Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorzitter Europees Parlement maant EU-leiders budget te verhogen

Voorzitter Europees Parlement maant EU-leiders budget te verhogen

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van het Europees Parlement heeft de EU-regeringsleiders opgeroepen het budget van de Europese Unie te verhogen. Dat is nodig om geloofwaardig te blijven, en Oekraïne de komende jaren te kunnen blijven steunen en meer geld aan het asielbeleid te besteden, hield Roberta Metsola hen in Brussel op de eerste dag van hun top voor.

Sinds de vaststelling van de huidige meerjarenbegroting in 2020 is de wereld veranderd, aldus Metsola. "Het is daarom nodig om onze langetermijnbegroting aan te passen aan de huidige realiteit. Als we serieus willen zijn in het verwezenlijken van onze ambities, dan hebben we een budget nodig dat daarbij past."

Volgens de parlementsvoorzitter moet er ook extra geld worden uitgetrokken voor infrastructuurprojecten die kunnen helpen op het gebied van defensie en veiligheid. Zoals spoorwegen die ook dienst doen om essentieel militair materieel te verplaatsen. Het extra geld is bestemd voor de periode 2024 tot en met 2027.

Hongarije

Onlangs vroeg de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, de lidstaten 66 miljard euro extra bij te dragen aan de meerjarenbegroting. Zij wil onder meer 50 miljard euro in een fonds voor Oekraïne stoppen. Ook is er meer nodig om partnerschappen met landen buiten Europa te sluiten, die in ruil voor financiële hulp maatregelen treffen om de migrantenstroom te helpen beteugelen. Een deal daarover is in de maak met Tunesië.

Nederland en Duitsland hebben al te kennen gegeven geen extra geld naar Brussel te willen sturen, maar wel open te staan voor verdere hulp aan Oekraïne. De Hongaarse premier Viktor Orbán haalt in een video vanuit Brussel fel uit naar de plannen. "De EU wil 50 miljard van de lidstaten vragen dat ze aan Oekraïne kunnen geven, terwijl ze het geld dat we tot nu toe hebben gegeven niet eens kunnen verantwoorden", briest hij. "En ze willen nog meer geld van ons voor migratie, maar niet voor grensbewaking, maar om migranten binnen te halen", aldus Orbán.

De EU-top in Brussel duurt in totaal twee dagen. Vrijdag zal voornamelijk worden gesproken over China en economisch beleid.

Meer uit Financieel

Speculatie onder beleggers na miljardenbod Uber op Delivery Hero

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Een miljardenbod van taxi- en maaltijdbezorgapp Uber op de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero zorgt voor speculatie onder beleggers. Uber kwam dit weekend met een bod waarbij het bedrijf wordt gewaardeerd op 10 miljard euro. De beurskoers van Delivery Hero is maandag op de beurs in Frankfurt evenwel voorbij die waarde gegaan, omdat beleggers erop gokken dat er een hogere prijs nodig is om de deal rond te krijgen.

37 minuten geleden
Huawei denkt ook zonder ASML krachtigste chips te kunnen maken

SHENZHEN (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese techconcern Huawei claimt een nieuwe manier ontwikkeld te hebben om halfgeleiders te maken. Daarmee zou het bedrijf over een aantal jaren ook de meest geavanceerde chips kunnen maken, zonder dat het daarvoor de beste machines van chipmachinemaker ASML nodig heeft.

1 uur geleden
AEX naar nieuw record na berichten over naderende deal Iran-VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is maandagochtend gestegen tot een nieuw recordniveau. Beleggers trekken zich tijdens de dunne handel op tweede pinksterdag op aan berichten over een naderend vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. De hoop is dat daardoor de Straat van Hormuz binnenkort weer helemaal heropent en de verstoringen aan de olie- en gasleveringen afnemen.

3 uur geleden
Olie en gas aanzienlijk goedkoper door hoop op akkoord VS-Iran

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Door de hoop op vrede in het Midden-Oosten laten zowel de olie- als de gasprijzen maandagochtend stevige dalingen zien. De Verenigde Staten en Iran lijken na berichten van afgelopen weekend namelijk heel dicht bij een nieuw akkoord.

3 uur geleden
Grootste Chinese mijnongeval sinds 2009 jaagt kolenprijs op

DALIAN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese mijnramp van vrijdag jaagt de prijs van kolen op in het Aziatische land. Handelaren maken zich nu zorgen over verstoringen in de kolenaanvoer en andere industrieën door krachtig Chinees overheidsingrijpen.

4 uur geleden
Bangladesh wil biedingen bedrijven voor verkennen oliereserves

DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.

21 uur geleden
Bestuurslid: ECB koerst zonder vredesdeal af op renteverhoging

NICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiën op Cyprus.

1 dag geleden