Voorzitter Engelse voetbalclub Everton overleden
LIVERPOOL (ANP) - Voorzitter Bill Kenwright van voetbalclub Everton is maandag op 78-jarige leeftijd overleden. Dat maakte de club uit de Premier League dinsdag bekend. Kenwright was negentien jaar voorzitter van Everton.
"De club heeft een voorzitter, leider, vriend en een bron van inspiratie verloren", schreef Everton in een verklaring over Kenwright, die ook bekend was in de theater- en filmwereld.
De in Liverpool geboren Kenwright accepteerde in 1989 een bestuursfunctie bij Everton, waarna zijn bedrijf tien jaar later de club overnam. Hij was aanvankelijk vicevoorzitter, voordat hij in 2004 voorzitter werd. In zijn negentien jaar als voorzitter eindigde Everton twaalf keer in de top 8 van de Premier League.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Xavi Hernández is zijn periode als bondscoach van het Nederlands elftal met een gelijkspel begonnen. De Spanjaard zag zijn elftal in de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League kort voor tijd gelijkmaken. Cody Gakpo scoorde in de blessuretijd na een fraaie voorzet van invaller Ruben van Bommel: 1-1. Een tegenvaller voor Oranje was het in de eerste helft geblesseerd uitvallen van spits Brian Brobbey.
1 minuut geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft donderdag tijdens het debuut van bondscoach Xavi Hernández met 1-1 gelijkgespeeld tegen Duitsland. Felix Nmecha maakte het doelpunt voor het elftal van Jürgen Klopp. Cody Gakpo zorgde in de blessuretijd voor de gelijkmaker. De wedstrijd in de Nations League werd in een uitverkochte Johan Cruijff ArenA gespeeld. Nederland speelt zondag uit tegen Servië.
5 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk passeert Arjen Robben en Georginio Wijnaldum donderdagavond op de ranglijst van spelers van het Nederlands elftal met de meeste interlands. De 35-jarige aanvoerder begint in de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League aan zijn 97e wedstrijd. Robben en Wijnaldum bleven steken op 96 duels voor Oranje.
2 uur geledenROME (ANP) - Mark van Bommel trapte donderdag niet in een grap van een Belgische journalist die hem zijn basisopstelling probeerde te ontfutselen. De Nederlander maakt vrijdag zijn debuut als bondscoach van het Belgische nationale voetbalelftal met een Nations League-wedstrijd in en tegen Italië.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De supporters van het Nederlands elftal hebben voorafgaand aan de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League de nieuwe bondscoach Xavi Hernández welkom geheten met een groot spandoek. Achter het doel in de Johan Cruijff ArenA, waar de vaste kern fans 'Dutch Fanatics' zitten, was een grote afbeelding te zien van de Spanjaard. 'Xavi, welkom' stond daarbij geschreven.
2 uur geledenIZMIT (ANP/AFP) - Zinédine Zidane voelt meer emoties rond zijn debuut als bondscoach van het Franse nationale elftal dan bij zijn debuut als speler van 'Les Bleus' in 1994. Dat zei de 54-jarige trainer donderdag in aanloop naar het Nations League-duel van Frankrijk in en tegen Turkije van vrijdag.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Gjivai Zechiël heeft donderdag in Zeist tijdelijk de overstap gemaakt van het Nederlands elftal naar Jong Oranje. Dat meldt een woordvoerder van de KNVB.
9 uur geleden