Voorzitter EU-ministers Financiën heeft vertrouwen in Frankrijk
BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de vergadering van de EU-ministers van Financiën, Paschal Donohoe, heeft het "volste vertrouwen in het vermogen van de Franse politieke leiders" om maatregelen te nemen die nodig zijn om financiële stabiliteit in het land te brengen. Dat zei hij na afloop van de vergadering van de EU-ministers van Financiën in Brussel waar de slechte begrotingssituatie van Frankrijk is besproken.
Het Franse begrotingstekort komt dit jaar naar verwachting uit boven de 6 procent van de omvang van de economie en ook de staatsschuld is veel te hoog. Het Franse kabinet is vorige week naar huis gestuurd omdat het parlement tegen het begrotingsvoorstel voor 2025 was, waarmee het tekort volgend jaar zou dalen. Als reactie daarop is onder meer de rente op Franse staatsleningen opgelopen. Her en der wordt gevreesd voor een nieuwe economische crisis in Europa.
Donohoe probeerde die vrees weg te nemen. Hij erkent dat er in Frankrijk sprake is van "een uitdagende politieke situatie". Uit de contacten die er de afgelopen tijd zijn geweest met de Franse directeur-generaal van de schatkist Bertrand Dumont en de Franse autoriteiten heeft de Ierse minister van Financiën er vertrouwen in dat Frankrijk stappen zal nemen om de Franse situatie te stabiliseren en te verbeteren. Maandag hebben de EU-ministers van Financiën van Dumont "een volledige update gekregen over de Franse begrotingssituatie", zei Donohoe.
Meer uit Buitenland
SANTIAGO (ANP/RTR) - De radicaalrechtse advocaat José Antonio Kast heeft zondag de presidentsverkiezingen in Chili gewonnen. Hij behaalde 59,2 procent van de stemmen in de tweede ronde, tegenover 40,8 procent voor de linkse kandidaat Jeannette Jara, die haar nederlaag heeft erkend.
1 uur geledenPROVIDENCE (ANP/AFP) - De identiteit is bekend van de mogelijke verdachte ('person of interest') die de politie van de Amerikaanse stad Providence heeft aangehouden in verband met de schietpartij op Brown University. Het gaat om de 24-jarige Benjamin Erickson uit de staat Wisconsin, meldt The Washington Post.
2 uur geledenSYDNEY (ANP) - De twee schutters die vijftien mensen doodschoten tijdens een joods feest op het beroemde strand Bondi Beach in Sydney zijn een 50-jarige vader en zijn 24-jarige zoon. Dat heeft politiecommissaris Mal Lanyon bekendgemaakt tijdens een persconferentie.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De deuren van het Louvre in Parijs zijn vanaf maandag voor onbepaalde tijd gesloten vanwege een personeelsstaking, melden Franse media waaronder Le Figaro. De eisen van het personeel dateren al van voor de coronapandemie. De juwelenroof van 19 oktober zet daar nu kracht bij, aldus de krant.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De gesprekken in Berlijn tussen Oekraïense en Amerikaanse functionarissen over voorstellen voor een oplossing van de oorlog in Oekraïne zijn zondag na meer dan vijf uur afgerond en worden maandag hervat. "De gesprekken duurden meer dan vijf uur en zijn voor vandaag beëindigd met de afspraak om morgenochtend verder te gaan", zei Dmytro Lytvyn, adviseur van president Volodymyr Zelensky.
4 uur geledenMEDELLÍN (ANP/AFP) - Zeker zestien mensen zijn zondag om het leven gekomen toen een bus met scholieren in een ravijn stortte in Colombia. De jongeren, allen rond de 16 jaar, waren op schoolreis vanuit de Caribische regio van Colombia naar Medellín toen het ongeluk gebeurde, aldus de regionale gouverneur Andrés Julián Rendón, die ook 20 gewonden meldde. Er zaten 45 mensen in de bus.
4 uur geledenSYDNEY (ANP) - Zeker zestien mensen zijn omgekomen door de schietpartij bij Bondi Beach in Sydney, meldt de politie van de Australische deelstaat New South Wales op X. Eerder was sprake van twaalf doden, inclusief een van de schutters. Minstens veertig slachtoffers worden nog verzorgd in het ziekenhuis.
4 uur geleden