Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorzitter Doema stelt voor om westers bezit te confisqueren

Voorzitter Doema stelt voor om westers bezit te confisqueren

LONDEN (ANP/RTR) - Rusland zou bezittingen van westerlingen in Rusland in beslag moeten nemen als reactie op een voorstel van de Amerikaanse president Joe Biden om de bevroren tegoeden van de Russische elite over te dragen aan Oekraïne. Dat heeft de voorzitter van de Doema, het lagerhuis van het Russische parlement, voorgesteld.

Biden heeft onlangs aangegeven dat de bevroren tegoeden van oligarchen door de regering in Kiev gebruikt zouden kunnen worden voor het herstel van de oorlogsschade. De VS en Europese bondgenoten hebben sinds het begin van de oorlog zo'n 30 miljard dollar aan Russische bezittingen in beslag genomen. Naast bankrekeningen gaat het ook om bijvoorbeeld jachten, vastgoed en kunst.

Volgens Doema-voorzitter Vjatjeslav Volodin komen de acties van het Westen neer op "diefstal". Rusland zou dat moeten vergelden door soortgelijke maatregelen te nemen. "Confisqueer deze bezittingen", stelde de politicus, die vaak de standpunten van het Kremlin vertolkt, op Telegram. Rusland zou het geld dan kunnen gebruiken voor het ondersteunen van de eigen economie.

Het lijkt er wel op dat Volodin niet meteen op alle westerse bezittingen in Rusland doelt. Hij wees Litouwen, Letland, Polen en de Verenigde Staten aan als landen die betrokken zouden zijn bij de "diefstal" van Russische eigendommen.

Meer uit Financieel

Sportmerk Puma fors hoger op Duitse beurs door overnamespeculatie

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Puma werd donderdag 13 procent meer waard op de beurs in Frankfurt. Volgens persbureau Bloomberg behoort het Chinese sportkledingbedrijf Anta Sports Products tot de bedrijven die een mogelijke overname van het Duitse sportmerk onderzoeken. Anta is eigenaar van kledingmerken als Fila en Jack Wolfskin. Ook het Chinese kledingbedrijf Li Ning en het Japanse sportmerk Asics zouden mogelijk interesse hebben om Puma te kopen.

20 minuten geleden
Betaalprobleem Chinees vastgoedconcern nieuwe klap voor sector

SHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - De vastgoedsector in China heeft opnieuw een klap te verduren gekregen, nu bekend is dat vastgoedontwikkelaar Vanke bepaalde schulden pas later wil aflossen. Die melding zorgde voor een schrikreactie op de financiële markten.

21 minuten geleden
Organisator dopingspelen naar de beurs in New York

NEW YORK (ANP) - De organisator van Enhanced Games krijgt een beursnotering in New York. Enhanced Games is een omstreden sportevenement waarin doping en andere verboden hulpmiddelen zijn toegestaan. De beursintroductie vindt plaats via een fusie van het bedrijf met het lege beursfonds A Paradise.

1 uur geleden
Japans bierconcern Asahi niet in gesprek met hackers

TOKIO (ANP/BLOOMBERG/AFP/RTR) - Bierconcern Asahi is niet in gesprek met de cybercriminelen achter een grote aanval die veel activiteiten van het bedrijf in Japan stillegde. Dat zei topman Atsushi Katsuki op een persconferentie.

1 uur geleden
Vertrouwen Nederlandse producenten verslechtert in november

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van Nederlandse fabrikanten is in november verslechterd, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Producenten zijn volgens het CBS negatiever over de voorraden gereed product. Ook zijn ze minder positief over de verwachte bedrijvigheid in de komende drie maanden. Producenten zijn echter minder negatief over hun orderportefeuille.

2 uur geleden
Nederlandse export naar China krimpt, mede door chipmachines

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse export naar China krimpt. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) gingen er in de eerste helft van dit jaar 15 procent minder goederen de kant van het Aziatische land op. Deze exportkrimp is vooral te wijten aan een lagere uitvoer van gespecialiseerde machines en onderdelen, waaronder chipmachines.

3 uur geleden
ABN AMRO verhoogt groeiverwachtingen voor Nederlandse economie

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.

9 uur geleden