Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorzitter KHN: horeca wacht nog op koelkastvergoeding

Voorzitter KHN: horeca wacht nog op koelkastvergoeding

DEN HAAG (ANP) - Horecaondernemers wachten nog altijd op duidelijkheid over de regeling ter compensatie van reeds aangeschafte voorraden die door de sluiting van de horeca niet verkocht zullen worden. Voorzitter van Koninklijke Horeca Nederland (KHN) Robèr Willemsen noemde het bij tv-programma Goedemorgen Nederland "pijnlijk" dat de overheid er "op deze manier" mee omgaat.

Volgens Willemsen is de moraal bij veel ondernemers weg. Voor velen van hen is het niet meer vol te houden. KHN had eerder al laten weten dat de decembermaand belangrijk is qua inkomsten omdat er dan doorgaans veel festiviteiten zoals bedrijfsfeesten, kerstborrels, uitgebreide diners, dagjes uit of weekendjes weg plaatsvinden.

Ton Heerts, burgemeester van Apeldoorn die ook in de ochtendshow aanwezig was, benadrukte dat de maatregelen van de ene op andere dag zijn ingegaan. Daarmee heeft de sector volgens hem recht van spreken als het om compensatieregelingen gaat. "Wat mij betreft gaat dit voedsel niet allemaal naar de wilde zwijnen op de Veluwe, maar gaat het gewoon heel netjes bezorgd worden voor een goede vergoeding op de tafels tijdens kerst in vele huishoudens."

Ongecontroleerde thuissituatie

Volgens KHN zitten nog steeds veel ondernemers met flinke schulden van eerdere lockdowns. "Die kunnen dit er echt niet bij hebben", zo klinkt het. De branchevereniging wijst erop dat een jaar eerder ook een extra subsidie Horeca Voorraad en Aanpassingen (HVA) werd ingevoerd. Daarnaast wil de branche ook dat er een duidelijke exitstrategie komt die ondernemers duidelijkheid moet geven voor de komende weken.

KHN begrijpt dat het kabinet strengere maatregelen moest instellen. Maar het gevaar zit volgens de branchevereniging in de kern niet in de horeca. Slechts 0,4 procent van het aantal besmettingen zou volgens KHN aan de horeca toe te schrijven zijn. Verder wijst KHN erop dat de risico’s in de "ongecontroleerde thuissituatie" opnieuw verder toenemen.

Meer uit Financieel

In opspraak geraakte Zwitserse bank MBaer wordt opgeheven

ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De in opspraak geraakte Zwitserse bank MBaer Merchant Bank wordt opgeheven. Eerder deze week besloot het Amerikaanse ministerie van Financiën de bank al toegang tot het Amerikaanse financiële systeem te ontzeggen. Inmiddels heeft de financiële toezichthouder van Zwitserland laten weten dat de bank zich niet aan de regels heeft gehouden en moet worden geliquideerd.

33 minuten geleden
Meerdere olietankers mijden Straat van Hormuz, ziet Bloomberg

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere grote olietankers lijken zaterdag de Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, te mijden. Dat meldt persbureau Bloomberg. Dit lijkt te maken te hebben met de vrees dat de straat bij de militaire acties rond Iran kan worden betrokken.

1 uur geleden
KLM-toestel strandt in Dubai door aanvallen op Iran

DUBAI (ANP) - Door de aanvallen op Iran is er in Dubai een KLM-toestel gestrand. Dat vliegtuig was al in Dubai en zou zaterdag terugvliegen naar Nederland. Dat kan nu echter niet. De passagiers hebben van KLM een hotelovernachting aangeboden gekregen, laat een woordvoerster weten na berichtgeving door NH Nieuws.

1 uur geleden
KLM mijdt zaterdag luchtruimen Midden-Oosten, zondag nog onbekend

SCHIPHOL (ANP) - KLM mijdt zaterdag "uit voorzorg" de luchtruimen van Iran, Irak, Israël en diverse landen rond de Perzische Golf in verband met de aanvallen op Iran. Daardoor vallen de vluchten naar Tel Aviv, Dubai, Riyad en Dammam uit. Door de onzekere situatie is het niet duidelijk wat het betekent voor de vluchten van zondag, laat de luchtvaartmaatschappij zaterdagmiddag weten.

1 uur geleden
Tientallen Nederlandse schepen in Perzische Golf, zegt KVNR

ROTTERDAM (ANP) - In de Perzische Golf bevinden zich op dit moment "enige tientallen" schepen onder Nederlandse vlag. Dat meldt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR), die de ontwikkelingen in het Midden-Oosten na de aanvallen op Iran "nauwgezet" volgt. "De gevolgen voor de scheepvaart zijn op dit moment nog niet in te schatten", zegt Cathelijne Bouwkamp, adviseur op maritiem recht en security bij de organisatie.

3 uur geleden
Schepen in zeeën rond Iran gewaarschuwd voor mogelijke storingen

LONDEN (ANP) - De United Kingdom Maritime Trade Operations (UKMTO) heeft een waarschuwing uitgestuurd voor schepen in de zeeën rond Iran. De organisatie, die advies en coördinatie biedt op het gebied van maritieme veiligheid, stelt dat zeevarenden op moeten letten door de militaire activiteit in de regio.

3 uur geleden
Bloomberg: oliekraan OPEC+ mogelijk verder open na aanval op Iran

WENEN (ANP/AFP) - De aanvallen op Iran van zaterdag nopen oliekartel OPEC+ mogelijk om de oliekraan extra open te draaien. OPEC+ zal de mogelijkheid van een grotere verhoging van de olieproductie overwegen wanneer belangrijke leden zondag bijeenkomen, meldt persbureau Bloomberg op basis van een van de afgevaardigden bij de organisatie.

4 uur geleden