar.
1 uur geledenOTTAWA (ANP) - Het Chinese hooggerechtshof heeft de terdoodveroordeling van de Canadees Robert Lloyd Schellenberg ongedaan gemaakt. Dat zei een woordvoerster van het Canadese ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens The New York Times, dat eerst over het nieuws berichtte, zal een nieuw proces volgen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Voormalig Amerikaans vicepresident Kamala Harris heeft fel uitgehaald naar wat zij een "doofpotaffaire" noemde in het Witte Huis, nadat president Donald Trump een racistische video over Barack en Michelle Obama had gedeeld en later weer had verwijderd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie, door president Donald Trump het Ministerie van Oorlog genoemd, heeft alle banden met Harvard University verbroken. Het ministerie stopt met militaire trainingen, beurzen en certificaatprogramma's in samenwerking met de universiteit, meldt defensieminister Pete Hegseth in een video op X.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse aanklagers voor financiële misdrijven hebben aan AFP laten weten dat ze een voorlopig onderzoek hebben geopend naar de voormalige minister van Cultuur Jack Lang en zijn dochter Caroline, na onthullingen in de Epstein-dossiers.
3 uur geleden