Voorzitter Europees Parlement Sassoli twee weken thuis
BRUSSEL (ANP) - David Sassoli, de voorzitter van het Europees Parlement, blijft de komende twee weken in zijn huis in Brussel. Hij was afgelopen weekend in Italië en kiest uit voorzorg voor thuisisolatie. Daarbij volgt hij de gezondheidsprotocollen. Hij blijft zijn functie gewoon vervullen.
Italië is van alle Europese landen het meest getroffen door het nieuwe coronavirus. Het land trof maandag drastische maatregelen. Zo blijven alle scholen en universiteiten in heel Italië de rest van de maand dicht.
Sassoli wijst ook op de gevolgen voor andere Italiaanse Europarlementariërs. "Covid-19 vereist dat iedereen verantwoordelijk en voorzichtig is. Het is een delicaat moment voor ons allemaal."
Vanwege het virus heeft het parlement zijn sessie deze week twee dagen ingekort. Er wordt niet gestemd. Maar het parlement zal zijn plichten blijven uitoefenen, zegt Sassoli. "Geen virus kan democratie blokkeren."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat er onenigheid bestaat tussen hem en zijn generaal Daniel Caine over aanvallen op Iran. Amerikaanse media schreven dat Caine had gewaarschuwd dat zo'n aanval risico's met zich meebrengt.
54 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Een groot aantal landen heeft zich uitgesproken tegen recente stappen van Israël om de controle over de Westelijke Jordaanoever te vergroten. In een gezamenlijke verklaring bestempelden de buitenlandministers van bijna twintig landen, waaronder een groot aantal Europese landen, deze stappen als "pogingen om het gebied te annexeren en de Palestijnse staat te ondermijnen".
57 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Door een Amerikaanse aanval op een vermeende drugsboot in de Caribische Zee zijn opnieuw drie doden gevallen. Dat meldt het Amerikaanse leger.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Amerikaanse functionarissen voeren in Genève gesprekken met Russische en Chinese delegaties over kernwapens. Maandag spraken ze al met de Russen, dinsdag volgen de Chinezen, meldt een hooggeplaatst figuur van het Amerikaanse buitenlandministerie.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur Charles Kushner is niet komen opdagen bij het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken, dat hem zondag had ontboden. Het ministerie legt Kushner daarom beperkingen op voor het contact dat hij kan hebben met de Franse regering.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Nick Reiner zegt dat hij de moord op zijn vader en moeder, regisseur Rob Reiner en Michele Singer, niet heeft gepleegd. Tijdens een hoorzitting in Los Angeles pleitte hij onschuldig, melden Amerikaanse media.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechter heeft de voormalige speciaal aanklager Jack Smith verboden om zijn rapport over president Donald Trumps achterhouden van geheime documenten te publiceren. Justitie liet die zaak vallen na de verkiezingsoverwinning van Trump in november 2024 en volgens rechter Aileen Cannon, die door Trump is aangesteld, is het niet eerlijk om informatie openbaar te maken uit een zaak die niet is afgerond.
5 uur geleden