Voorzitter Duitse bond definitief weg na nazi-vergelijking
FRANKFURT (ANP) - Fritz Keller keert definitief niet meer terug als voorzitter van de Duitse voetbalbond DFB. Dat schrijft hij maandag in een door de DFB uitgebrachte verklaring.
Keller, die pas een kleine twee jaar voorzitter was, stapt op omdat hij zijn vicevoorzitter uit het bestuur had vergeleken met de beruchte nazi Roland Freisler, de voorzitter van de Volksrechtbank in het Derde Rijk, die 2600 doodvonnissen velde.
Bij een stemming onder de regionale voetbalbonden besloten 26 voorzitters het vertrouwen in de DFB-voorzitter op te zeggen, slechts negen wilden dat hij zou aanblijven. Keller had eerder gezegd niet te willen aftreden.
Kritiek op Duitse bond
Keller uit in de verklaring veel kritiek op de Duitse bond. "De DFB moet veranderen. De bond moet zijn geloofwaardigheid en integriteit terugwinnen." Keller schrijft dat hij in dat proces op veel weerstand is gestuit en tegen muren aan liep.
Vicepresident Koch en Peter Peters zullen de bond leiden tot aan de nieuwe voorzittersverkiezing komend jaar.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick verlengt binnenkort zijn contract bij FC Barcelona. "Dat willen wij en dat wil hij", vertelde de herkozen voorzitter Joan Laporta bij radiozender RAC1.
56 minuten geledenACCRA (ANP) - Derrick Luckassen is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Ghana. De verdediger, geboren in Amsterdam, heeft een uitnodiging ontvangen voor de oefenduels van eind deze maand tegen Oostenrijk en Duitsland.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
14 uur geledenHELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
20 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."
21 uur geledenROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
1 dag geleden