Voorzitter EU-ministers Financiën heeft vertrouwen in Frankrijk
BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de vergadering van de EU-ministers van Financiën, Paschal Donohoe, heeft het "volste vertrouwen in het vermogen van de Franse politieke leiders" om maatregelen te nemen die nodig zijn om financiële stabiliteit in het land te brengen. Dat zei hij na afloop van de vergadering van de EU-ministers van Financiën in Brussel waar de slechte begrotingssituatie van Frankrijk is besproken.
Het Franse begrotingstekort komt dit jaar naar verwachting uit boven de 6 procent van de omvang van de economie en ook de staatsschuld is veel te hoog. Het Franse kabinet is vorige week naar huis gestuurd omdat het parlement tegen het begrotingsvoorstel voor 2025 was, waarmee het tekort volgend jaar zou dalen. Als reactie daarop is onder meer de rente op Franse staatsleningen opgelopen. Her en der wordt gevreesd voor een nieuwe economische crisis in Europa.
Donohoe probeerde die vrees weg te nemen. Hij erkent dat er in Frankrijk sprake is van "een uitdagende politieke situatie". Uit de contacten die er de afgelopen tijd zijn geweest met de Franse directeur-generaal van de schatkist Bertrand Dumont en de Franse autoriteiten heeft de Ierse minister van Financiën er vertrouwen in dat Frankrijk stappen zal nemen om de Franse situatie te stabiliseren en te verbeteren. Maandag hebben de EU-ministers van Financiën van Dumont "een volledige update gekregen over de Franse begrotingssituatie", zei Donohoe.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Inwoners van Teheran en andere Iraanse steden zijn in de nacht van zaterdag op zondag opnieuw de straat opgegaan om te protesteren tegen het regime, ondanks harde repressie.
17 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich de afgelopen dagen laten briefen over opties voor een nieuwe militaire aanval tegen Iran. Hij overweegt zijn dreigement waar te maken om het land aan te vallen om het harde optreden tegen demonstranten. Dat meldt The New York Times op basis van meerdere Amerikaanse functionarissen.
2 uur geledenCARACAS (ANP) - De afgezette Venezolaanse president Nicolás Maduro zegt het "goed te maken" in gevangenschap in de Verenigde Staten, waar hij en zijn vrouw Cilia Flores wachten op hun proces. Dat heeft zijn zoon, parlementslid Nicolás Maduro Guerra, zaterdag gezegd in een video. "We maken het goed. We zijn strijders," citeerde Maduro Guerra zijn vader in de boodschap die werd verspreid door regeringspartij PSUV.
4 uur geledenTAMPA (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten en bondgenoten hebben zaterdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op doelen van terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië. Dat heeft het Amerikaanse leger bekendgemaakt. De luchtaanvallen maken deel uit van operatie Hawkeye Strike en zijn vergelding voor een aanval in december waarbij drie Amerikanen om het leven kwamen.
5 uur geledenWASHINGTON (RTR/ANP) - De Verenigde Staten zijn bereid om meer sancties tegen Venezuela op te heffen. Bovendien zou vijf miljard dollar aan bevroren tegoeden kunnen worden vrijgegeven om de Venezolaanse economie te helpen. Dat heeft minister Scott Bessent van Financiën van de regering-Trump in een interview met persbureau Reuters gezegd.
6 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Italiaanse autoriteiten zijn een onderzoek begonnen naar de dood van een beveiliger bij het olympisch ijsstadion van Cortina d'Ampezzo. De man overleed onder verdachte omstandigheden, mogelijk door de vrieskou.
6 uur geledenPARIJS/DUBLIN (ANP/AFP) - Duizenden boeren in Frankrijk en Ierland hebben gedemonstreerd tegen het handelsakkoord van de Europese Unie met Zuid-Amerikaanse landen. In Centraal-Ierland gingen duizenden tractoren de weg op. In Frankrijk blokkeerden boeren enkele snelwegen.
8 uur geleden