Voorzitter Franse Republikeinen stapt alsnog op
PARIJS (ANP/AFP) - De voorzitter van de Franse partij Les Républicains (LR), Eric Ciotti, stapt alsnog op als partijvoorzitter. Daarmee komt er een einde aan een maandenlang slepend conflict, waarin zijn partijgenoten vergeefs probeerden hem de deur te wijzen omdat hij wilde samenwerken met de radicaal-rechtse partij Rassemblement National (RN) van Marine Le Pen.
"Mijn beslissing om LR te verlaten stelt me in de gelegenheid om in alle duidelijkheid en onafhankelijkheid een grote politieke familie te stichten", zo verklaarde Ciotti in een interview met de krant Le Figaro. Ciotti stichtte eind augustus al een nieuwe partij, Union des droites pour la République (UDR).
Binnen drie weken zou een hoorzitting over de uitsluiting van Ciotti door zijn partijleden plaatsvinden, maar die is nu overbodig. LR kan nu een nieuwe voorzitter kiezen. Volgens partijbronnen zou Laurent Wauquiez, die LR al tussen 2017 en 2019 leidde, zich kandidaat kunnen stellen.
Meer uit Sport
LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
23 minuten geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
1 uur geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
1 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
6 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.
8 uur geleden