Voorzitter Jordaan van Zuid-Afrikaanse voetbalbond vast om fraude
PRETORIA (ANP/DPA) - Voorzitter Danny Jordaan van de Zuid-Afrikaanse voetbalbond is gearresteerd. Hij wordt verdacht van fraude en diefstal.
De 73-jarige Jordaan is voorzitter van de Zuid-Afrikaanse bond sinds 2013. Hij kreeg daarvoor al internationale bekendheid als organisator van het WK voetbal in 2010. Het Nederlands elftal verloor op die eindronde in Zuid-Afrika de finale van Spanje. Jordaan heeft de afgelopen jaren ook tal van functies gehad bij de wereldvoetbalbond FIFA.
Een speciale eenheid van de Zuid-Afrikaanse politie hield de voorzitter aan, samen met nog twee verdachten. Jordaan zou tussen 2014 en 2018 zijn functie hebben misbruikt voor eigen gewin door onder meer particuliere beveiligingsbedrijven in te huren voor zijn persoonlijke bescherming en een pr-bedrijf in te schakelen zonder goedkeuring van de raad van bestuur. In maart was er al een inval geweest op het hoofdkantoor van de Zuid-Afrikaanse bond, waarbij laptops, USB-sticks, externe harde schijven en documenten in beslag werden genomen.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.
2 uur geledenBREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
14 uur geledenACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.
15 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
17 uur geleden