Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorzitter Jordaan van Zuid-Afrikaanse voetbalbond vast om fraude

Voorzitter Jordaan van Zuid-Afrikaanse voetbalbond vast om fraude

PRETORIA (ANP/DPA) - Voorzitter Danny Jordaan van de Zuid-Afrikaanse voetbalbond is gearresteerd. Hij wordt verdacht van fraude en diefstal.

De 73-jarige Jordaan is voorzitter van de Zuid-Afrikaanse bond sinds 2013. Hij kreeg daarvoor al internationale bekendheid als organisator van het WK voetbal in 2010. Het Nederlands elftal verloor op die eindronde in Zuid-Afrika de finale van Spanje. Jordaan heeft de afgelopen jaren ook tal van functies gehad bij de wereldvoetbalbond FIFA.

Een speciale eenheid van de Zuid-Afrikaanse politie hield de voorzitter aan, samen met nog twee verdachten. Jordaan zou tussen 2014 en 2018 zijn functie hebben misbruikt voor eigen gewin door onder meer particuliere beveiligingsbedrijven in te huren voor zijn persoonlijke bescherming en een pr-bedrijf in te schakelen zonder goedkeuring van de raad van bestuur. In maart was er al een inval geweest op het hoofdkantoor van de Zuid-Afrikaanse bond, waarbij laptops, USB-sticks, externe harde schijven en documenten in beslag werden genomen.

Meer uit Voetbal

Ajax-vrouwen laten in ArenA punten liggen tegen Feyenoord: 0-0

AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben in het thuisduel met Feyenoord in de Johan Cruijff ArenA punten laten liggen in de titelstrijd. Voor het oog van een kleine 10.000 toeschouwers eindigde de Eredivisiewedstrijd tussen de Amsterdamse en Rotterdamse vrouwen in 0-0. Daardoor kunnen koploper PSV en FC Twente later op zondag afstand nemen op de ranglijst.

15 minuten geleden
Excelsior boekt ruime en belangrijke zege op FC Utrecht

ROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft in de strijd tegen degradatie uit de Eredivisie een belangrijke zege geboekt. Het elftal van trainer Ruben den Uil was met liefst 5-0 te sterk voor FC Utrecht, dat op de achtste plaats staat. FC Utrecht speelde een uur lang met een man minder na een rode kaart (twee keer geel) voor verdediger Matisse Didden.

1 uur geleden
Trainer Hoefkens van NAC maakt het goed na controle in ziekenhuis

BREDA (ANP) - Trainer Carl Hoefkens van NAC Breda voelde zich na de nederlaag tegen Ajax (0-2) niet lekker en heeft zich in een ziekenhuis laten controleren. Volgens zijn club maakte de 47-jarige Belg het inmiddels goed. NAC geeft vanwege de privacywetgeving verder geen commentaar.

6 uur geleden
Atlético wint in La Liga in aanloop naar duel met Arsenal

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.

16 uur geleden
NEC blijft bij FC Twente steken op 1-1-gelijkspel

ENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.

16 uur geleden
Godts leidt Ajax met wonderschone treffer en assist naar zege

BREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.

17 uur geleden
Ruime zege PSG in aanloop naar duel met Bayern München

ANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.

18 uur geleden