Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorzitter Duits instituut waarschuwt voor recessie na heffing VS

Voorzitter Duits instituut waarschuwt voor recessie na heffing VS

BERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.

De Amerikaanse president Donald Trump kondigde vrijdag aan de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, in plaats van de eerder overeengekomen 15 procent. Volgens de Amerikaanse president houdt de EU zich niet aan afspraken uit een handelsdeal die in de zomer van 2025 werd gesloten, maar het is onduidelijk waar hij precies op doelt.

Fuest vreest serieuze gevolgen als de Europese Unie zou terugslaan na deze nieuwe tarieven. Volgens het hoofd van het vooraanstaande Duitse economische instituut raken de geplande tariefverhogingen de Duitse auto-industrie op een moment dat die al met problemen kampt. De Verenigde Staten blijven een belangrijke exportmarkt voor Duitse autofabrikanten als Porsche, BMW en Mercedes-Benz.

De voorzitter van de Duitse autobrancheorganisatie VDA had de VS en de EU vrijdag al opgeroepen om snel in gesprek te gaan en hun handelsakkoord na te komen. Hij zei dat de kosten van het hogere tarief enorm zouden zijn en waarschijnlijk ook consumenten in de VS zouden raken.

Meer uit Financieel

Nederlandse chipfabrikant NXP ziet omzet en winst stijgen

EINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald. De winst nam met meer dan een derde toe vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.

6 uur geleden
Boeing zakt op Wall Street na verlaging leveringsdoel

NEW YORK (ANP) - Boeing is dinsdag met een flink verlies geëindigd op de aandelenbeurs in New York. De Amerikaanse vliegtuigbouwer, die dinsdag met kwartaalresultaten kwam, verlaagde zijn leveringsdoelstelling voor dit jaar. Boeing zei meer tijd nodig te hebben om hogere productiesnelheden te kunnen realiseren.

6 uur geleden
Chipbedrijf ASMI boekt recordomzet, maar toelevering onder druk

ALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) heeft in het afgelopen kwartaal een recordomzet behaald als gevolg van een aanhoudende groei bij zijn AI-activiteiten. Volgens het bedrijf neemt de druk op de toeleveringsketens wel toe, waardoor het lastiger wordt om aan de groeiende vraag te voldoen.

9 uur geleden
Besi wint in AEX-index na uitbreiding belang Applied Materials

AMSTERDAM (ANP) - Besi was dinsdag verreweg de grootste winnaar bij de hoofdfondsen op het Damrak. Het Amerikaanse Applied Materials meldde zijn belang in de Nederlandse chiptoeleverancier uit te breiden. Applied Materials, de grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten, kocht vorig jaar een belang van 9 procent in Besi en dat wordt uitgebreid tot ongeveer 20 procent.

10 uur geleden
ING verwacht dat mensen wereldwijd volgend jaar vaker vliegen

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal vliegtuigpassagiers neemt volgend jaar naar verwachting wereldwijd toe, ondanks dat vliegtickets waarschijnlijk duur blijven. Dat staat in een rapport van ING. Zelfs als de brandstofprijzen dalen, zullen de aanhoudend sterke vraag, de beperkte beschikbaarheid van vliegtuigen en de inflatie de ticketprijzen hoog houden, voorziet de bank.

10 uur geleden
Scheepsbouwer Damen schrapt 225 banen in Nederland

GORINCHEM (ANP) - Scheepsbouwer Damen gaat ongeveer 225 banen van de 4000 arbeidsplaatsen in Nederland schrappen, maakten de vakbonden De Unie en CNV bekend. Damen heeft de reorganisatie bevestigd. Volgens het bedrijf wordt de organisatie hiermee "eenvoudiger en efficiënter".

11 uur geleden
Porsche niet van plan auto's in VS te produceren

STUTTGART (ANP/AFP) - Het Duitse sportwagenmerk Porsche is niet van plan auto's te produceren in de Verenigde Staten, ondanks de importheffingen van 15 procent die het land rekent voor auto's uit de Europese Unie. Eventuele voordelen wegen niet op tegen de extra investeringen die daarvoor nodig zijn, zei financieel topman Jochen Breckner in een toelichting op kwartaalcijfers.

13 uur geleden