Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorzitter EU-ministers Financiën heeft vertrouwen in Frankrijk

Voorzitter EU-ministers Financiën heeft vertrouwen in Frankrijk

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de vergadering van de EU-ministers van Financiën, Paschal Donohoe, heeft het "volste vertrouwen in het vermogen van de Franse politieke leiders" om maatregelen te nemen die nodig zijn om financiële stabiliteit in het land te brengen. Dat zei hij na afloop van de vergadering van de EU-ministers van Financiën in Brussel waar de slechte begrotingssituatie van Frankrijk is besproken.

Het Franse begrotingstekort komt dit jaar naar verwachting uit boven de 6 procent van de omvang van de economie en ook de staatsschuld is veel te hoog. Het Franse kabinet is vorige week naar huis gestuurd omdat het parlement tegen het begrotingsvoorstel voor 2025 was, waarmee het tekort volgend jaar zou dalen. Als reactie daarop is onder meer de rente op Franse staatsleningen opgelopen. Her en der wordt gevreesd voor een nieuwe economische crisis in Europa.

Donohoe probeerde die vrees weg te nemen. Hij erkent dat er in Frankrijk sprake is van "een uitdagende politieke situatie". Uit de contacten die er de afgelopen tijd zijn geweest met de Franse directeur-generaal van de schatkist Bertrand Dumont en de Franse autoriteiten heeft de Ierse minister van Financiën er vertrouwen in dat Frankrijk stappen zal nemen om de Franse situatie te stabiliseren en te verbeteren. Maandag hebben de EU-ministers van Financiën van Dumont "een volledige update gekregen over de Franse begrotingssituatie", zei Donohoe.

Meer uit Buitenland

Netanyahu: oorlog met Iran pas voorbij als uranium weg is

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran is pas voorbij als de Iraanse voorraad verrijkt uranium is "verwijderd". Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een fragment van het Amerikaanse programma 60 Minutes van CBS. "Het is nog niet voorbij, want er is nog steeds nucleair materiaal", benadrukt Netanyahu.

39 minuten geleden
Iran stuurt reactie op Amerikaans vredesvoorstel naar Pakistan

TEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.

4 uur geleden
Qatar: vrachtschip voor de kust aangevallen door drone

DOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.

5 uur geleden
Duitse regering sceptisch over voorstel Poetin voor EU-gesprekken

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".

6 uur geleden
Rusland en Oekraïne beschuldigen elkaar van schenden bestand

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.

8 uur geleden
Israël deporteert twee activisten van Global Sumud Flotilla

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.

11 uur geleden
Duitsland en Canada verdiepen samenwerking

TORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.

17 uur geleden