Voorzitter Europees Parlement Sassoli twee weken thuis
BRUSSEL (ANP) - David Sassoli, de voorzitter van het Europees Parlement, blijft de komende twee weken in zijn huis in Brussel. Hij was afgelopen weekend in Italië en kiest uit voorzorg voor thuisisolatie. Daarbij volgt hij de gezondheidsprotocollen. Hij blijft zijn functie gewoon vervullen.
Italië is van alle Europese landen het meest getroffen door het nieuwe coronavirus. Het land trof maandag drastische maatregelen. Zo blijven alle scholen en universiteiten in heel Italië de rest van de maand dicht.
Sassoli wijst ook op de gevolgen voor andere Italiaanse Europarlementariërs. "Covid-19 vereist dat iedereen verantwoordelijk en voorzichtig is. Het is een delicaat moment voor ons allemaal."
Vanwege het virus heeft het parlement zijn sessie deze week twee dagen ingekort. Er wordt niet gestemd. Maar het parlement zal zijn plichten blijven uitoefenen, zegt Sassoli. "Geen virus kan democratie blokkeren."
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
5 uur geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.
12 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.
13 uur geledenSINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.
14 uur geleden