Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorzitter Jordaan van Zuid-Afrikaanse voetbalbond vast om fraude

Voorzitter Jordaan van Zuid-Afrikaanse voetbalbond vast om fraude

PRETORIA (ANP/DPA) - Voorzitter Danny Jordaan van de Zuid-Afrikaanse voetbalbond is gearresteerd. Hij wordt verdacht van fraude en diefstal.

De 73-jarige Jordaan is voorzitter van de Zuid-Afrikaanse bond sinds 2013. Hij kreeg daarvoor al internationale bekendheid als organisator van het WK voetbal in 2010. Het Nederlands elftal verloor op die eindronde in Zuid-Afrika de finale van Spanje. Jordaan heeft de afgelopen jaren ook tal van functies gehad bij de wereldvoetbalbond FIFA.

Een speciale eenheid van de Zuid-Afrikaanse politie hield de voorzitter aan, samen met nog twee verdachten. Jordaan zou tussen 2014 en 2018 zijn functie hebben misbruikt voor eigen gewin door onder meer particuliere beveiligingsbedrijven in te huren voor zijn persoonlijke bescherming en een pr-bedrijf in te schakelen zonder goedkeuring van de raad van bestuur. In maart was er al een inval geweest op het hoofdkantoor van de Zuid-Afrikaanse bond, waarbij laptops, USB-sticks, externe harde schijven en documenten in beslag werden genomen.

Meer uit Voetbal

Sc Heerenveen ten koste van RKC naar laatste acht in beker

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.

43 minuten geleden
Voormalig UEFA-baas Platini: Infantino is nu meer een autocraat

LONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.

1 uur geleden
Tottenham-spits Richarlison paar maanden aan de kant met blessure

LONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.

3 uur geleden
Voetballer Oosterwolde bestraft voor slaan stadiondirecteur

ISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.

4 uur geleden
Heitinga assistent bij Tottenham Hotspur na ontslag bij Ajax

LONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.

6 uur geleden
Gastland Marokko speelt finale Afrika Cup tegen Senegal

RABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.

12 uur geleden
Klaassen ziet Ajax 'collectief falen' tegen AZ

ALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.

21 uur geleden