Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorzitter Jordaan van Zuid-Afrikaanse voetbalbond vast om fraude

Voorzitter Jordaan van Zuid-Afrikaanse voetbalbond vast om fraude

PRETORIA (ANP/DPA) - Voorzitter Danny Jordaan van de Zuid-Afrikaanse voetbalbond is gearresteerd. Hij wordt verdacht van fraude en diefstal.

De 73-jarige Jordaan is voorzitter van de Zuid-Afrikaanse bond sinds 2013. Hij kreeg daarvoor al internationale bekendheid als organisator van het WK voetbal in 2010. Het Nederlands elftal verloor op die eindronde in Zuid-Afrika de finale van Spanje. Jordaan heeft de afgelopen jaren ook tal van functies gehad bij de wereldvoetbalbond FIFA.

Een speciale eenheid van de Zuid-Afrikaanse politie hield de voorzitter aan, samen met nog twee verdachten. Jordaan zou tussen 2014 en 2018 zijn functie hebben misbruikt voor eigen gewin door onder meer particuliere beveiligingsbedrijven in te huren voor zijn persoonlijke bescherming en een pr-bedrijf in te schakelen zonder goedkeuring van de raad van bestuur. In maart was er al een inval geweest op het hoofdkantoor van de Zuid-Afrikaanse bond, waarbij laptops, USB-sticks, externe harde schijven en documenten in beslag werden genomen.

Meer uit Voetbal

KNVB gaat advies advocaat-generaal 'zorgvuldig bestuderen'

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat het advies van de advocaat-generaal in de zaak tegen Vitesse "zorgvuldig bestuderen". Dat heeft de voetbalbond bekendgemaakt. Volgens het advies slagen de cassatieklachten niet en mag Vitesse de proflicentie behouden.

11 minuten geleden
Vitesse spreekt na advies van 'belangrijk juridisch signaal'

ARNHEM (ANP) - Vitesse reageert verheugd op het advies van de advocaat-generaal, die vrijdag oordeelde dat de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie vorig jaar terecht terugkreeg. "Wij ervaren dit als een belangrijk juridisch signaal en blijven ons met dezelfde vastberadenheid inzetten voor een definitieve bestendiging van de toekomst van onze club", reageert Claudia Lap, voorzitter van de raad van commissarissen, in een persbericht van Vitesse.

46 minuten geleden
Advies advocaat-generaal: Vitesse mag proflicentie houden

DEN HAAG (ANP) - Vitesse mag de proflicentie behouden. Dat heeft de advocaat-generaal vrijdag geconcludeerd over een arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies van de advocaat-generaal neemt de Hoge Raad later een beslissing.

1 uur geleden
Psycholoog: Maradona was bipolair

SAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.

9 uur geleden
Emegha verliest met Strasbourg in halve finale Conference League

MADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.

12 uur geleden
Nottingham Forest klopt Aston Villa in halve finale Europa League

NOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.

12 uur geleden
President Trump zegt Iraanse WK-deelname in VS te steunen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt akkoord te zijn met de deelname van Iran aan het WK voetbal. Eerder op donderdag herhaalde FIFA-voorzitter Gianni Infantino dat het elftal ondanks de oorlog de WK-duels zoals gepland afwerkt in de VS. "Als Gianni dat heeft gezegd, ben ik het ermee eens. Laat ze maar spelen", zei Trump tegen verslaggevers in zijn Oval Office.

13 uur geleden