Voorzitter Franse tennisbond: Roland Garros met publiek
PARIJS (ANP/RTR) - Roland Garros is niet van plan het toernooi zonder publiek te gaan spelen, zoals de US Open wel gaat doen. Dat zei Bernard Giudicelli, voorzitter van de Franse tennisfederatie.
"Het toernooi zal absoluut niet achter gesloten deuren plaatsvinden. Er is nog geen definitieve beslissing over het aantal toeschouwers, waarover zal worden beslist in samenspraak met de overheid", zei Giudicelli op de dag dat een groot deel van de tenniskalender voor het najaar bekend werd gemaakt.
Volgens de voorzitter begint de kaartverkoop eind juni of begin juli.
US Open
Het tenniscircuit wordt in augustus weer opgestart en het eerste grandslamtoernooi, de US Open, begint op 31 augustus. Het toernooi in New York wordt wel achter gesloten deuren gespeeld en de spelers moeten voldoen aan strenge voorwaarden.
Veel tennissers twijfelden er de afgelopen maanden over of er dit jaar überhaupt nog getennist zou worden. Er werd ook getwijfeld of iedereen zou kunnen afreizen naar de locaties van de toernooien. Roland Garros vreest niet voor de absentie van spelers.
27 september
"75 spelers uit de top 100 zijn momenteel in Europa en ik ben ervan overtuigd dat ze zich optimaal zullen voorbereiden om topfit te zijn in Parijs", zei toernooidirecteur Guy Forget.
Roland Garros begint op zondag 27 september.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo spreekt van het mooiste schaatsweekend uit zijn carrière, al werd het WK sprint op een donderdag en vrijdag gehouden. De 22-jarige Groninger klopte zijn rivaal Jordan Stolz en veroverde de wereldtitel sprint in Thialf. "Ik ben heel goed in één keer pieken, maar moest hier vier keer goed zijn. Dat het me gewoon lukt, had ik niet gedacht", aldus De Boo.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft voor het eerst de wereldtitel sprint veroverd. De 22-jarige Groninger bleef met de tweede tijd van 1.07,40 op de 1000 meter de Amerikaan Jordan Stolz voor. Stolz won de 1000 meter in 1.07,26 en werd tweede in het klassement. Het brons ging naar titelverdediger Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars werd vierde.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn door een compleet mislukte vijfde inning teleurstellend aan de World Baseball Classic begonnen. Venezuela vierde een ruime zege (6-2) voor 20.000 toeschouwers in het overdekte stadion van Miami Marlins.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is voor het eerst wereldkampioene sprint geworden. De 25-jarige Friezin deed dat door ook de vierde afstand van het WK in Thialf te winnen. Ze bleef het hele WK sprint ongeslagen. Met Suzanne Schulting (zilver) en Marrit Fledderus (brons) is het podium voor het eerst geheel Nederlands.
9 uur geledenVERONA (ANP) - De openingsceremonie van de veertiende Paralympische Winterspelen is begonnen. Nederland is niet vertegenwoordigd in het amfitheater van Verona. De bestuurders ontbreken uit protest tegen het besluit van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) om Russen en Belarussen onder hun eigen vlaggen deel te laten nemen. De acht Nederlandse sporters zijn niet bij de opening omdat het niet in de voorbereiding past.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft ook de derde afstand van het WK sprint gewonnen. De olympisch kampioene op de 500 meter was op die afstand, net als een dag eerder, verreweg de beste. Met 36,76 bleef ze landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen voor.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft dit jaar tijdens de 45e editie een andere finishlocatie. Vanwege werkzaamheden ligt de streep op de Coolsingel bij Beursplein, ter hoogte van het WTC. Dat maakte de organisatie bekend in een persbericht.
19 uur geleden