
Voorzitter Franse tennisbond: Roland Garros met publiek
PARIJS (ANP/RTR) - Roland Garros is niet van plan het toernooi zonder publiek te gaan spelen, zoals de US Open wel gaat doen. Dat zei Bernard Giudicelli, voorzitter van de Franse tennisfederatie.
"Het toernooi zal absoluut niet achter gesloten deuren plaatsvinden. Er is nog geen definitieve beslissing over het aantal toeschouwers, waarover zal worden beslist in samenspraak met de overheid", zei Giudicelli op de dag dat een groot deel van de tenniskalender voor het najaar bekend werd gemaakt.
Volgens de voorzitter begint de kaartverkoop eind juni of begin juli.
US Open
Het tenniscircuit wordt in augustus weer opgestart en het eerste grandslamtoernooi, de US Open, begint op 31 augustus. Het toernooi in New York wordt wel achter gesloten deuren gespeeld en de spelers moeten voldoen aan strenge voorwaarden.
Veel tennissers twijfelden er de afgelopen maanden over of er dit jaar überhaupt nog getennist zou worden. Er werd ook getwijfeld of iedereen zou kunnen afreizen naar de locaties van de toernooien. Roland Garros vreest niet voor de absentie van spelers.
27 september
"75 spelers uit de top 100 zijn momenteel in Europa en ik ben ervan overtuigd dat ze zich optimaal zullen voorbereiden om topfit te zijn in Parijs", zei toernooidirecteur Guy Forget.
Roland Garros begint op zondag 27 september.
Meer uit Sport
PHILLIP ISLAND (ANP/RTR) - Motorcoureur Marco Bezzecchi heeft voor de derde keer in vier races de sprintrace in de MotoGP gewonnen. De Italiaan was op zijn Aprilia op het circuit op Phillip Island ondanks een matige start de snelste, voor de Spanjaarden Raúl Fernández en Pedro Acosta.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De boete die de Koninklijke Nederlandse Lawn Tennis Bond (KNLTB) moet betalen vanwege het verstrekken van persoonsgegevens van leden aan partners is voorlopig verlaagd van 525.000 euro naar 250.000 euro. Dat zijn de tennisbond en de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) overeengekomen bij een besluit om een juridische procedure naar aanleiding van een arrest in 2024 te beëindigen.
3 uur geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft een voortvarende start gemaakt in de Grote Prijs van de Verenigde Staten. De nummer drie in het huidige wereldkampioenschap van de Formule 1 won op het circuit van Austin (Texas) de sprintkwalificatie en start daardoor zaterdag van poleposition in de sprintrace.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - De derde etappe van de Tour of Holland is voortijdig beëindigd nadat een tegemoetkomende auto stoptekens had genegeerd. Als gevolg daarvan weigerden de renners verder te koersen. De organisatie heeft daarop besloten de wens van renners en teamleiders te respecteren.
21 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Billie Jean King Cup-captain Elise Tamaëla heeft Suzan Lamens, Arantxa Rus, Anouk Koevermans en Demi Schuurs geselecteerd voor de play-offs in het landentennis tegen India en Slovenië. Die worden van 14 tot en met 16 november gespeeld in het Indiase Bengaluru. Dat heeft de tennisbond bekendgemaakt.
21 uur geledenOSAKA (ANP) - Naomi Osaka heeft zich afgemeld voor de kwartfinale van het toernooi in Osaka. De Japanse is onvoldoende hersteld van een beenblessure die ze opliep in haar wedstrijd in de achtste finale tegen Suzan Lamens.
1 dag geledenAUSTIN (ANP) - Tweevoudig wereldkampioen Fernando Alonso ziet Max Verstappen nog steeds als kanshebber voor de wereldtitel in de Formule 1. "Hij is een ongelooflijke coureur", zei de Spanjaard op de persdag van de Grote Prijs van de Verenigde Staten. "Misschien wel een van de beste in de geschiedenis van onze sport. Hij strijdt tegen superieure auto's van McLaren. Maar als het op de laatste race aankomt, dan is hij de man om op te letten."
1 dag geleden