Voorzitter Franse tennisbond: Roland Garros met publiek
PARIJS (ANP/RTR) - Roland Garros is niet van plan het toernooi zonder publiek te gaan spelen, zoals de US Open wel gaat doen. Dat zei Bernard Giudicelli, voorzitter van de Franse tennisfederatie.
"Het toernooi zal absoluut niet achter gesloten deuren plaatsvinden. Er is nog geen definitieve beslissing over het aantal toeschouwers, waarover zal worden beslist in samenspraak met de overheid", zei Giudicelli op de dag dat een groot deel van de tenniskalender voor het najaar bekend werd gemaakt.
Volgens de voorzitter begint de kaartverkoop eind juni of begin juli.
US Open
Het tenniscircuit wordt in augustus weer opgestart en het eerste grandslamtoernooi, de US Open, begint op 31 augustus. Het toernooi in New York wordt wel achter gesloten deuren gespeeld en de spelers moeten voldoen aan strenge voorwaarden.
Veel tennissers twijfelden er de afgelopen maanden over of er dit jaar überhaupt nog getennist zou worden. Er werd ook getwijfeld of iedereen zou kunnen afreizen naar de locaties van de toernooien. Roland Garros vreest niet voor de absentie van spelers.
27 september
"75 spelers uit de top 100 zijn momenteel in Europa en ik ben ervan overtuigd dat ze zich optimaal zullen voorbereiden om topfit te zijn in Parijs", zei toernooidirecteur Guy Forget.
Roland Garros begint op zondag 27 september.
Meer uit Sport
AUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
46 minuten geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
9 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
10 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
14 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.
14 uur geledenROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.
16 uur geleden