Voorzitter EU-parlement: samenwerken met Biden voor democratie
BRUSSEL (ANP) - De wereld heeft een sterke band tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie nodig. De nieuwe Amerikaanse regering onder president Joe Biden markeert een nieuw begin in de transatlantische relatie", waarin we zullen samenwerken voor democratie en het algemeen welzijn", zegt de voorzitter van het Europees Parlement David Sassoli in een boodschap met felicitaties aan Biden en zijn vicepresident Kamala Harris.
Sassoli zegt ondanks de recente gebeurtenissen in Washington, waarbij het Capitool werd bestormd door aanhangers van de vorige president Donald Trump, vertrouwen te hebben in het Amerikaanse democratische model en zijn instellingen. "Maar de gebeurtenissen herinneren ons eraan dat democratieën breekbare systemen zijn en dat, om ze te laten functioneren, ze moeten worden verdedigd." Dat moet gebeuren door het algemeen welzijn te beschermen, door deelname te garanderen, door transparantie en door betrokkenheid van de burgers, stelt Sassoli.
Hij nodigt Biden uit om het Europees Parlement te komen toespreken, en samen te werken om onder meer klimaatverandering tegen te gaan, onacceptabele en toenemende ongelijkheid aan te pakken en de coronapandemie te bestrijden.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Gaza zijn woensdag doden gevallen, onder wie een journalist van nieuwszender Al Jazeera. Ten minste vier mensen kwamen om, melden lokale autoriteiten.
3 uur geledenLOS ANGELES (AFP/RTR) - 'Ketaminekoningin' Jasveen Sangha, die ketamine verkocht aan de overleden Friends-acteur Matthew Perry, is veroordeeld tot een celstraf van vijftien jaar. Volgens de rechter is Sangha schuldig aan het leveren van de drugs die de 54-jarige Perry fataal werden in oktober 2023. Sangha is een van de vijf verdachten in de zaak rond de dood van Perry.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste onderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran beginnen zaterdag in Pakistan, meldde het Witte Huis in een persconferentie. President Donald Trump stuurt een onderhandelingsteam, geleid door vicepresident JD Vance. De Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner maken ook deel uit van het team.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag zeker 254 doden gevallen en 1165 mensen gewond geraakt, meldden Libanese autoriteiten. Volgens Israël waren de aanvallen de grootste sinds het begin van de oorlog.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Verenigde Staten moeten kiezen tussen een staakt-het-vuren of een voortzetting van de oorlog via Israël, schrijft de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi op X over de Israëlische aanvallen op Libanon. "Het kan niet allebei hebben."
4 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag ten minste 89 doden en 700 gewonden gevallen, meldt het Libanese Ministerie van Gezondheid. Onder de doden zouden ook twaalf hulpverleners zijn. Israël voert naar eigen zeggen de zwaarste aanvallen uit op Libanon sinds het begin van de oorlog.
6 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Er zijn volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif meldingen van schendingen van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Hij heeft er bij de landen op aangedrongen de wapenstilstand te respecteren en terughoudend te zijn.
7 uur geleden