
Voorzitter Duitse protestante kerk stapt op om misbruikschandaal
BERLIJN (ANP/DPA/AFP/RTR) - De voorzitter van de centrale raad van de Duitse protestante kerk vertrekt na beschuldigingen over het verdoezelen van vermeend seksueel misbruik. Annette Kurschus ontkent en zegt haar functie na twee jaar neer te leggen om "schade" aan de kerk te voorkomen.
Kurschus was volgens de beschuldigingen jaren geleden op de hoogte gesteld over het gedrag van een voormalige collega, maar zou daar niks mee hebben gedaan. Meerdere personen beschuldigen hem van seksueel misbruik. De gepensioneerde collega wordt nu onderzocht door het openbaar ministerie in Siegen, waar hij net als Kurschus in de jaren negentig voor de kerk werkte.
De voorzitter stelt pas begin dit jaar voor het eerst over vermeend misbruik te hebben gehoord, na een klacht van een anoniem persoon. Kurschus zegt dat ze de familie van de man al lang kent en afwist van zijn homoseksualiteit en huwelijkse ontrouw. Ze heeft naar eigen zeggen geprobeerd de familie te beschermen, maar zou daardoor zelf onder vuur zijn komen te liggen door "een gebrek aan transparantie".
De protestante kerk in Duitsland vertegenwoordigt meer dan negentien miljoen christenen. De protestanten zijn de grootste groep religieuzen in het land na de katholieken. De katholieke kerk worstelt wereldwijd, ook in Duitsland, al jaren met misbruikschandalen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - In Washington zijn bouwvakkers maandag begonnen met de sloop van een deel van de East Wing van het Witte Huis. Op een foto die The Washington Post deelt, zijn bulldozers te zien die delen van een witte gevel neerhalen. De Amerikaanse president Donald Trump bevestigde dat de werkzaamheden zijn begonnen om zijn gewenste balzaal te kunnen bouwen.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een Amerikaans gerechtshof heeft de weg vrijgemaakt voor de inzet van de Nationale Garde in Portland, ondanks verzet van lokale bestuurders en de staat. De rechters draaiden een besluit van een lagere rechter terug die de komst van de militairen tijdelijk had geblokkeerd.
4 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - Een Oostenrijkse rechtbank heeft zes jongeren veroordeeld voor het afpersen en misbruiken van een docente. De twee hoofdverdachten kregen celstraffen van 3,5 jaar en 3 jaar.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Israël heeft opnieuw stoffelijke resten ontvangen die van een overleden gijzelaar zouden zijn. Het lichaam gaat na een plechtigheid naar een forensisch instituut voor identificatie, berichten Israëlische media als Haaretz en Times of Israel.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump had tijdens een bijeenkomst een ongemakkelijk moment met de Australische ambassadeur in zijn land. Een journalist vroeg de president of hij problemen had met opmerkingen van de diplomaat, oud-premier Kevin Rudd, over hem. Trump leek zich pas daarna te realiseren dat Rudd zelf ook aanwezig was.
6 uur geledenLISSABON (ANP) - Het kabeltramongeluk in Lissabon begin september is het gevolg van een mechanisch gebrek. Dat meldt het Portugese onderzoeksbureau GPIAAF in een publicatie over de eerste bevindingen rond het ongeluk. Bij het ongeluk kwamen 16 mensen om het leven, onder wie de machinist.
6 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Het stoffelijk overschot van een Israëlische gijzelaar is overgedragen aan het Rode Kruis. Dat meldt het Israëlische leger op X.
6 uur geleden