Voorzitter Franse Republikeinen stapt alsnog op
PARIJS (ANP/AFP) - De voorzitter van de Franse partij Les Républicains (LR), Eric Ciotti, stapt alsnog op als partijvoorzitter. Daarmee komt er een einde aan een maandenlang slepend conflict, waarin zijn partijgenoten vergeefs probeerden hem de deur te wijzen omdat hij wilde samenwerken met de radicaal-rechtse partij Rassemblement National (RN) van Marine Le Pen.
"Mijn beslissing om LR te verlaten stelt me in de gelegenheid om in alle duidelijkheid en onafhankelijkheid een grote politieke familie te stichten", zo verklaarde Ciotti in een interview met de krant Le Figaro. Ciotti stichtte eind augustus al een nieuwe partij, Union des droites pour la République (UDR).
Binnen drie weken zou een hoorzitting over de uitsluiting van Ciotti door zijn partijleden plaatsvinden, maar die is nu overbodig. LR kan nu een nieuwe voorzitter kiezen. Volgens partijbronnen zou Laurent Wauquiez, die LR al tussen 2017 en 2019 leidde, zich kandidaat kunnen stellen.
Meer uit Sport
LUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.
21 minuten geledenJEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.
1 uur geledenMADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
16 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
18 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
23 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
1 dag geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
1 dag geleden