Voorzitter Doema stelt voor om westers bezit te confisqueren
LONDEN (ANP/RTR) - Rusland zou bezittingen van westerlingen in Rusland in beslag moeten nemen als reactie op een voorstel van de Amerikaanse president Joe Biden om de bevroren tegoeden van de Russische elite over te dragen aan Oekraïne. Dat heeft de voorzitter van de Doema, het lagerhuis van het Russische parlement, voorgesteld.
Biden heeft onlangs aangegeven dat de bevroren tegoeden van oligarchen door de regering in Kiev gebruikt zouden kunnen worden voor het herstel van de oorlogsschade. De VS en Europese bondgenoten hebben sinds het begin van de oorlog zo'n 30 miljard dollar aan Russische bezittingen in beslag genomen. Naast bankrekeningen gaat het ook om bijvoorbeeld jachten, vastgoed en kunst.
Volgens Doema-voorzitter Vjatjeslav Volodin komen de acties van het Westen neer op "diefstal". Rusland zou dat moeten vergelden door soortgelijke maatregelen te nemen. "Confisqueer deze bezittingen", stelde de politicus, die vaak de standpunten van het Kremlin vertolkt, op Telegram. Rusland zou het geld dan kunnen gebruiken voor het ondersteunen van de eigen economie.
Het lijkt er wel op dat Volodin niet meteen op alle westerse bezittingen in Rusland doelt. Hij wees Litouwen, Letland, Polen en de Verenigde Staten aan als landen die betrokken zouden zijn bij de "diefstal" van Russische eigendommen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Verzekeraar Aegon verplaatst zijn hoofdkantoor en juridische zetel naar de Verenigde Staten. Bij de afronding van het proces, uiterlijk op 1 januari 2028, gaat de holding verder onder de nieuwe naam Transamerica Inc. De bedrijfsactiviteiten blijven wel opereren onder hun bestaande merken, maakte Aegon woensdag bekend.
16 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse huizenmarkt blijft krap ondanks een aanzienlijke toename van het aanbod door de verkoop van huurwoningen door beleggers, concluderen economen van Rabobank.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in oktober met bijna 2 procent gestegen vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldde het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) woensdag. In de twee voorgaande maanden was ook al sprake van groei.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het duurt steeds langer voordat nieuwbouwwoningen gereed zijn nadat de vergunning is afgegeven. Dit is vooral in stedelijke gebieden het geval, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na onderzoek. Dit komt deels doordat in stadsgebieden meer grote appartementencomplexen worden gebouwd en die kosten meer tijd om te bouwen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zal deze week beginnen met het houden van sollicitatiegesprekken voor de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Dat meldt The Financial Times. "Ik heb een behoorlijk goed idee van wie ik wil", zei Trump daarover tegen journalisten in de Air Force One.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine uitslagen de handel uitgegaan. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank de leenkosten voor de derde keer op rij gaat verlagen. De Fed begon dinsdag aan de tweedaagse beleidsvergadering.
10 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topvrouw van berichtendienst Slack vertrekt naar OpenAI. Denise Dresser wordt bij de maker van de populaire chatbot ChatGPT verantwoordelijk voor de inkomstenstroom van het bedrijf. Dresser werd eind 2023 benoemd tot hoogste baas bij Slack, nadat de aanbieder van communicatiediensten voor kantoor was overgenomen door softwareconcern Salesforce.
10 uur geleden