Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorzitter EU-regeringsleiders op bezoek in Kiev

Voorzitter EU-regeringsleiders op bezoek in Kiev

KIEV (ANP) - Voorzitter Charles Michel van de raad van regeringsleiders van de EU-landen is op bezoek in Kiev. Hij gaat daar onder meer langs bij de Oekraïense president Volodimir Zelenski, zeggen ingewijden.

Michel is aangekomen "in het hart van een vrij en democratisch Europa", twittert hij met een foto van zijn verwelkoming op het perron in de Oekraïense hoofdstad. Hij omhelst er vicepremier Olga Stefanisjina van Europese Zaken.

Michel volgt het voorbeeld van onder anderen voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie, EU-buitenlandchef Josep Borrell en een aantal premiers en presidenten van EU-lidstaten. Hij is bezig met de voorbereiding van een nieuwe EU-top eind mei die weer grotendeels aan de Russische oorlog tegen Oekraïne zal zijn gewijd.

Het Russische leger heeft zich teruggetrokken uit de omgeving van Kiev, maar de stad ligt weer wel geregeld onder vuur.

Meer uit Buitenland

Litouwen en Finland maken zich op voor productie landmijnen

VILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen en Finland willen tegen mensen gerichte landmijnen gaan maken om zich tegen Rusland te beschermen. De productie kan beginnen zodra de beide NAVO-landen de opzegging van het verdrag hebben afgerond dat de mijnen verbiedt, zeggen bestuurders en andere betrokkenen.

7 minuten geleden
Paus biedt Vaticaan weer aan als locatie overleg Oekraïne-Rusland

ROME (ANP) - Paus Leo heeft het Vaticaan opnieuw aangeboden als locatie voor onderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne. Dat deed hij tijdens een ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.

28 minuten geleden
Burgers gedood door Russische aanval op Oekraïne

KYIV (ANP/AFP) - Volgens Kyiv zijn woensdag acht burgers gedood door Russische droneaanvallen en luchtbombardementen. De slachtoffers vielen in de regio Donetsk, in het oosten van het land.

1 uur geleden
Griekenland schort verwerking asielverzoeken Noord-Afrikanen op

ATHENE (ANP/RTR/AFP) - Griekenland schort de behandeling van asielverzoeken van Noord-Afrikaanse migranten voor drie maanden op. Het besluit volgt na een stijging in het aantal aankomsten op het eiland Kreta, aldus premier Kyriakos Mitsotakis.

1 uur geleden
Taiwan houdt grootste militaire oefening ooit

TAIPEI (ANP/RTR) - Taiwan is begonnen aan zijn grootste militaire oefeningen ooit. Op die manier bereidt de eilandstaat zich voor op een eventuele aanval van China.

2 uur geleden
Spanje meldt grote vooruitgang bij bestrijden natuurbrand kust

BARCELONA (ANP) - Een grote natuurbrand in de Spaanse kustregio Catalonië is grotendeels onder controle. Inwoners van meerdere plaatsen in het gebied mogen weer naar buiten, meldt het regionale medium Catalan News. Voor de plaats Paüls geldt nog een uitzondering, vooral omdat de hulpdiensten daar massaal actief zijn.

2 uur geleden
Israël meldt aanvallen op Hezbollah-locaties in Libanon

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische krijgsmacht zegt in Libanon wapenopslagplaatsen en andere infrastructuur van Hezbollah te hebben verwoest. Dat gebeurde op meerdere locaties in het zuiden van het land, bericht nieuwssite Times of Israel.

2 uur geleden