Voorzitter EU-ministers Financiën heeft vertrouwen in Frankrijk
BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de vergadering van de EU-ministers van Financiën, Paschal Donohoe, heeft het "volste vertrouwen in het vermogen van de Franse politieke leiders" om maatregelen te nemen die nodig zijn om financiële stabiliteit in het land te brengen. Dat zei hij na afloop van de vergadering van de EU-ministers van Financiën in Brussel waar de slechte begrotingssituatie van Frankrijk is besproken.
Het Franse begrotingstekort komt dit jaar naar verwachting uit boven de 6 procent van de omvang van de economie en ook de staatsschuld is veel te hoog. Het Franse kabinet is vorige week naar huis gestuurd omdat het parlement tegen het begrotingsvoorstel voor 2025 was, waarmee het tekort volgend jaar zou dalen. Als reactie daarop is onder meer de rente op Franse staatsleningen opgelopen. Her en der wordt gevreesd voor een nieuwe economische crisis in Europa.
Donohoe probeerde die vrees weg te nemen. Hij erkent dat er in Frankrijk sprake is van "een uitdagende politieke situatie". Uit de contacten die er de afgelopen tijd zijn geweest met de Franse directeur-generaal van de schatkist Bertrand Dumont en de Franse autoriteiten heeft de Ierse minister van Financiën er vertrouwen in dat Frankrijk stappen zal nemen om de Franse situatie te stabiliseren en te verbeteren. Maandag hebben de EU-ministers van Financiën van Dumont "een volledige update gekregen over de Franse begrotingssituatie", zei Donohoe.
Meer uit Buitenland
KATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal heeft een overeenkomst gesloten met vertegenwoordigers van de Gen Z-protestbeweging. Het gaat om een pakket maatregelen die moeten leiden tot minder corruptie en beter bestuur. Interim-premier Sushila Karki, een voormalige opperrechter, sprak tijdens een plechtigheid in Kathmandu over een "mijlpaal".
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij een grote operatie van de Franse politie in heel het land zijn woensdag een twintigtal mensen aangehouden omdat ze worden verdacht van het kopen van illegale sekspoppen die een kinderlijk uiterlijk hebben. Vijf van de verdachten zijn bekend bij de politie wegens pedofiele praktijken.
2 uur geledenREYKJAVIK (ANP) - IJsland gaat in navolging van onder meer Nederland en Spanje volgend jaar niet naar het Eurovisie Songfestival. Dat is woensdag besloten tijdens een bestuursvergadering van de publieke omroep RÚV, maakte de omroep zelf bekend. Vorige week maakte de European Broadcasting Union (EBU), de organisator van het songfestival, bekend dat Israël mee mag doen aan de editie van volgend jaar in Oostenrijk. Hierop besloot een aantal landen het evenement te boycotten.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De leiders van de drie belangrijkste Europese landen hebben de Amerikaanse president Donald Trump gebeld over de jongste Oekraïne-vredesplannen van de Verenigde Staten. Er is druk diplomatiek verkeer tussen de VS, Europa, Oekraïne en Rusland nu de VS mikken op een doorbraak in de dagen voor Kerstmis.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid koopt zelf vliegtuigen om deportaties van illegalen soepeler en sneller te laten verlopen. De deportaties verlopen vooralsnog met allerlei chartervliegtuigen. The Washington Post heeft gemeld dat het ministerie 140 miljoen dollar (120 miljoen euro) uittrekt voor zes Boeing-737's. Daarmee heeft het ministerie meer de hand in de uitzetting van ongewenste migranten.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft de bouw van 764 nieuwe woningen in drie nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever goedgekeurd, aldus minister van Financiën Bezalel Smotrich. Volgens het Internationaal Gerechtshof zijn die nederzettingen illegaal. De huizen moeten worden gebouwd rond Jeruzalem en enkele tientallen kilometers ten noordwesten van de stad.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een federale rechter in New York heeft op verzoek van het ministerie van Justitie ingestemd met de openbaarmaking van tot dusver vertrouwelijke stukken uit het proces tegen de invloedrijke zakenman en zedendelinquent Jeffrey Epstein (1953-2019). De magistraat beklemtoonde daarbij dat de veiligheid en anonimiteit van slachtoffers gegarandeerd blijft.
4 uur geleden